şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: x vs y)
  (ara: vs)
  (bkz: oeh)
 • spor ile ilgili bir belgeselde irdelenmiş bir konudur.koşu müsabakalarında yarışan sporcular için iki firmanın nasıl kıyasıya en iyi koşu ayakkabısını üretmeye çalıştığını gösterir. belgeseldeki müsabakada nike bir kaç salise farkla adidası geçmiştir.
 • efendim www.googlefight.com adli ilginc sitede cevabı olan karsılasmadır.söyleki:

  adidas (5 860 000 results) versus nike (7 490 000 results).
 • fitness kıyafetleri açısından nike ın daha bir önde olduğu, ama yine de adidas ın o klasik üç çzigisinin yerine hiçbir şeyin konulamayacağı fikrini içinde barındıran karşılaştırma
 • sonucta iki tip model vardır,nikeçı ve adidasçı diye aralarında bölünen(puma tikkydir,zamanında sadece krampon üretip geri planda kalmıstır ve adidas artı nike piyasanın sahibidir).bir nike asıgı asla adidas almaz alsada cok nadırdir ve aynı durum adidas icin gecerlidir.arada herhangi bir kural olasada kisisel bir sempatizanlık vardır ki ortamlarda cokca geyigi döner.bir de zamanına bakarsak nike giymis pek bir rock efsanesi yokken*,adidas cosmustur.biri birini gecerken digeri daha ileri gitmeye calısmaktadır.yalnız son zamanalrda nikeın inanılmaz kötü üretimlere imza atmasıyla ortam adidasa kalmıs ve o da puma ile hırlasır olmustur.abi kardes catısmasının son ürünüdür.bu arada adidas her ne kadar takdire sayan ise de nike gönüllerin efendisi,narin sevdicektir.
 • nike amerikada daha bir tutulur, adidas da avrupa'da
 • nike'ın sponsporluğundaki boca juniors, adidas'lı river plate'e karşı...
  bu iki önemli markanın en somut rekabetlerinden ve karşılaşmalarından biridir bu.bir boca taraftarı için adidas'ın herhangi bir ürününü kullanmak bile kulübe ihanettir. bu futbol delisi ülkede adidas'ın rengi kırmızı beyaz,nike'ın ise sarı laciverttir artık.
 • her iki firmanın atletizm ürünleri ile ilgili olarak yorum yapma hakkımız baki kalmak üzere, özellikle basketbol dalında nike'ın, adidas'a karşı ezici bir üstünlüğünün bulunduğu aşikardır. nike, michael jordan'ın ünlü olduğu yıllarda onunla bir sponsorluk anlaşması yapmış ve meşhur air jordan modeli ile birlikte, ilk hava yastıklı modelleri üretmiştir. bu modeller büyük sükse yaparken, adidas buna karşı geliştirdiği torsion modeli ile sıçmış, batırmıştır. çünkü tam bilekli, yekpare dilli ve asker postallarından daha ağır olan bu modeller giyenleri uçurmak bir yana, daha da zemine çekmiştir. o yıllardan itibaren her yerde nike'in modelleri satılmaktadır.

  sonuç olarak nike'in, basketbol dünyasındaki üstünlüğü tartışılmazdır.
 • 2000'de fransa'daki dünya kupasından sonra yapılan bir adidas reklamının kanıtladığı savaş.
  ekranda 0-0'ı gösteren bir scoreboard vardır.
  spiker zidane ve gol der ekranda ilk sıfırın yerine sola yatık küçük bir çizgi görünür
  spiker zidane ve gol der ekranda sola yatık öncekinin sağında, öncekinden daha büyük ve tamamlayıcı bir çizgi görünür
  spiker petit ve gol der ekranda sola yatık öncekilerin sağında, öncekilerden daha büyük ve tamamlayıcı bir çizgi görünür
  ortaya çıkan ııı-0 babındaki şekil adidasın logosudur. zaten fransa- brezilya finalinde fransa adidas, brezilya nike giymişti.