şükela:  tümü | bugün
  • elektrikli kick scooterların tasarımı açık ara en sadesi ve en güzeli. fiyat performansta da en iyisi denilebilir. diğer markalar için diyorum: alt tarafı bir elektrikli scooter. çoğunda aydınlatma yok, sadece bir gaz, bir fren, bir de gösterge var. bu kadar basit bir düzeneği sade yapamamak veya basitinden bir küçük led far koyamamak nedir?

neyse, bu güzelliğin sade tasarımı, hem ön, hem arka freni (o da yok bir çoğunda), yeterli aydınlatması ve ilave pil takılarak menzilinin ve son süratinin arttırılması mümkün. dizimdeki kırıdak erimesi nedeniyle bisiklet kullanmam yasak. elektrikli bisiklet alıp sadece elektrik gücüyle gitmek de şimdilik mantıklı gelmiyor ama o da planlarım arasında. şimdilik en güzel çözüm san francisco'ya geldiğimden beri gözüme çarpan elektrikli scooter oldu. yokuş performansı çok iyi değil, dik yokuş çıkamıyor, hafif eğimli yerlerde de hızı yarı yarıya düşebiliyor. o yüzden dik yokuş olan rotalardan uzak duruyorum ancak onun dışında gayet iyi. ek pilini de satın aldım ve şu an saatte 30km hızla giden, 40km menzili olan, arabanın bagajına rahatlıkla sığan bir elektrikli taşıtım var. alır almaz otomobil kullanımım %90 oranında azaldı diyebilirim. son 7 günde sadece 1 kere arabamı kullandım. ve toplamda araba kullanırken aldığım keyiften çok daha fazlasını alıyorum. hayatımın en ucuz upgrade'i oldu diyebilirim. arabamın neredeyse yüzde biri fiyatına satılan bu oyuncak şu an temel ulaşım aracım.

http://www.ninebot.com/ninebotkickscooteres2
  • xiaomi m365 varken tercih edilmemesi gereken oyuncak. en azından türkiye’de. m365 dünya fiyatı ile hemen hemen aynı fiyatlara ülkemizde satılırken, ninebot için 1-2k ? daha fazla ödemek zorundasınız. ayrıca neredeyse bütün testlerde m365’in gerisinde kalmıştır.
  • es4 genelde karıştırılan bilgilin aksine segway ninebot es2'nin ek pil takılmış versiyonun adı.
    es1'in geliştirilmiş versiyonu es2 olduğu için es4 de farklı bir modelmiş gibi karıştırılıyor.

geçmişte türkiye dışından çok uygun fiyata temin ettiğim ve büyük memnuniyetle kullandığım es4'ümü, türkiye'de hakettiğinden çok fazla mali değer biçildiği için aldığımın kat be kat fazlasına satmıştım, satın alan kişiye de çok daha uyguna temin ettiğimi söylememe rağmen pazarlık bile yapmadan teslim almıştı, fiyatı biçen de alan kişiydi hatta, yasladım sanılmasın (:

ninebot tarafından xiaomi m365 ile aynı fabrikada üretilmektedir,
    resmi kanallardan temin edildiği zaman türkiye fiyatları xiaomi m365'in 2 katı civarıdır.
    buna göre değerlendirildiğinde türkiye için cazibesini yitiriyor maalesef,
    yoksa gidişi duruşu eğlencesi 10 numara alet.

ek pil ile es4 adını alan model, menzil dışında son sürat de ufak bir miktar bir artış gösteriyor.

martı scooter da şuan için başlıktaki es2 modellerini kullanmaktadır.
    tecrübesiz kullanıcıları riske atmamak için bence mantıklı bir karar ile son sürati ve hızlanması limitlenen martı'yı deneyenler olursa, cihazların gerçek potansiyellerinin daha fazla olduğunu bu güvenlik detayı ile değerlendirerek gözden kaçırmasınlar.

ek bilgi olarak bu taşıtlar pilleri sebebiyle uçaklarda taşımaya müsait değildir,
    yani aman türkiye dışından çok ucuza alırım bagajda getiririm demeyin,
    hava limanında kalır arkasından bakarsınız üzülürsünüz,
    araba bagajında veya deniz yolu ile getirme imkanınız varsa kaçırmayın derim.
    geçmişte ben de bu şekilde getirmiştim.