şükela:  tümü | bugün
  • videolarını ingilizce çeken hollandalı makyaj guru. henüz 21 yaşında ama ciddi ciddi yetenekli. bizim kızlar videolarını izleyip
    kendilerine uyarlayıp türkçe'sini çekiyorlar.
    (bkz: esinlenmek)
  • makyaj videolarını izlerken, makyajın insanları değiştirebilme gücünden fena halde tırstığım youtuber. çok yetenekli bir kız, makyajı kusursuz. zaten beni korkutan da bu galiba. pürüzsüz bir ten, muhteşem dudaklar, kedi gözler... sıkıcı.
  • her videosunu "vaov" nidaları eşliğinde izlediğim guru. müthiş yetenek.
    keşke o dudak dolgusunu yaptırmasaydı. o sebeple midir bilemiyorum ama yüzü çok "ben makyaj yaptım" duruyor. her şey fazla fazla duruyor. hep bi "cakey" görüntü var. ten makyajında yoksa, göz makyajında var. garip.

nikkieciğim eğer burayı okuyorsan *lütfen daha çok lady gaga makyajları yap. hatta şu oscar makyajını istesem çok olur muyum ? *
  • makyaj aleminin divası. öyle tatliş tatliş bakışlarına, piremses makyajına kanıp uuuuy yenir ki bu falan demeyin zira kendisi 1.90 boyunda at gibi bir ablamız. kafasının ortasındaki topuzunu düşünürsek biraz da topukla her türlü 2 metrelik bir afet.
  • bu abla millet highlighter nedir bilmezken highlighter olayına girmişti. yüzüne ölümüne ama ölümüne gördüğüm en yoğun fondöten süren ablalardan biri. onun dışında eyeliner çekişinden alınacak dersler var. kadın resmen highlighter olayında glow değil blindinge geçti. çok iyi çok iyi.
  • (bkz: eurotrash)
  • bir erkek olarak makyajdan hiç anlamam, bu kadını izlerken çocukluğumda trt de çıkan ressam amca bob ross u izliyor hissine kapılıyorum, kadın bildiğin sanat yapıyor.
  • nikkie'nin yaptığı iş dışında bu denli "popüler" olmasının farklı sebepleri var.

ergenliğinde kendine olan güveninin yetersiz olmasının etkisiyle, makyajın o özgüveni bulmasında yardımcı olmasının etkisi. hayır youtube'dan para kazanmadan öncesini kastediyor: makyaj yaptığı zaman kendini daha "iyi" hisseden birinden bahsediyoruz. bu açıdan benzer dönemlerden geçmiş/geçen herkesin sempatisini kazanmakta hiç zorlanmadı: bu açıdan disney misali müthiş bir başarı hikayesi.

kişiliği: nikkie, komik bir kadın olmasının yanı sıra, duygusal ve "doğal" bir aura'ya sahip. (diva kimliğine sonra geleceğim.) konuk ağırladığı ya da konuk olarak katıldığı videolara bakarsanız kişiliğinin son derece uyumlu ve doğal olduğunu görürsünüz. bu açıdan diğerlerine "persona" olarak algılarken nikkie'ye "nikkie" olarak algılıyorum. ki kamera önünde bu kadar doğal olabilmek kendisinin bir diğer önemli başarısı bence.

divalığı: işte buradaki asıl hedef kitle bitch'ler ve gay'ler. highlighter'ı, komikliği (ki "mama" kelimesini kullanmasına filan bayılıyorum), kendisiyle dalga geçmesi, tonlaması filan şahane. tam bir gay ikon. ki en fazla gay takipçiye sahip kadın youtuber'lardan biri olabilir. hatta öyledir muhakkak.

tekniği: sırf fondöteni dudağına da sürmesi bile onu diğerlerinden ayırıyor. (siz de, en azından bir kez olsun, denediniz, biliyorum, gelin itiraf edelim.)
    onun dışında hakikaten iyi bir tekniği var. elbette çoğu zaman günlük olarak uygulanamayacak şeyler yapıyor ama pek çok teknik öğretti bence milyonlara.

kısacası her şeyiyle tam 4x4'lük bir youtuber!

hiç mi eleştirin yok? var, olmaz mı? misal ben sadece kendisini youtube'da takip ediyorum.
    çünkü instagram pozlarına bakamıyorum :/
    (biraz kezbanca geliyor. bunu söylediğim için üzgünüm, affet beni nikkie...)
  • videolarından gördüğüm kadarı ile boya badana işiyle uğraşıyor