şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hadsiz, densiz, edepsiz terbiyesiz yaratık...

sen kimsin ulan ismet inönü gibi bir vatan kahramanına hırsız deme şerefsizliğini gösterirsin.

bu ülkede namuslular namussuzlar kadar cesur olmazsa, namussuzların sesi ve yalanları kesilmeyecek...
  • prof. temel yılmaz, gülen cemaati ve pkk'lı kader ortaklarının karalamalarına maruz kalan ismet paşa'nın kisisel harcamaları ile devlet harcamalarını ayrı tutması ve adamlığı üzerine bir yazı kaleme almış. kendisine de yer verilmiş.

"devletin her kuruşunu koruyan, kişisel harcamalarını kendi cebinden yapan, yaptığı her şeyin belgesin alıp, arşivleyen bir devlet adamına; yıllar sonra girişi paralı bir toplantıda ilgi çekmek için bir bayanın 55 yıl sonra yaptığı itham, kimseye inandırıcı gelmez. bu ülkenin insanlarının tepkisini çeker.

bu iddiaya karşı söylenecek tek söz, inönü’nün meşhur sözüdür: ‘hadi canım sen de!’”

https://odatv.com/…ymissin-ismet-pasa-20021909.html
  • kendisinin nasıl çakma sultan olduğunu son osmanlı osman ertuğrul'un eşi, yılmaz özdil'e anlatmış.

"...
    “bunları söyleyen kızcağızın babasını bile hayatımda bir defa
    gördüm, o da galiba en fazla bir saat… değil kendileri, babaları
    bile, büyükbabaları bile şadiye sultan'ı ne görmüştür, ne
    tanımıştır. hanedan avrupa'ya gitti, bunlar şam'da büyüdü.”
    “sultan abdülhamid'le napolyon'un aynı dönemde yaşadığını
    söyleyen birine ne denir ki.”
    “aslında bu sözleri söyleyenleri suçlamıyorum. eski sultanları
    görmemişler, tanımazlar, bilmezler. bambaşka bir yetişme tarzıyla
    yetişmişler. hanedan'ın büyükleriyle temasları olmamış. bunların
    aile fertleri, kendi büyükleri saraydan uzaktaydılar.”
    ?
    “neslişah sultan mesela, hanedan defterine kaydı yapılan son
    kişidir, neslişah sultan yarım asır istanbul'da yaşadı, bunları
    tanımazdı.”
    “işte bu tür lafları eden insanları, ben ilk kez orada, yıldız
    köşkü'ndeki taziyede gördüm. sabahtan akşama kadar taziyeye
    geldiler, siyasilerle, bakanlarla orada tanıştılar, medyaya ilk orada
    çıktılar. osman ertuğrul yaşarken, biz bu insanları tanımazdık,
    bilmezdik. osman ertuğrul vefat etti, bu insanlar ortaya çıktı.”
    ?
    “osman ertuğrul'un vefatı milat oldu. meydan boş kaldı. kurdun
    olmadığı yerde, kuzu ben padişahım dermiş… yakışmıyor. bunlar
    aileyi temsil edemezler, aile adına konuşamazlar.”

“osman ertuğrul'u düşündükçe üzülüyorum. bunlara hâlâ
    ‘hanedan' diyerek, abdülhamid'in ‘torunu' diyerek yanlış
    yapıyorsunuz, ‘sultan' diyerek çok fena yanlış yapıyorsunuz.
    hanedan mensubu demek için, sarayda dünyaya gelmesi gerek…
    sarayda doğanların, saray adabıyla yetişenlerin terbiyeleri,
    oturmaları kalkmaları bile farklıydı, sarayda yetişenlerin hepsi
    birbirinin aynıydı. sarayda dünyaya gelen son hanedan reisi osman ertuğrul efendi, doğumu kayıtlara geçmiş son saray
    mensubu ise neslişah sultan…

osman ertuğrul vefat ettiğinde,
    hanedan fiilen tarihe intikal etti. artık sözü edilecek olan ‘aile'dir.
    artık hanedan yok, osmanlı ailesi var. torunu bile denemez.
    beşinci kuşakta, altıncı kuşakta torun denir mi? ahfadı denir."

https://www.sozcu.com.tr/…anliyim-dememeli-3631387/
  • koluna dövmesini yaptırdığı osmanoğlu hanedanının son hanedan reisi osman ertuğrul 2009'da öldükten sonra ortamlarda kendisine sultan dedirtmeye çalışıp işi boş konular hakkında konuşsa da, bugün bahsi geçen hanedan'ın son gelinin açıklamaları ile sarsılmıştır.

valla ne kendisinin ticarete döküp nemalandığı 5.kuşaktan torunluğunun saçmalığı, ne babasının şam'da doğması, ne hanedan mensuplarının bunları osman ertuğrul 'un ölümüne kadar tanımadığı kalmış. sonrasında malum; meydan boş kalınca ortamlar bizimdir panpa.

yazı burada: https://www.sozcu.com.tr/…anliyim-dememeli-3631387/

bu da meşhur dövme: https://www.iha.com.tr/…-torunu-sunnet-oldu-400184/ yahu bir insan bu kadar emin olduğu şeyi illa göstermek ister mi? biraz psikanaliz biraz akıl parıltısı yahu! nal gibi o kola dövme ile osmanoğlu ismini yazdırınca ne kendi ismini ne de şam doğumlu babasının ismini saray'ın doğum kayıtlarına geçirmiş olmayacak. talihsiz işte. ah bir de doğuştan gelen asalet sahibi pozlar filan yok mu? efsane yemin ediyorum. elbette bu kanda akan asalet pozları evde çalışılıyordur neticede beyrut-şam ve 80ler sonu istanbul hattında doğuştan gelen asalet biraz zor ama bir tavsiye olsun: doğumu saray kayıtlarına geçmiş son sultan neslişah sultan'ı öğrenebilir, taklit edebilir. ve bir de cumhuriyet rejimlerine kaybetmiş fransız, avusturya hanedan üyelerinin hatta bugün bir avuç kalmış avrupa aristokrasisi üyelerinin youtube'da röportajları var. bayağı öğretici. oturup kalkmayı, yemek yemeği filan öğreniyor insan.
  • dövmeli sultan. kalitesizliğin ve kurnazlığın dibi mini çakal.
  • osmanoğlu ailesi ile ne kadar alakasız olduğu hal ve tavırlarından zaten belli. ve kuvvetle muhtemel bu aile kendilerini tanımadığı için aileye içten içe kin büyük bir kin besliyor.

bunun gibi bir de orhan osmanoğlu adlı kılıksız var.

osmanlı devleti'nin son dönemlerinde ortaya çıkan gerici ayaklanmalarda bu 2 zibidi gibi saraya yakın olan dış kapı mandalı tipler çok kullanılırdı. osmanlı devleti de çok çekti bunlardan.
  • ben bu karıya hastayım laf söyletmem