şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nikon d810'nun yerine cikacak makinanin olasi modeli.

  su anda nikon d820 olma ihtimali daha yuksek olsa da d750 serisi ile paralel gitmeye karar verirlerse d850 olarak cikabilir. tabii model numaralarini bu kadar hizli harcamamak lazim. daha 830 840 var her biri en az 6 sene gider.
 • dedikodulara bakılırsa d5x ile beraber d850 olarak 54mp. çözünürlükte bu yıl içerisinde sunulacağa benziyor.
 • nikon yakında üreteceğiz demiş fakat detay vermemiş.

  https://www.youtube.com/watch?v=_prz3diltk4
 • çok yakında çıkacakmış. hatta taze taze teaser yayınlandı.
 • sonunda geldi.

  https://www.youtube.com/watch?v=eparj3eqkzk

  sat d800'u d810'u, sat sat sat.

  http://www.nikon.com/news/2017/0725_dslr_01.htm

  google translate:

  nikon corporation, sabirsizlikla beklenen nikon d850'nin piyasaya sürülmesi ile yeni nesil tam-çerçeve, yüksek çözünürlüklü, yüksek hızlı dijital slr fotoğraf makinelerinin gelişimini memnuniyetle duyurur.

  d850, manzaralar, ticari sporlar, moda ve düğünler ve multimedya içerik yaratıcıları çeken hobiler kadar isteyen ve profesyonel fotoğrafçılar ve olağanüstü görüntü kalitesi ve çok yönlülük üzerine taviz vermeyen yaratıcılar için müthiş bir araç olacaktır.

  d850, kullanıcıları tarafından zengin ton özellikleri ile son derece keskin ve net bir görüntü sunan d810'un yenisidir. bu güçlü yeni fx-format dijital slr kamera, yıllar boyu kullanıcıların geri bildirimlerinin bir sonucu olan ve kamera donanımlarından en iyi şekilde isteyen birçok yeni teknoloji, özellik ve performans geliştirmesi ile tasarlanmıştir. d850, yalnızca nıkkor lenslerle tamamlanan bu kalibredeki bir nikon'un yüksek çözünürlük ve yüksek hız yetenekleri arayan geniş fotoğrafseverlerin beklentilerini aşacaktır.
 • nikon'un üzerindeki ölü toprağını atmaya hazırlandığı model. teaser videosu heyecan verici. nikon'un bir üretip pir ürettiği modellerden biri olmaya aday.

  tahmini nikon d850 özelliklerine şuradan göz atabilirsiniz.
 • yavrunun resimler de geldi.

  https://nikonrumors.com/…-camera-leaked-picture.jpg
  https://nikonrumors.com/…aked-picture-2-550x350.jpg

  sizan resimlerden tahmin edilen ozellikler:
  - 46 mp sensor.
  - yuksek iso'larda daha iyi performans
  - gps yok
  - katlanir ekran var (video icin buyuk ihtimal)
  - sd + xqd kart
  - nikon d5'teki netleme sistemi
  - flash yok (fill flash olarak kullaniyorduk kotu oldu)
  - arka dugmeler yanarli donerli
  - oyun cibigi seklinde dugme
  - bluetooth + wifi gelmis
  - ekran dokunmatik diyola
  - 4k video sonunda.
 • nikon rumors sitesinde yayınlanan çin sunum dosyalarından alınan bilgilere göre ana özellikler:

  45.75mp
  7fps (grip ile beraber 9)
  native iso 64-25600
  vizör 0.75x ile nikon'un en büyük dslr makinası (d5ten de büyük)
  4k video çekim (8k time lapse modunda çekebiliyor yani 8k video çekiyor demek doğru olmaz)
  153af noktası (sanırım d5 ve d500 ile aynı sistem)

  kaynak : nikon rumors
 • en çok iso performansını ve dinamik aralığını merak ediyorum. bakalım neler yapmışlar. sanırım d5 ile aynı sensör. bu sebeple tatminkar bir iso başarımı bekliyorum.

  edit: 3,299 $ ile ön siparişler alınmaya başlamış.

  edit 2: türkiye fiyatının 17.000-18.000 civarlarında olacağı tahmin ediliyor. bu şu demek; biz bu makina için 1 yıl çalışmalıyız onlar ise 2 ayda bu makinaya sahip olabilirler. ver mehteri veeeğğr!!!

  edit 3: d810'umu bu body için satmam. manzara fotoğrafçılığı için üzerine koyulan bir şey yok. doğal iso aynı, dinamik aralık aynı, hıza zaten gerek yok olsa gider d5 alırım vs. hâlâ orta ve yüksek isolarda a7r2'yi tokatlayan bir cihazın çıkmamış olması ustanın son nunarasını çırağa göstermemesi gibidir. şu lens portfoyünü genişletseler ve az daha ucuz hale getirselerde geçiversek sony'e.

  edit 4: dxomark tarafından 100 tam puanla en başarılı sensör seçilmiştir. renk hassasiyeti yüksek iso değerlerinde a7r2 ile d810 arasında kaldıysa da başlangı iso değerinde en iyi performansı vermiş, dinamik aralığı d810 ile kafa kafaya başlayıp yüksek iso değerlerinde daha iyi performans sunmuştur. olmuş mu, olmuş. bu veriler ışığında cihazı alıp kullanmak gereklidir. kağıt üzerindeki veri her şey değildir.

  edit: iso başarımı harikulade. 12800 bile bana mısın demiyor. harikasınız çocuklar. şimdi sıra a7r3'e geliyor söz sırası.
 • ılk seri siparisini vermek icin can attigim bebek.