şükela:  tümü | bugün
 • yakında valizini toplar, topkapı sarayı'na gidip "artık burada kalacam derhal burayı terk edin" der.

  deli ibrahim'in genleri buna taşınmış.
 • balkan savaslarında dedelerim batı trakyadan onun ataları yüzünden göç etmek zorunda kalmiş ve söylendiği kadarı ile zenginlermiş bende kendisine dava açabilir miyim?
 • holosko + bir miktar paraya verebiliriz.
 • basini almakla sonuclanacak olay.

  1917 de 180 milyon osmanli altini olan osmanli borclarini enflasyonla 100 yil sonrasina atarsak odeyebilecek mi acaba?

  edit: bir kaynaktan bugunku miktari 490 milyar dolar olarak aciklanan borclar. hadi bakalim osmanoglu ailesi, adayi verirsek bunu odeyebilecek misiniz? odeyemezseniz, ne turlu hizmetlerle 490 milyar dolari getireceksiniz turkiye'ye?

  edit2: o miktara nasil ulastin diye sormuslar, ben ulasmadim bana ulasan baska bir arkadas, o borcun miktarini o zamanin turkiye'nin gpd'sine oranini (65%) aldi, bugunku oranina esitledi.
 • kendisi net olarak hatırlayamıyor olabilir ama tapusunu vakt-i zamanında ingilizlere verdiği ve bizim atalarımızın söke söke aldığı o topraklarda hak iddia etmiş kendisi. yavaş gel de saçın başın dağılmasın.

  türkiye'de devrin yüzsüzlüğünün başka bir vücut buluşudur kendisi. benim dedem bunun dedesi gemilerde kaçarken kan döküp bu toprakları geri alacak, 100 yıl sonra bu hadsiz gelip hak iddia edecek.

  (bkz: gelir elimi öperse bi düşünürüm)
 • türkiye'de yaşadığına şükretmesi gereken bir vatanhainigiller familyası torununun ıslak rüyası. atatürk zamanında tüm hanedan üyelerini sınır dışı etmekle ne kadar haklıymış bir kez daha görebiliyoruz.

  madem konu galatasaray'dan açıldı,

  (bkz: galatasaray 2017 şampiyonluğu destek kampanyası)
 • bu topraklar varlığım türk varlığına armağan olsun diyerek şehit olan kuva-yı milliye askerleri ve onların lideri mustafa kemal atatürk tarafından türk milletine, ulus devleti sonsuza dek devam ettirmesi için emanet edilmiştir.

  sen o adada ki haklarını istanbul dahil vatanın dört bir yanını işgal eden ingiltere ve diğer emperyalist unsurlarla savaşmak yerine can korkusu ile onlara sığınan dedelerin sonrasında kaybettin.

  600 yıllık bir hanedanın sonuncu sultanı, ingiltere'ye şu iki satırlık mektupla iltica etmiştir.

  "dersaadet işgal orduları başkumandanı

  general harringthon cenablarına

  istanbul'da hayatımı tehlikde gördüğümden ingiltere devleti fahimesine iltica ve bir ân evvel istanbul'dan mahalli âhara naklimi talebederim efendim.

  16 teşrinisani ( kasım ) 1922

  halifei müslimin
  mehmet vahidettin"
 • atilla taş hapisdeyken ayan beyan ülkeyi bölmek,vatan toprağından pay almak isteyen gerçek osmanlı torunları boy boy kanallara çıkıyorsa afedersiniz ama sıçayım öyle adalete.
 • onu ingilizlerin kucağına koşarak atlayan dedene sorsana?

  deden bu hamlesi ile reddi miras yapmıştır.

  bir fenerbahçeli olarak babayı alırsın diyorum...