şükela:  tümü | bugün
581 entry daha
  • "sayemde neşet ertaş tanındı" diye zırvalayan, sonra da neşet ertaş'tan "o 'sayemde' kelimesini de, 'vesile olabildiysem ne mutlu'yla değiştirmek isterim" sözleriyle özür dileyerek kıvırtan, tükürdüğünü yalayan prcı.

neşet ertaş'ın her zaman olduğu gibi abdalca hakikati konuşan şeker dillerine kurban: “olmadan oldum sanan birinin çocukça lafları. nil ham meyve, kusuruna bakmam.”
  • türk halk müziğini saçma sapan diye nitelendiren embesillerin idolüdür.
  • son olarak suada konserinde izledim kendisini sanıyorum bu kış sonuydu ve nedense hafızamda koltukaltı kıllarıyla kalmış!
  • 2002 yıllarına denk gelen öğrencilik zamanlarımda bir jingle ajansı sayesinde ismini duyarak müşerref olduğum(!) zat.

panto: “iyi günler, istediğiniz demo kaydımı gönderdim, elinize ulaştı mı?”
    birisi: “henüz geldi, x hanım dinleyecekti.”
    panto: “bana ne zaman geri dönüş yaparsınız?"
    birisi: “nil karaibrahimgil’i taklit edebiliyor muydunuz?”
    panto: h#askakjh#&slkal%^]#glk :s
  • medya tarafından linç edilmeye çalışılan bir kişi daha. unutulmamalı ki bu ülkede "ana haber bülteneleri'ndeki alt başlıklara göre yaşayan" on milyonlarca insan var. on milyonlarca kurulu saat.

neşet ertaş'ı tanımadığını açıklamış. bu aslında talihsiz bi açıklama. ama yanlış anlaşılmasın, şu açıdan talihsizlik söz konusu ,neşet ertaş'ı dinlememiş olması büyük bi talihsizlik nil için. tıpkı onu dinlemeyen herhangi biri gibi. bu söz, küçümseme amaçlı kullanılan "ben kendisini tanımıyorum" klişesi şeklinde servis ediliyor insanlara.

sonra da bu medya kışkırtması sonucu neşet ertaş'ı tanıyan insanlar oldu gibi bir açıklaması var. bu sözden "benim sayemde neşet ertaş'ı tanıdılar"
    manasını çıkarıyor linç kuvvetlerimiz.

ve son olarak da, yanlış anlaşılmaktan bıkmış olacak ki, bir özür yazısı yazmak ihtiyacı hissetmiş.

ama çok geç. neşet ertaş bu kulaktan kulağa oyunu sonucunda nil'i, tam da kışkırtıcıların istediği gibi, ukala, şımarık, kendi üzerinden prim yapmak isteyen birisi olarak algılamış olacak ki; "ham meyve" nazarıyla baktığını açıklamış (bu arada neşet ertaş'ın bu medya gazına gelmiş halinin bile ne kadar asil olduğunu görüyoruz).
  • (bkz: #16677160)
  • neşet ertaş olaylarından sonra kendisinin önce güzelliğine vurulunan, konuştuğunda ise bütün çekiciği giden kızlara örnek teşkil ettiğini düşünmeye başladım. güzel kızlar konuşmasın, gülümsesinler sadece.
  • neşet ertaş sayesinde kendisini tanıdım. demin dinledim seviyor sevmiyor diye bi parçası var mesela gayet güzel. teşekkürler neşet baba.

not: biraz geç oldu ama hep böyle boktan sözlük atışmalarına girişmek istemiştim. pişman da değilim. ama bu vesileyle buradan garip adlı belgeseli neşet ertaş'ı biraz daha yakından tanımak isteyenlere tavsiye etmek istiyorum. peki neden buraya yazıyorum dersen sevgili sözlük 10'a karşılık 33 sayfa entry döşenmiş buraya ve takdir edersin ki daha fazla gence ulaşabilmeyi hedefledim. yaa yaa.
1143 entry daha