şükela:  tümü | bugün soru sor
  • otostopcunun galaksi rehberi kitabında, 17. bölümde, bilgisayarın ''you'll never walk alone'' şarkısını söylemesi üzerine, bölümün sonunda editörün notu olarak ''bu güzel şarkıyı ya da bu bir anlamda kutsal sözleri, yani asla yalnız yürümeyeceksin cümlesini duyup da duygulanmayacak bir galatasaray spor klübü taraftarı var mıdır? bu arada bir ingiliz futbol kulübü taraftarlarının da aynı cümleyle gönül bağı kurduğu gerçektir, ama konuyla pek yakın bir ilgisi olmadığı için o kulubun adını burada anılmasına gerek görülmemiştir. siz yine de 'yürüyedurun' '' yazarak saçmalamanın sınırlarını zorlamış olan kişi.

    sanki bu şarkı galatasaray'ın resmi şarkısıymış da isminin geçmesine gerek görülmeyen bir ingiliz klubü de seviyormuş aynı zamanda.otostopçunun galaksi rehberi gibi bir klasikte böyle dünyanın en gereksiz notunu, en manasız fanatiklik ibaresini görmekse dumurlardan dumurlara sürükledi beni. allah kimseyi ezik yaratmasın.
  • liverpool'un efsane şarkısını cincon'a mal eden futbol kültürü yoksun çevirmen. bahsi geçen kitabı okuyan fenerbahçelilerin tüylerini diken diken etmeyi başarmıştır. zaten douglas adams'da liverpool'dan değil cincon dan etkilenmiş.
  • cycle of the werewolf'ta da ciddiyetsiz dipnotlarıyla kitaba katkıda! bulunan çevirmen.