şükela:  tümü | bugün
  • ayla filminin konusu olan ve dün hayatını kaybeden kore gazisi emekli astsubay süleyman dilbirliği'nin eşi nimet dilbirliği, eşinin acısına dayanamayarak bu sabah saatlerinde hayatını kaybetmiş....

ikisinin de mekanı cennet olsun.
  • ayla filminde esas konunun gölgesinde kalsa da rahmetlinin karakteriyle işlenen güzel bir konu da vardı: sevgi nedir?

seneler önce selvi boylum al yazmalım filminde sevgi emektir diye cevaplanan bu soruya, bu filmde de aynı cevap verilmiştir. iyi insanların sevgiye sabırla emek vermeleri bu yüzden çok değerli. nimet hanım gibi bir eş maalesef herkes bulamıyor.

eşinin hemen ardından vefat etmesine bu nedenle hiç şaşırmadım. allah ikisine de rahmet eylesin.
  • eşi vefat ettikten hemen sonra dayanamayıp vefat eden insanlar hep etkilemiştir beni. ve sonsuz bir saygı duyuyorum böyle insanlara. nimet teyze de o insanlardan biri. ruhu şad olsun.
  • işte böyle insanlar, hala aşkın varlığına inanma sebebi benim için.

onsuz nefes dahi alamadığı söyleyenlerin abartmadığının, sevginin, aşkın ne kadar güçlü ve gerçek olduğunun kanıtı işte bu güzel insanlar.

gittikleri yerde huzur ve mutluluk bulurlar umarım.
  • haberi az önce okudum ve gerçekten çok üzüldüm. sözcüğünün tam karşılığı olmuştu nimet teyze eşine, süleyman amcanın hayat arkadaşıydı. onlar dünyaya muazzam bir insanlık ve aşk hikayesi bırakıp gittiler.. ben ikisini de çok sevdim. unutulmayacaklar. mekanları cennet olsun, huzur içinde yatsınlar.
  • filmi izlerken süleyman beyle ile bir ömür nimet hanımın hakkıdır diye düşünmüştüm. sonrasında, süleyman bey nimet hanımla evlenince doğru olanı yaptı dedim kendi kendime. bizlere sevginin büyüklüğünü, birini sevmenin her halde onun yanında olmak ona destek olmak olduğunu bir kere daha gösterdi.
  • ayla filminde yansıttıkları aşk tamamen doğruymuş. mekanları cennet olsun!
  • haberdekidetaya lütfen dikkat edelim.
    süleyman dilbirliği 91, nimet dilbirliği ise 85 yaşındaydı. 1952'de evlenen çiftin biri kız biri erkek iki çocuğu var. nimet dilbirliği'nin iki yıldır mücadele ettiği alzheimer hastalığı nedeniyle kore gazisi eşinin dün vefat ettiğinden haberi olmadığı öğrenildi. yakınları, nimet dilbirliği'nin sağlıklı olduğu yıllarda eşine "allah senden sonraya bırakmasın." sözlerini sıklıkla söylediğini aktardı.
    öte yandan astsubay süleyman dilbirliği'nin akrabası muammer şehri ise basın mensuplarına yaptığı açıklamada nimet dilbirliği'nin vefat ettiğini sabaha karşı öğrendiklerini belirterek, "ikisini ikindi namazında defnedeceğiz. çok enteresan bir olay. allah'ın sevdikleri kuluymuş, ikisi de beraber hakkın rahmetine kavuştular." şeklinde konuştu.
  • kore gazisi süleyman dilbirliği'nin eşidir. son bir kaç senedir alzheimer hastalığına kapılmış olduğu için her şeyden habersiz yaşamış. hiç bir şeyden haberi olmadığı halde eşi öldükten 10 saat sonra vefat etmiştir. filmdeki hikayede de eşine karşı çok iyiydi. allah rahmet eylesin. allah herkese böyle güzel evlilikler nasip etsin.
  • güzel adamın eşi, bir diğer güzel insan.
    şöyle ki süleyman astsubay yabancı bir çocuk için üzülürken ona anlayış gösterip yardımcı olmuştur. onun desteği sayesinde eşi ayla’sına kavuşmuştur. ikisinin de mekanı cennet olsun.