• ölüm haberinde cnn'de bir beyanatini yayinladilar: "i hate rap"
  • "jazz is a white term to define black people. my music is black classical music." demiş güzel insan..
  • hicbiyere ait olmayan, acilarin kadini. belki o da turktur :)
  • kendisi kadin olmasina ragmen sesi hiç de ööle degildir.
  • dinleyene sesiyle dokunabilen kadın.
  • before sunset'in son sahnesinde julie delpy'nin taklidini yaptığı sanatçı. "baby, you're gonna miss that plane.."
  • androjen sesine kurban olduğum...

her yorumu muhteşeme yakınsamakta olsa da, don't let me be misunderstoodun yeri ayrı olacak, baki kalacak bende..

ha bunda, o muhteşem şarkının payı yok mudur? vardır elbet...

hastasıyım, öyle böyle değil...
  • tam james brown'a sarmışken bir yerlerde duydum kendisini. herkes gibi erkek sandım. sonra resözlük yetişti imdadıma. zenci mahallelerinde merdivenlerde bir kaç yaşıtıyla oturup, elinde sigarasıyla geçmişten bahsedip çocuklara öğüt veren yaşlı teyzeler geldi aklıma. sonra respect dedim. seven pounds'dan ötürü muse yorumuna aşık olan bu bünye için, bu kadının feeling good yorumu ayrı bir yer tutar. beni hayata bağlayan muse yorumundaki its a new day sözlerine karşın bu teyzenin yorumundaki freedom is mine sözleri galip gelmiştir. kusura bakma hayat, özgürlük senden de büyük.
  • muhtesem bi vokal muhtesem bi kadın...2 subat 1933 dogumlu soul,gospel ve jazz yorumcusu...gershwin'in "porgy&bess"inde "i love you porgy"i mükemmel bi sekilde seslendirmis...hair'de "i'm black/ain' got no" da harikalar yaratıyor ve aldıgı klasik piyano egitimi sayesinde zaten isi bitiriyor...tabii en mükemmel sarkısı bence "my baby just cares for me"..."stealing beauty"nin soundtrack'inde bulunabilir...aretha franklin'den bee gees'e,jacques brel'den billie holiday'a kadar birsürü de insanla calısmıstı yanlıs hatırlamıyosam...
  • feeling good gibi bir parcanin icine artik bir parca hüzün katmis, katabilmis bir insan.. seviyoruz kendisini.
hesabın var mı? giriş yap