şükela:  tümü | bugün
  • havaalanlarında,metro istasyonlarında kullandıkları kocaman fırçalı temizlik araçlarını üreten firmadır.
  • fisk kadeslerden nilgrim fisk'in ortak islerini ayirmalarinin ardindan kurdugu toz emme uniteleri ureticisi kurulus.

diger kardes jeon fisk ise sadece aile soyadini tasiyan ve araba lastikleri ureten fisk firmasini kurmustur.

(bkz: fisk)
  • amblemi, cekis gücüne ithafen karıncayıyen seklinde olan dunyanın onde gelen elektrik süpürgesi markalarından biri.
  • basınçlı yıkama makinaları şahane olan firma. nihayet türkiye'ye de ithal edilmiştir. yurt dışına oranla yüksek fiyatlara dahi olsa c110&c120 modelleri alınabilir.
  • brøndby merkezli danimarka firmasıdır.
  • elektrik süpürgesi için uzun süre toz torbasız modelleri inceleyip en sonunda toz torbalı bir ürününü aldığım markadır. fiyatı gibi emiş gücü yüksek malzemesi kaliteli belki klasik olacak ama evladiyelik.
  • danimarka'nın medarı iftiharı markalarından.

işte büyük ülke böyle olunuyor. büyük firmaların var. bir firman var 60 senedir süpürge üretiyor ve dünyaya satıyor.
  • küçük ama etkili elektrik süpürgem. bi ay oldu kullanmaya başlayalı ve az önce açtığımda sesinin sanki hava kaçırıyor gibi değiştiğini hissettim. çekim gücü de yok gibi olmuştu, sonuna kadar açtığım halde. önce bana öven adama kızdım sonra aklıma buradaki olumlu yorumlar geldi biraz kurcalama kararı alıp içini açtım. evet doğru bildiniz, torbası dolmuş hem de biraz daha zorlasam borunun içi bile halı tüyü olacak şekilde. halılarım da yeni olduğu için abartısız her gün sabah akşam evi süpürüyorum dolayısıyla dolmuş. şimdi değiştirdim ve yine canavar gibi oldu*.

gerçekten çok memnunum. inanılmaz bir çekim gücü var. süpürge almayı düşünenlere rahatlıkla tavsiye edebilirim. paranızın karşılığını alacağınız bir marka.
  • keşke daredevil'da kullanılsa dediğim: (bkz: wilson fisk)'in kızı
  • coupe neo diye bir modelini aldığım süpürge üreticisi. alman üretimi diye profesyonel bosch'lara bakıyordum ama fiyatı 1000+ tl olunca başka şeyler aramaya başladım.

rowenta mı, philips mi filan derken 350 liraya nilfisk görünce satıcıya dedim hayırdır? abi çok iyi dedi, çalıştırdı, elimi hava girişine dayayıp kolumu kaldırdım, süpürge de geldi yukarılara. e dedim çin malı bu? abi al dua edersin dedi. 2-3 satıcıya daha sordum ayak üstü, sonra ilk sorduğumdan aldım. çin üretimi, ama çok daşşaklı marka tabi neticede, adını lekelemez diye düşünüyorum. inşallah uzun ömürlü olur.

ucuz model olmasının handikapları, kablo kısa, birazcık da gürültülü. ama emiş gücü benim diyen süpürgeden iyi. aynı markanın çok daha pahalı, evropa normlarına uygun, verimli modellerinden, profesyonel bosch'lardan, dyson'lardan filan bile daha iyi. verim merim hak getire diyip vermişler odunu.. senede kaç saat çalışçak ki zaten, yemişim verimini, iş görüyor canavar gibi.