şükela:  tümü | bugün
  • oldukça eğlenceli bir instagram hesabı sahibi.
  • samimiyetiyle, instagram fotoğraflarının altına yazdığı kafiyeli,sosyal içerikli, arada laf sokmalı ama aşırı eğlenceli, özgüveni yüksek ve komik bulduğum sosyal medya uzmanı kişisi. güzel maskeler yapar, arada kaçırdığını söylese de sağlıklı şeyler yapar, tariflerini paylaşmakla kalmaz videosunu bile çeker. ha bir de yaşını hiç göstermez. tanımadan sevdiklerimizdendir kendisi.
  • sıradaki teşekkürüm bana yanlış yapanlara isimli kitabın yazarıdır kendisi.
    kitabın tanıtım yazısının başlangıcını çok sevdim. demiş ki;
    "her güne gülümseyerek başlamak için bir sebep bulmak, canınızı sıkanları umursamamanız gerektiğini hatırlamak, standart kusursuz hayatlar yerine kendi hayalinizi yaşamanın o kadar da zor olmadığını fark etmek, kendi değerinize, sağlığınıza, huzurunuza sahip çıkmak, herkese yetmek, her işe yetişmek her zaman kolay değil belki. ancak bir yol arkadaşı elinizden tutarsa başka..." işte o yol arkadaşı kim yada ne olacak ona iyi karar vermek lazım, insana dayanıyosun, ölüp gidiyor yada hastalanıyor, kendine faydası olmuyor ki sana yardım etsin. yitip gitmeyen, sonsuzu verene, seni sen yapana, hayat verene yar olmak, dayanmak, güç bulmak lazım.
  • hemcinslerimin, yazılarını ayıla bayıla paylaştığı kadın. samimi bir sohbet havasında gibi gözüken ama içi boş, birbirinin aynı şeyler yazıyor. bu kadar ilgi görmesini anlayamadım doğrusu.
  • (bkz: balon)
  • bir yılı aşkın süredir takip edip bu sabah takibi bıraktığım insan.

eskiden tarif paylaşırdı, maske paylaşırdı. kitap yazdı, kamyon arkasına bağladı. sürekli atar sürekli gider.

elli yaşında kadın sevgililer gününü yalnız geçirmekle ilgili muhabbet yapıyor. 14 şubat lisede kutlanmaz mıydı, ben 15 yaşından büyük olup da bu yıl yalnızım diye tribe gireni ilk kez görüyorum.

bir de limonu tarçını karıştırıp yüzüne sürünce maske oldugunu düşünüyor, halbuki güzellik merkezinden çıkmıyor.

pazarlamayı çok iyi bilen biri olduğu kesin ama bir yerden sonra aklı başında takipçisi kalmaz. gene atarlı giderli bir postuna göz devirip sabah sabah yazmaya geldim.
  • kim olduğunu bilmiyorum. ama bugün sabah bu videosu hoşuma gitti.

hayat ilginç...

hayat ilginç...
    gün gelir, iç oğlanlar, padişah olur...
    hırsızlar zengin,
    metresler eş,
    eşekler adam olur.
    odundan kapı, taştan saray olur...
    gün gelir, kezbanlar destan,
    onları destan yapanlar, mestan olur.
    gün gelir, hadsizlik özgüven,
    saygı yalan, sevgi ise dolan olur...
    gün gelir, çivisi çıkar dünyanın.
    konuşamayanlar hatip,
    şifa veremeyenler tabip,
    yazamayanlar katip olur...
    ama yine öyle bir gün gelir ki ...
    verenler alır, gidenler uslanır, dönenler yalvarır...
    merdiveni koşarak çıkanların, gün gelir ayağı takılır.
    sevgisini vermeyen, gün gelir kimsesiz kalır.
    aldatan bir gün sadakat için, çalan bir gün adalet için, döven bir gün şefkat için yalvarır.
    piyon deyip geçme,
    gün gelir şah olur.
    şaha da fazla güvenme.
    gün gelir mat olur...
    öyle bir gün gelir ki sen bakmazken her şey hallolur...
  • kim olduğunu hiç bilmiyorum ama ağır kezban paylaşımları olan bir abla.
  • evinde rondosu varmış leblebileri onunla öğütmüş. rondo benim için hala bir piskevit markası çünkü fakirim.