şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abd'nin, atina'ya rus doğal gaz şirketi gazprom tarafından sunulan 'türk akımı' teklifi karşısında bir karşı teklif hazırladığını açıklayan yunanistan dış işleri bakanı.

  http://tr.sputniknews.com/…20150423/1015141810.html
 • daha önce yaptığı bir açıklamada garantilerin kıbrıs sorununda artık gerekli olmadığını belirtmiş yunanistan dış işleri bakanı.

  http://cyprus-mail.com/…art-of-settlement-greek-fm/
 • kıbrıs konusunda eski tip garantörlük sisteminin değişmesi gerektiğini ifade eden yunanistan dış işleri bakanı.

  http://cyprus-mail.com/…s-says-guarantees-scrapped/
 • türkiye'ye yönelik eleştirel yaklaşımını sürdüren yunan dış işleri bakanı. ancak madem iddia ettiği gibi türk hükümeti referandum nedeniyle ilişkileri bilinçli şekilde germek istiyor, o zaman kendileri de dünya kamuoyu önünde attıkları barışçıl adımlarla sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını ispatlasınlar.

  http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-39055368
 • türkiye ile barış içinde bir arada bulunmanın alternatifi olmadığını ve iki ülke arasındaki savaşı kaçınılmaz olarak görmediğini belirten yunan dış işleri bakanı.

  https://tr.sputniknews.com/…savas-kacinilmaz-degil/
 • kaynak sputnik.
 • önemli düzeltme: sayın kotzias'a bu kadar giydirdikten sonra eklemem gerekir; yangın çok hızlı ilerlemiş. yani yıkımın öngörülemez şekilde hızlı ilerlediği konuşuluyor. eleştirilerimi geri çekmemekle birlikte, kotzias'ın kötü niyetli olmayabileceğini, türkiye'den yardım isteyebileceği dakikalarda zaten felaketin nihayete yaklaşmış olabileceği ihtimalini hatırlatırım.

  24 temmuz 2018 yunanistan yangını dolayısıyla uluslararası yardım çağrısı yapan ama türkiye'nin teklifine "şu an için gerek yok" diyen, en az 74 yunan vatandaşının katili, türk düşmanı yunan siyasetçi.

  - yunanistan alev alev yanarken, akdenizin en deneyimli ve en yüksek kapasiteli yangın söndürme filosuna sahip olan,
  - 2011'de italya'ya, 2010'da israil'e yardıma uçmuş, deneyimli uçak filomuzdan ilk etapta 3, sonra 5 tane uçak pistte hazır bekledi!!!
  - kurtarma ve tıbbi müdahale profesyonellerinden oluşan 40 kişilik ekipte hazır bekledi.

  ama işte faşizm en çok kendisini destekleyenlere zarar verir, çipras'ın şanssızlığı kotzias gibi faşistlerle koalisyon yapmak zorunda kalmasıydı... 74 yunanın katili, kotzias şimdi hangi yüzle çıkıp konuşacak çok merak ediyorum.
 • aptal bir siyasetçi.

  ulan ülken yanıyor, yangın bir yerde değil bir sürü yerden kontrol altına alınamıyor. yerleşim yerleri yanıyor. sana en yakın komşun tecrübeli ve yardıma hazırım diyor. sen aptallığından engelliyorsun. bu kadar geri zekalısın işte. bu salaklar sırf ingilizlerin gazıyla izmiri işgal ettiler. tee polatlıya kadar geldiler. herifleri 700 km kovaladık, denize kaçtılar, bilmem kaç bin askerleri öldü. sonra ingilizler istanbulu (en çok istedikleri yeri) işgal ettiler. yani neredeyse savaşın nedeni olan işgali. sonra da tek kurşun sıkamadan bırakıp gittiler. bu yunan geri zekalılar da "ulan biz sizin için savaşmadık mı, ölmedik mi, niye şimdi gidiyosunuz" diyemediler ingilizlere. bu kadar şımarık, bu kadar aptal, bu kadar dangalaklar. neyse efenim bunlar geldi geçti. köprünün altından bir sürü su aktı. ulan yangın bu. ağaçlar. kuşlar, böcekler yanıyor. uçak var akut var, kızılay var. var oğlu var. bir yardım etseydik belki bir sürü doğal güzelliği kurtarabilirdik birlikte. yazık..
 • yenilenen yunanistan izmir başkonsolosluğu binasının açılış törenine katılmak için türkiye'ye gelecek olan yunan dış işleri bakanı.

  http://www.gunes.com/…-kocias-izmire-geliyor-906273
 • izmir'de yunanistan başkonsolosluğunun açılışı sırasında alçaktan uçan f-16'ların çıkardığı ses nedeniyle türk mevkidaşı mevlüt çavuşoğlu ile şakalaşan yunan bakan. diplomasi ve karşılıklı görüşmeler çok güzel bir gelişme; ancak ege sorunu ve kıbrıs sorunu çözülmediği sürece dostane ilişkiler zor...

  https://www.youtube.com/watch?v=cmjuku1uji8