şükela:  tümü | bugün
 • icons in turkey adlı kitabın yazarı.
 • milliyet spor bölümünde köşesi olan bayan. shockhaber ekibinden kopya çektiği köşesinde çok başarısız, zira shockhabercilerin ünlülerin sözlerini yayınlarken attığı başlıklar bile yarıyordu, fakat ablamız ancak "yuh" "daha neler" gibi başlıklar atabiliyor. yakalayamıyor... belki editörünün zorlamasıyla yapıyor bu köşeyi, ancak şunu bilmeli ki, fikir intihalini bile becerememiş.
 • hemen her yazısında aynı kalıpları kullanarak güldürmeye mi yoksa bir şeyler anlatmaya mı çalışıyor çözemediğim bayan.
 • cumhuriyet kitap'ta çocuk kitaplarını tanıtan yazar. çok güzel, keyifli bir bölüm.
 • sihirli degnek, perilerde olur ya, bu cadı ele geçirmiş, yakıştırıyor da.... zaten bir tabudevirendir kendisi... 'meraklı'dır... 'istemiyoruumm işteee!' dir, aynı zamanda.... felsefesi olan, sıkı bir kalemdir ama yine de biliriz; 'türkçe'nin en güzel çocuk/gençlik romanı' henüz yazılmadı...

  kendisini tanıyacak kadar paylaşmak şansınız oldu da sevemediyseniz eger, dikkat; kasıtlı degilseniz bile gaflet içinde olabilirsiniz. ya da tabularınız sallanmaya başlamış olabilir...

  nasil bir eş olduğunu vedat yılmaz söylesin ama insan olarak, yazar olarak, hoca olarak harikadır. delişmen, arı - duru, bazı mevzuularda aynı şeyi kırk kere yaşasa da her seferinde şaşıracak kadar saf-sudur. biliyorum, çünkü 'iflah olmaz iyimserler kulubu'ne bizzat ben kabul ettim kendisini...

  süçik'tir, süçik...
 • bu emre olayinda filan yazdi durdu, fatih terim soyledir, emre budur, bir baskasi sudur.. kücük haber kücük yorum kösesi vardir ki; degil o kim yapsa parantez icerisindeki ünlem kadar uzaklastirici tiksindirici bir etkisi vardir.

  neyse efendim, bugün söyle baslamis kösesine.. ayrintili suradan bakiniz. http://www.milliyet.com.tr/…09/21/spor/yyilmaz.html

  "emre'ye, terim'e yazarken kendimize yani basına dönmeyi ihmal etmemek lazım..." ve basinda cikan yalan yanlis haberleri, sahtekarliklari islemis. özhan canaydin'in hastaligi ile ilgili yanlis bilgi vermelerden, bir baskasinin agzindan hicbir sekilde dile getirmedigi söylemleri su sekilde demec verdi gibisinden islemis konulari ve basini elestirmis.

  aradim, icerisinde bulamadim.

  e hani emre'ye, fatih terim'in kizina yapilan..? onur belge'nin iftirasi.. cengiz semercioglunu elestiriyordu demirkol ile beraber.. boyle bir yerden duydugunu haber yapar mi insan, kaynagini göstermesi gerekir.. abdullah avci'nin kici kirik olmayan bir beyanatinin "higuain cok iyiymis" gibi kimseyi zor durumda birakmayacak bir durumu inceliyorsun, bunun icin abdullah avci'yi arayip iletisime de geciyorsun da onur belge ? emre ile merve terimin iliskisi varmis da, bu yüzden emre'ye sahip cikiyormus terim gibi yapilan bir ahlaksizligi/iftirayi neden es geciyorsun a yilmazim benim. yoksa az biraz tarafgirlik, adamkayirmacilik filan var mi?

  adam o cok kutsallastirilmis milli takimin teknik direktörünün kizi hakkinda asilsiz haber yapiyor, emre damadi olacak diyor. yalan soyluyor, bir dedikoduyu belirtmek ile kalmiyor, üzerine yorum yapip kesin yargi koyuyor "emre bu yuzden savunuluyor " bu yuzden ceza kesmedi diyor. hem emre, hem terim basina yazili aciklamada bulunuyor ve diyor ki; yaptiginiz ayip .. yalan haber, iftira. da iki satir da buna ayirsaydin ya ?

  daha bu haber dün gazetesinde yayimlandi. yeni, taze haber. tam da etik acidan basinin nerede durduguna istinaden güzel bir yorum gelebilirdi. neden gelmedi ?

  emre'nin hareketini anlamli kilar korkusu mu vardir nedir ?

  üstelik haber degeri, yapilan ahlaksizlik da diger verdigi ayrintilarin ötesinde bir sey..

  etik durusmus, gazetecilik ilkeleriymis..

  edit: gerets'in kirdigi rekor da galatasaray'in türkiye ligi tarihinde kirdigi puan rekoru. hatirlatayim..
 • futbol la ortalama ilgilenen bir erkekden daha fazla bilgisi muhakkak vardır. son olarak da şu an yorum yapan futbol yazarlarına ve yorumcularına son yazısıyla güzel bir ayar vermiştir.

  http://www.milliyet.com.tr/…11/20/spor/yyilmaz.html
 • milliyet gazetesi'nde "* yakan top" adlı köşesi olan beşiktaşlı bayan yazar. spor basınının keyifle okunan ender yazarlarından.

  medyadaki bir çok "fanatik kalemşör"ün aksine, gönül verdiği renklere "giydirmek"ten çekinmez. rakiplerine de giydirir elbette ama adildir.

  7 aralık 2007 tarihinde yazdığı "derbi dediğin..." adlı yazısı, rakip takım nefretiyle yoğrulmuş her bünyeye saat başı okutulmalıdır. ta ki söz konusu bünye olayı sindirene dek...

  http://www.milliyet.com.tr/…12/07/spor/yyilmaz.html
 • 15 ocak 2008 tarihli yazısında, sözlükteki turkce futbol terimlerinin ingilizce karsiliklari başlığından alıntılar yapmış, güzel de olmuş. bunun haricinde de yazılarında sözlükten sıklıkla bahseden biri. anladığım kadarıyla iyi bir sözlük okuru.

  http://www.milliyet.com.tr/…01/15/spor/yyilmaz.html
 • ekli linkdeki yazısı ile beşiktaş'ın içinde bulunduğu durumu gayet net ortaya koymuş, nüktedan şahsiyet.

  http://www.milliyet.com.tr/…02/12/spor/yyilmaz.html
hesabın var mı? giriş yap