• (bkz: dur şuraya bi entry gireyim)

ülke olarak, millet olarak mallık seviyesinde sınır tanımazlığımızın göstergesi tükkan.
    dükkan lan bu dükkan.
    21 aralık tarihi deli dehşet yağmur var hava buz eminönü'nde abartısız 200 metre kuyruk var.
    ne kadar aç olduğumuzun, paraya ne kadar aşık olduğumuzun, gözümüzü ne kadar hırs bürüdüğünün göstergesidir nimet abla.

sokaktaki amca da aynı bileti satıyor lan.
  • millipiyango idaresi utanmasa bütün biletleri nimet ablaya verecek ve ordan dağıtımı yapacak. milli piyango kurumu kaldırılsa yerine nimet abla konsa yurdun dörtbir yanından kısa zamanda tüketilirdi, nimet abla'dan alıyoruz şansımız arttı diyerek.
  • ikramiye kazandırma oranı yüksek diye bilet almak için yarışan müşterilerinin ciddi bir olasılık dersine ihtiyacı vardır.
  • insanların kış soğuğunda önünde dakikalarca beklediği, çıkma şansı daha yüksek geyiğiyle olasılık kuramını alt üst eden milli piyango bayii. herşey bir kenara, satıcıları vatandaşa hırsız muamelesi çeker. 3 yıl önce parayı önceden uzattığım halde bana bilet seçtirmeyip, sen göster ben çekerim diyebilmişlerdir. o günden beri yanına bile yaklaşmıyorum.
  • gün itibariyle online bilet aldığım sitedir, fakat hala kafama yatmayan bişeyler var sevgili sözlük; şöyle tut ki benim bilet gaza geldi ve trilyonlar çıktı bu bilete, hesaba yatıracaklar mı bu parayı yoksa paramın üstüne mi yatacaklar ( hemen de param oldu yalnız vay bea para cidden insanı değiştiriyor )
  • üç kolon süper loto, iki kolon sayısal loto bir adet kazı kazan aldim 2 dk önce , kazı kazanı kaziyacak param dahi kalmadı .

not :kazı kazan'dan çük çıktı.
    not2: süper lotodan çük çıktı.
    not3: sayisalda 3 bildim 7 tl kazandım. 1tl kâr dayım .
  • aşırı derece dindar olan halkın, bilet alabilmek için kışın ayazında önünde kuyruğa girdiği şans oyunu bayii.

bunlar çok müslüman ya para çıkınca ne yapacaksın diye sorsan kesin camii yaptıracağım fakir fukura doyuracağım derler.bunların her seyi böyle yamuk arkadaş.
  • kapitalizm üzerine şöyle bir paradoks mu desek; şimdi nimet ablaya aşırı talep olduğu için nimet abla çok fazla bilet satıyor. nimet abla çok fazla bilet sattığı için nimet abladan alınan bilete ikramiye çıkma ihtimali yükseliyor. bu ihtimal yükseldikçe nimet abla daha çok bilet satıyor. daha çok bilet sattıkça ihtimal de yükseliyor. bu böyle sürer gider...
    yani paranın parayı çekme durumu. (bkz: para parayı çeker)
  • mobil uygulama yapmışlar instagram’a reklam vermişler. bilet alırken burayı tercih edip kazanma şansının daha yüksek olduğunu düşünen insanların zekası da ne bilim.

gidin ilkokul öğrencisi bir çocuktan matematik öğrenin
hesabın var mı? giriş yap