• gercek adı "pembe nihal munsif" olan ve de çok güzel gözleri olan eskilerin popüler şarkıcılarından.
 • 1975 yılında yayınlanan bir röportajı:

  sahnelerimizin yeni gözdelerinden nil burak , hayatının en mutlu günlerini yaşıyor şu sıralarda.52 yıl önce tüm ulus olarak tattığımız sevincin , mutluluğun bir yenisini nil burak yaşıyor şimdi.1948 burak’ın lefkoşe’de dünyaya gözlerini açtığı yıldır.1975 yılının 13 şubat günü için de “yavru vatandan uzakta , ikinci defa dünyaya gelişim” diyor.

  13 şubat günü erken saatlerden itibaren lefkoşe’deki yasama meclisi önündeki alanaı dolduran soydaşlarımız çoşkun bir sevinç içinde rauf denktaş ‘ın ağzındaki federe kıbrıs türk devleti’nin kurulduğu haberini alıyorlardı..

  mutlu günün gecesini ise kıbrıs’lı sanatçı nil burak şöyle anlatıyor:

  “ radyonun başında kasılıp kalmıştım adeta.dilim tutulmuştu.göz yaşlarım ise alabildiğinde akıyordu.kulaklarıma inanamıyordum.kıbrıs’ta benim de zor günlerim olmuştu.o gün ağlamaktan gözlerim kıpkırmızı olmuştu.ne olursa olsun dedim ve o gece sahneye çıkamadım.kıbrıs’lı kardeşlerimin sevincini yalnız başıma evimde paylaşmaya çalıştım”ertesi gün bir başka sevinçli haber bekliyordu beni.kıbrıs türk cemiyeti başkanı necati sayar’dan biri londra’dan biri londra’da diğeri girne’de iki konser vermem için teklif aldım.mayıs ayında gitmeyi düşündüğüm bu konserler için gözüm kapalı evet cevabını verdim.”

  kaynak : hey dergisi 1975
 • zurna kazım diye bir albümü vardı bu bayanın,absürd şarkı sözleri vardı.
 • (bkz: işte banko)
 • (bkz: lady in blue)
 • türkiyeye geldiği ilk senelerde (70ler), burada kalabilmek için oturduğu apartmanın kapıcısıyla evlenmek zorunda kalmıştı... hey gidi günler tey tey!
 • trt'de daha klip öncesi devirlerde klipimsi şeyleriyle o çıktığında hep ekran buğulandığından ve ben o zaman küçük olduğumdan çok mistik gelen bir insan.
 • "nasil da tatli tatli gulerdin sen yuzume", "bos vere bos vere ne hale geldik", "olmaz olmaz deme hic olmaz olmaz sevgilim", "birisine birisine asik oldum birisine", "sende basini alip gitme ne olur", "bir garip olur icim" diye bir cok hit olmus sarkisiyla seslenen, kendi guzel, sesi guzel pop sarkicimiz. hem orijinal kayitlardan olusan "best of" albumu hem de yeni doldurdugu albumu cikmis ya da bugun yarin cikiyor.

  http://nilburak.com/
 • vaktiyle benim sevdam adında muhteşem bir şarkıyı söylemiş bugünlerde de milf imajıyla yeni bir albüm çıkarmış kıbrıslı şarkıcıdır
 • genç kalmanın iksirini bulduğunu düşündüğüm şarkıcı. zira bakıyorum yaşıtı olan şarkıcılara* * aralarında rahat 20 yaş varmış gibi görünüyor. hadi yaşıtını geçtim yeni yetme şarkıcılardan bile daha genç görünüyor kadın.
hesabın var mı? giriş yap