şükela:  tümü | bugün
  • su ustunde durma yetenegine sahip bi tur chichek.
    ha bi de (bkz: dunya donuyooor sen ne dersen de)
  • söz yazamayan, sadece yorum yapabilen ve ne yazikki sanatçı olarak adlandırılan kişi. ses harbi iyi ama üretken deil.
  • kertenkeleye, gelinciğe benzeyen bir çeşit sürüngen.
  • bursa'da bir semt mi ilce mi bilemedigim yerlesim birimi.
  • ingilizcesi water lilly olan, çin kökenli suda yaşayan güzel çiçekli bitki
  • latince cins ismi "nymphaea" olan ve yaprak olarak başlayıp yaprağın çiçeğe dönüşmesiyle evrimin en kısa süreli ve gözle görülebilen kanıtı olan su bitkisi*
  • bir zamanlar hıncal uluc tarafından turkiyenin en güzel dizli kadını olarak tanımlanan ağlıyorum yine, dokun bana , seni beklerim öptüğüm yerde gibi şarkıları da seslendirmiş hatun kişi
  • kokleri mora boyayan su bitkisi. dolayisiyla, koklerinden kok boya yapilan bitki. temiz, berrak sulardan ziyede, camurlu, kokan sularda yasamayi sever ki, organik maddesi bol olsun diye. her cicek yaklasik 1 hafta acar, sonra su altina cekilir. cicekler gunes varken aciktir, gunes batarken, yada uzerlerinde golge varken kapanirlar. ayrica cogaltmak icin, kisin suyun dibinden cikaracaginiz bir koku, cart diye ortadan ikiye bolerseniz, oldu size iki nilufer. (bu islemi ilk cumlede belirtilen sebeplerden eldivenle yapmakta yuksek faydalar vardir)
  • (babamla arabadayız, radyoda nilüfer çalıyo...)
    baba: aaa nilüfer açsana biraz sesini.
    felidae: hmm açıyım da bişi diycem bak yeni şarkısı hem bu, kesin reha muhtar için söylüyo. bak ona ithaf etmiş kesin onu sayıklıyo büyük aşkım diye. öyyy bak midem kalktı şimdi.
    baba: offf gerçekten*...değiştir değiştir çabuk bak kötü oldum, nerden hatırlattın ya!
    felidae: boşver baba. eski şarkıları dinleriz biz de... bundan hayır gelmez artık.
    baba: yok eskileri de dinleyemem artık aklıma geliyo devamlı kıl oluyorum.
  • lüfer hayvaninin disisi olur kendileri ailenizin veterineri sayin niyazi gul beyefendi nazarinda..