şükela:  tümü | bugün
  • an itibariyle facebook' da event olarak oluşturulmuş ve yakında biletlerinin satışa çıkacağını duyuran 10-13 ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek müzik festivali.

facebook event
  • ülkenin içinde bulunduğu siyasi atmosfer sebebiyle 2017 yılında düzenlenmeyeceğini düşünüyordum ki biletlerin yakında satışa çıkacağı duyurulmuş bile. ancak geçen sene zeytinli'nin iptal edilmesi için yapılan siyasi baskıyı hepimiz hatırlıyoruz. öyle ki birkaç gün kala iptal edildi söylentileri dolanıyordu.

neyse umarız bu sene de düzenlenir de gideriz. çünkü bundan 10 sene öncesine baktığımız zaman bile düzenlenen festival sayısında inanılmaz bir düşüş var. eğlenen ve hayattan zevk alan insan gördüklerinde dayanamıyorlar çünkü. kendilerinde olmayan şeylere karşı çıkıyorlar.

bu yüzden bursa'nın incisi nilüfer belediyesini ve mustafa bozbey'i kutluyorum.gerçekten muazzam bir etkinlik düzenliyor.

nilüfer müzik festivali 2016'ya gittiğimde genel olarak beğenmiştim. eksik yönleri tabiki vardı ama olsundu.

yemek alanının emekçi ve dayanışmacı ablalarımıza tahsis edilmesi çok güzeldi. bu sene de aynı durum devam eder umarım.

aynı zamanda içki alanının ayrı bir yerde olması sizi 18 yaşından küçük belieberlardan uzak tutup, kafa dinlemenizi sağlasa da; şöyle biralar elimizde şarkıya katılamadık. demlenip öyle konser alanına gitmek zorunda kalmıştık. buna bir çözüm bulunabilir.

ilk defa festival gören acemi bursalılar çadır konusunda biraz eksikti. geçen seneki alan, çadır alanı değil mülteci kampı gibiydi. bu sene daha farklı olur.

onun dışında biletinizi alıp gitmenizi önerdiğim festivaldir. sabahtan akşama kadar ağaç gölgesinde bira içip uyumak veya kitap okumak güzel bir hayat tarzı. gün içinde pineklemek için 4-5 ağaç değiştiriyordum böyle. akşamında zaten konserler başlayıp gece yarısına kadar dans ediyorsun. sonra yine aynısı.

edit:ya şimdi düşündüm de bu sene etrafta görmek istemeyeceğiniz tipler gelebilir festivale. çünkü geçen sene giriş kapısında bir takım sırtlan çeteleri ve ne idüğü belirsiz tinerciler vardı. çok fazla bilet reklamı yapılmadı da, haberleri olmadığı için içeri giremediler. bu sene içerde kıro tipler görebilirsiniz yani.
  • 19 haziran 2016 tarihi saat 15.00 itibariyle biletleri satışa çıkmıştır.
    kombine biletler 30,- tl, kombine+kamp biletleri 50,- tl'ye satışa çıkarılmıştır.
    daha önce biletler biletix'ten satılıyordu. bu sene http://www.nilufermuzikfestivali.com/ adresinden satılıyor. sistemde ilk dakikalarda aksaklık yaşandı ancak şu anda biletinizi hemen alabiliyorsunuz. henüz alınan biletler yazdırılamıyor. kamp alanının düzeni vs bilgiler kulanıma açık değil. bu belirsizlikler ortadan kalktığında web sitesinin başarıyla hizmet vereceğine inanıyorum.
    daha programın açıklanmadan biletlerin satılıyor olması gibi bir durum söz konusu ve arkadaşların çoğu bu sebeple bilet alma tercihlerini ötelediler. programın açıklanması elzem, kimleri dinleyeceğimizi bilmiyoruz.
  • bunca zaman isim açıklanmaması benim beklentilerimi oldukça düşürdü. umarım güzel isimler gelirde bilet alacaklar için değer, fiyatları yine uygun çünkü üstelik bu sefer dört gün sürecek. milletçe festivallere muhtaç kaldık güzel oluversin :/
  • indirimli bilet satışlarına bugün itibariyle başlayan kentimizin yüz akı tek etkinliği.

indirimli hali ile normal kombine : 30,00tl / kamplı kombine : 50,00tl şeklindedir.
  • indirimli biletleri tükenmiş. erken dönem adı altında iki katı fiyata satıyorlar. erken dönem bitince de zamlayacaklar herhalde. güzel kafalar.
  • indirimli bilet satışlarının sona erdiği etkinlik.
    an itibariyle: kombine 60 tl, kamp kombine 90 tl. bundan sonra fiyatta değişiklik olup olmayacağını oldukça merak etmekteyim.
  • muadilleri kombinede 100 liradan aşağı bilet satmazken 30 lira indirimli 60 lira erken dönem satışlarıyla sevindiren festivaldir. festival bilet fiyatlarından bihaber suserleri gösterip güldürmüştür.

edit: kimse eklememiş, internet sitesi için tık tık