şükela:  tümü | bugün
  • 1978 doğumlu niña pastori (maría rosa garcía garcía), genç yaşına rağmen flamenkonun en popüler seslerinden biri olmaya aday. radio tarifa ile kaydettiği tu me camelas isim şarkıda kusursuz performansına şahit olmak mümkün. (bkz: beylik lafları)
  • jose el frances'le de çalışmışlığı vardır bu hanım kızımızın, hafıza-i beşerim henüz nisyan ile malül olmamışsa tabii..
  • sahane bir gosteriyle basladi bu kizin sarkilardaki hikayesi. 7 yasinda ilk odulunu aldiginda diger yarismacilarin kirmizi siyah şallarindan da giymemisti. mavi bir entari ile soyledi sarkilarini. festival nacional del cante de las minas yarismasini duzenleyen madencilerin komurlu cigerlerinden bol bol ayyyyy cikardi.
    sonradan popcu olmus. mtv'ye cikarmis. bu kizin haline simdi en cok el pele agliyordur herhalde.
  • que pena'yı da kusursuz bi şekilde yorumlamıştır...nasıl bir sestir o öyle..lezizz
  • cadiz dogumlu cingene kokenli sarkici (bkz: cai)
  • asil adi maría rosa garcía garcía olan niña pastori'yi 1978 senesinde san fernando, cadiz'de rabbim dunyaya flamenko soylesin diye gonderiyor ve cokta guzel guzel yapiyor.. unlu bir flamenko sarkicisinin bicirik cingene kizi olan niña 1996'da bir yetenek yarismasinda herkese "kim lan bu" dedirtmeyi basararak birinci oluyor, hemen akabinde bizim haril haril oys'ye calistigimiz yillarda paco ortega ve alejandro sanz tarafindan kesfedilerek 17 yasinda entre dos puertos isimli ilk cikis albumunu cikartiyor.. henuz flamenko ortamlarinda esamesi okunmadigi o vakitler yuzellibinin uzerinde album satiyor ve kullandigi flamenko - pop tarzi begeniyle karsilaniyor..

su ana kadar toplam 5 album yapmis olan niña pastori ile tanismamiz ise kariyerinin pek bir zirvesindeyken gecen sene telefon vasitasi ile gerceklesiyor.. allahin bir nimeti olarak sans eseri tanistigim ispanyol bir arkadasimin pek sevgili arkadasi ve koylusu cikan niña bir gun bana o billur sesiyle telefonda "hola toaaay... jajajaja..!" diyerek ilk defa adim yanlis soylense bile mutlu olabilecegimi bana kanitliyor ve imzali bir cd'sini goderecegine dair soz veriyor, lakin gunler geciyor o cd elime bir turlu ulasamiyor.. cingen niña belki soz verdigi cd'yi gondermiyor ve fakat onun yerine bana cok sahane bicir bicir bir arkadas kazandirarak kendisini affettiriyor..

an icin kendisinin diskografisi ise su sekilde:
    no hay quinto malo (2004)
    maria (2002)
    cañaílla (2000)
    eres luz (1998)
    entre dos puertos (1996)
  • cuando nadie me ve yorumu alejandro sanz'dan bile iyi olan şarkıcı.
  • en güzel şarkısı "válgame dios"tur. son albümü joyas prestadas'da başkalarının şarkılarını seslendirmiştir.
  • bana göre en güzel şarkısı valgame dios olan muhteşem sesli şarkıcı. dinleyiniz, dinletiniz, loopa alınız, dinleyiniz, dinleyiniz, bana teşekkür mesajı atınız ....
  • de boca en boca gibi de pek güzel çok güzel bir şarkısı vardır. dinlerken bir kıpır kıpırlıkla hüzün arasında gidip getirir.