şükela:  tümü | bugün
  • elinizde nikon'un 7 serisi varsa(7000, 7100 gibi) bırakıp bu gövdeye geçmeyi mantıksız buluyorum.
    özellikle d7100le iso dışında pek bir farkı yok. http://kiyas.la/…ilastir/nikon-d7200-vs-nikon-d7100

elinizde nikonun 3 serisi ya da 5 serisi varsa. (3000, 3100, 3200, 5000, 5100 vs vs) ve yeni gövde almayı düşünüyorsanız crop gövdelerde alacağınız en iyi makinedir kendisi.
  • 1000 lira farka değer mi? cevap tamamen size bağlı
    iki makinede gayet iyi. nikon d7200 expeed 4 işlemci kullanıyor, biraz daha iyi bir fotoğraf kalitesine sahip, daha yüksek iso desteklerken daha az noise vaadediyor, daha üstün bir video kalitesi var ve wifi+nfc desteği sunuyor.

d7100 ü sadece 1 gün kullanma şansım olmuştu (arkadaşımdan ödünç almıştım) ve açıkçası gayet beni tatmin etmişti. fakat ben bir çılgınlık yapıp son anda biraz daha para biriktirmeye karar verip, neticede kendime d7200 aldım. d7100 alsam çok pişman olur muydum? hayır

ancak diğer farklar bir yana, wifi inanılmaz büyük bir kolaylık. tabii ekstra aparatla d7100 ile de bu sorunu çözebilirsiniz ama donanımında olması elbette daha iyi.

piyasa muadili canon 7d mark ıı olan d7200, fotoğraf konusunda rakibinden daha iyi. eğer önceliğiniz video ise orada ibre daha çok canon a dönüyor.

dokunmatik bir ekrana ve gps e hala sahip olmayışı nikon için hala yüz kızartıcı bir suç olsa da, kullanımı gayet keyif veren etkili bir dslr.
  • şu sıralar nikon d90'ı satıp bunu mu alsam diye düşünüyorum.
    bu iki ürün arasında ki farkları bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.
  • nikon d7000 e sahip olduğumdan bu makinaya geçmeyi pek mantıklı bulmuyorum ancak tek bir özelliği cezbediyor.nikon d7000 de wifi bağlantısı yok.d7100 de adaptör ile bu sorunu çözmüşler ancak bu gövdede telefona doğrudan bağlanıyor.internet olmadan makinanın bir halta yaradığıda yok zaten.gelip sd karttan bilgisayara atıp sonra işleyip sonra yine internete atıyoruz ancak anı paylaşmak güzel bir duygu.kimse telefon ile yap demesin terlikle ağzına vururum ramazan ramazan.şaka bir yana slr lezzetini yaşayanlar anlar demek istediğimi.
  • nikon d7200 incelemesi

nikon d7100 vs nikon d7200 karşılaştırması

nikon d7100'e kıyasla önemli özelliklerinden birisi saniyede 6fps sürekli çekim hızına sahip olması. 1.3x crop yaptığı zaman bu sayıyı 7fps e çıkarıyor ve 100 kareye kadar durmaksızın fotoğraf çekebiliyor.

60fps full hd video çekmesi de güzel.

olpf filtre yok. dolayısıyla moire sorunu en aza iniyor.

kumandaya ihtiyaç duymadan timelapse video çekebiliyorsunuz.