• fazil say'in bir yazisinda okudum ısmini ilk defa.
    gelecegi parlak genc bir orkestra sefi oldugundan bahsediyordu.
    claudio abbado ödülüne layik görülmüs.
  • biraz önce türkiye’de yönettiği ilk konser olan bilkent senfoni orkestrası sezon açılış konserinden çıktığım şef. fazıl say’ın kapalı çarşı‘sını ve beethoven’ın 7. senfoni’sini enfes yönetti. son derece enerjik ve bir o kadar da sempatik bir insan.

kendisi 1994 doğumlu, yani henüz 24 yaşında. ancak şimdiden avrupa’nın çeşitli şehirlerinde düzenlenen uluslararası şeflik yarışmalarında dereceleri ve ödülleri var. onunla avrupa’da birçok kez birlikte konser veren fazıl say kendisi için “iddia ediyorum, yüzyılın en iyi şeflerinden biri olabilir. ondaki dehayı hissedebiliyorsunuz.” diyor. nitekim say da konser sonunda nil venditti’yi bizimle beraber dakikalarca ayakta alkışladı.

geleceğinin parlak olduğuna inanıyorum. umarım türkiye’de daha çok konserini izleme şansı bulabiliriz. yolu açık olsun.
  • istanbul'daki ilk performansını biraz evvel akm'de gerçekleştiren 94 doğumlu orkestra şefi.
    çok sempatik, seyirciyle diyaloğu harika.
    repertuarı ise pek keyifliydi.
    ınstagram
  • şu anda bremen 2022 müzik festivalinde orkestrayı harika yönetiyor. canlı yayında izlemek isteyenler için tık
    fazıl say'ın 5.senfonisinin dünya prömiyeri yapılacak birazdan.
  • dün adnan saygun sanat merkezinde dinleme şansını bulduğum müthiş insan. sahneye çıktığı andan itibaren sadece orkestrayı değil, seyirciyi de yönetti. eserlerin aralarında izleyici ile sohbeti, eserlerin hikayeleri ile ilgili verdiği bilgiler çok güzeldi.

özellikle senfonik müzik ile yeni tanışacak insanların bu genç ve enerjik hanımefendinin konserlerini izlemesi gerek.

izmir sizi çok sevdi nil hanım, daha sık bekleriz
  • şarkıcı venditti ile bir akrabalığı var mıdır diye düşündürtendir. ayrıca karşılaşır mıyız diye de* chissa?
  • ahmet adnan saygun sanat merkezinde gün itibariyle dinleme imkanını buldugum inanilmaz enerjik ve bir o kadar da sempatik orkestra şefi.
  • cep maestrosu
  • bu kadar eğlenceli orkestra yönetildiğine ilk kez şahit oluyorum. zıp zıp top gibi aşırı tatlıydı. çalacakları eser hakkında verdiği motamot olmayan kendi yorumunu kattiği bilgiler eserden ekstra tat almanizi sagliyor. dersleri eglenceli ve ogretici gecen ve bilgileri akla kaziyan bir ogretmen gibi. dun aksamki konsere katilan buyuk bir cogunluk brahms, clara ve schumann i uzun bi sure unutamayacaklardir eminim.
hesabın var mı? giriş yap