şükela:  tümü | bugün
 • an itibariyle efes pilsene transfer oldugunu ogrenmemle sinirlerimin tepeme vurmasini saglayan eski cibona zagrep center-pf si..
 • efes pilsen için gayet fazla olan hücum rebo makinesi..
 • pota altını domine etme temayülü ile dikkat çeken solak pivot.
 • reboundu, post up'ı ve extra pasları güçlü olan tecrübeli oyuncu.
 • 14 nisan 2005 panathinaikos efes pilsen macinda birçok kisinin yapmak istedigini yapip ibrahim kutluay denen adamin agzini burnunu kirmaya tesebbüs edip bende önünde saygiyla egilme istegi uyandiran yüce sahsiyet.
 • murat murathanoglu'nun "pırkaaaçin" dedigi basketbol oyuncusu.
 • efes pilsen'de oyunu kemale erenlerden sadece bir tanesi...
 • yüzü dönük oyunu zayıf ancak post up konusunda kitap yazacak kadar teknik bilgisi olan efes pilsen pivotu. basketbol kariyerine power forvet olarak başlamış ancak geçirdiği sakatlıklardan dolayı yavaşlaması neticesinde 5 numaraya kaymıştır. çok afedersiniz götünü çıkartıp, savunmacısına dayanarak aldığı hızla çabuk bir dönüş tek dripling üzerinden attığı bir panyalı basketi vardır ki kaan kural'ın tabiriyle kendisinin imzasıdır. bu öyle bir harekettir ki kendisinden daha ince herhangi bir oyuncu üzerinde şaşılmaz bir başarıyla ve istikrarla yapılmaktadır. adıgeçenin çok afedersiniz götü büyük olduğundan dolayı dönüş yarıçapı da büyük olmakta ve o dönüşü esnasında savunmacısını iki metre öteye göndermektedir. vucutlar bu esnada ateşle birbirine değdiğinden dolayı savunmacının atletikliği işe yaramamakta istediği ölçüde sıçrayıp blok yapamamaktadır. adıgeçenin topu low post pozisyonunda aldığında kendi soluna döndüğü esnadaki hareketini anlattık. gelelim kendi sağ tarafına dönünce ne yaptığına, niksa kendi sağına döndüğünde güzel bir baby hook'u vardır ve fakat ilk anlattığımız hareketi kadar killer değildir. ancak asıl inanılmaz olan niksa'nın kendi sağına döndüğü harekette attığı paslardır ki gerçekten inanılmazdır. burada niksa hareketli uzunu her seferinde bulmakta veya potaya doğru kat eden oyuncuyu ödüllendirmektedir. diğer bir deyişle double team getirilmezse cezayı 2 sayı olarak kesmekte, double team gelirse de kat eden boş uzuna topu vermektedir ki netice moral bozucu bir smaç olmaktadır. rakip zone savunma yaparken köşeden topu aldığında rakip forvetler de yüzünü topa dönmekte böylece hücum eden forvete bir adımlık öncelik tanımaktadır ki bu inanılmaz bir hücum rahatlığı sağlamaktadır. savunmada ise boy açısından undersized bir oyuncu olmanın kusurlarını bir yana bırakırsak, özellikle hücum faul yaptırabilme özelliği ve positioning defense'i ile ilgi çekmekte, çok yıldız bir savunmacı olmamakla birlikte efes pilsen'in genel savunma seviyesinden aşağı da kalmamaktadır. çok akıllı bir oyuncudur. böyle oyuncuları seyretmek de yönetmek de bir keyiftir.
 • 6-7 sezon once croatia split'te oynardı. o zamanlar hep efesle aynı gruba düşerdi. bizde hayran hayran prkacin smaçları izlerdik. 96-97 sezonunda crotia split ile efes pilsen arasındaki maçta josip vrankovic ile coşan takımda da yer alıyordu. o zamanları takip edenler hatırlar. sarı-siyah formasıyla crotia split vardı karşımızda, bosna da görev yapan türk tugayıda izlemeye gelmişti efes pilsen'i. 78-56 yenilmiştik, te o zamanlardan beri bu adamı türkiye'de görmek isterdim. efes aldı haberlerini görünce içim buruk bi sevinç, ah dedim ah, neden o zamanlar yapmadınız bu işi.

  son oynanan barcelona maçında kullandığı akıllı hücumlarla efesi oyunda tutmuş, inanilmaz ters turnikelerle beni de ekran başında hoplatmıştır.
 • 1975 doğumlu 2.07 boyundaki hırvat power forward 99-00 sezonunda beşiktaş* takımıyla anlaşmış, istanbula gelmiş fakat 2 hafta kaldıktan sonra ülkesine* geri dönmüştür.