şükela:  tümü | bugün
 • 25.ci dönem chp istanbul 3.bölge milletvekili aday adayı.

  05.06.1965 bursa - inegöl doğumlu, cinsel yöneliminden dolayı iş bulamayarak zorunlu olarak seks işçiliği yapmış ve 1990 yılında ihd üyeliği ile aktivist olup hayatını lgbtt mücadelesi ile geçiren biridir. 30.03.2014'te hdp avcılar belediyesi meclis üyesi adayı olmuş ancak baraj dolayısıyla seçilememiştir.
  türkiyenin ikinci transeksüel millet vekili aday adayıdır. umarım aday da olacak ve seçilecektir.

  eğer aday olur ve seçilirse: insan hakları ve özgürlükleri, hayvan hakları ve özgürlükleri ile ötekileştirilen azınlık topluluklar için mücadele etmek istemektedir.

  internet sitesi:
  http://nileralbayrak.com/

  aday adaylığını açıkladığı video:
  https://www.youtube.com/watch?v=nej_uzzdr-k
 • ön seçimle adaylık sırası belirlenecek mv. aday adayı. bu* bölgede 26 mv. seçilecek. ön seçimde kullanılacak oyların geçerli olması için en fazla mv sayısı, en az mv sayısı yarısı kadar adaya oy verilmiş olması gerekiyor. benim de 26 seçeneğimden birisi olacaktır şüphesiz.
 • ne yazik ki, ön secimi gecememis. hayir türkiye'deki parlamentonun bir derde deva olacagina inandigimdan degil, kendisine de burjuvazinin ahiri denilen yerleri layik gördügümden degil ama polonya gibi kopkoyu katolik bir ülkenin dahi lgbti milletvekili varsa, bizim de olmalidir. niler hanim, gayet efendi, mütevazi, akli selim bir insan gibi gelmisti bana, o itisilen, tepisilen yerde ne yapardi acaba? kendisine solcuyum diyen partilerin lgbti bireylere acik borcu vardir, o yüzden yilmasin mücadelesinde! :)
 • chpden vekil olarak görmek istediğim isimlerin başında geliyordu kendisi ön seçimi geçememiş canı sağolsun.
 • chp'nin avcılar ilçesindeki seçimde delege olma hakkı kazanan transseksüel türk siyasetçi.

  http://www.ntv.com.tr/…lligi,rcvjg5xzhkyztzzhlbec6q