şükela:  tümü | bugün
  • nilüfer belediyesinin doğaya ve çevreye aynı zamanda trafik sorununa bir çözüm olarak sunduğu bir projedir. türkiye'nin ilk belediye destekli bisiklet kiralama noktalarıdır. nilüfer'in bir çok mahallesinde bisiklet için istasyonlar bulunmaktadır. en kısa sürede tüm istasyonlar aktif hale gelecektir.

ayrıntılı bilgi ve daha fazlası için;
    nilespit
  • nilüfer belediyesinin nilüferde yaşayan insan nüfusunu azaltmak için sunduğu çözümmüş gibi duran projedir.

sokak lambalarının çalışmadığı bölgelerde (ahmet uyar ilköğretim çevresi gibi, örnekler çoğaltılarbilir) bisikletlerin çalışmayan lambaları, güven vermeyen frenleri, hangi amaca hizmet ettiği anlaşılamayan bisiklet yolları ile her daim öküz otomobil sürücüleri birleşince ortaya gerçekten her anı aksiyon dolu bir macera çıkıyor. çocukluğunu bisiklet tepesinde geçirmiş biri olarak yarım saatte iyi aksiyon yaşadım.

ayrıca kiralama öncesinde bilgi ekranında da nilespit'in sitesinde de yazan şu; "kredi kartınızdan 25 tl bloke alınır ve bisikletinizi kullanabilirsiniz." yani benim anladığım bisikleti alırken kredi kartından 25 tl'ye bloke koyacak, teslim ettiğimde ise her saat için 1 tl'yi tahsil edip kalanı iade edecek. tıpkı araç kiralarken olduğu gibi. fakat işleyiş farklı, 25 tl'lik kredi açıyor, hizmeti beğen beğenme, kullan kullanma nilespit'e farketmiyor. el koyuyor.

eğer parayı geri alamazsak bu yaz büyük maceralara gebe!

gülümseyin, nilüfer'desiniz.

edit : para, nilespit hizmeti kullanılmadığı takdirde iade ediliyor.
  • 5 lira karşılığında nilespit kart alınması durumunda kredi kartı bloke durumuyla karşılaşılmayan, nilüfer belediyesinin bisiklet kiralama hizmetidir. gidonunda sepet bulunuyor. arka tekerlekte tek dişli var ama göbekten 3 vites sistemi mevcut. çokça bisiklet noktası var. bisiklet birinden alınıp diğerine bırakılabiliyor. saat ücreti de 1 lira. fotoğraflar şu şekilde 1 2 3 4 5 6 7 8 .