şükela:  tümü | bugün
 • aklı çalışan her bir tmnt hayranının görmekte zorlanmayacağı, sorgulayan ve araştıran her bireyin saniyesinde anlayacağı ilginç bir gerçek.

  bu adamlar güya her bölümde iyilik için mücadele ediyor gibi görülse de aslında durum hiç de öyle değil. hatta bu arkadaşların yararlarından çok topluma zarar verdiğini gene oldukça mantıklı, sağlam argümanlarla izah edeceğim.

  -öncelikle bu adamlar tam tamına 5 kişi. 2 kişiden fazla oluşan bir topluluğun ceza kanununda çete olarak tanımlandığı görülmekte. ve her birinin farklı silah taşıdığı yine aşikar. bunlar; katana, sai, bo ve nunçaku. bu silahların tamamen ölümcül silahlar olduğu yine ortada. 5 kişiden oluştuklarına ve silah kullandıklarına göre bayağı bunlar silahlı bir çete. sözde iyilik meleği bu mutasyon canlıları aslında devletin ve hukukun tüm yasalarını çiğneyerek kendi bildiklerini okuyorlar.

  -yine çok önemli bir nokta ise şurası; kimse bu arkadaşlara manhattan şehrini savunun, bizi kurtarın demedi. şayet ortada işlenilen bir suç, yakalanması gereken kötü adamlar var ise bununla uğraşacak kurumlar şehrin jandarması, polisidir. yine devletin emir komuta zincirini hiçe sayarak kendi başlarına usulsüzce hareket ettikleri ortada.

  -bu arkadaşlar silahlı bir çete oldukları gibi hukuk ve yasaları iplemeyen tavırları asla bitmek bilmiyor. bunlar, devletin kamuya kapattığı bir alanda hayatlarını idame ettiriyorlar yani kanalizasyonda yaşıyorlar. fakat burası kişilerin yaşam alanı değildir, tehlikelidir. illa ki burada bir şekilde yaşamak için izin alınacaksa başvuracakları yer manhattan aski genel müdürlüğüdür. fakat ne hikmetse gene kimseye sormadan etmeden burayı kendilerine mekan bellemişler.

  bu oluşumun amacı; 4 kaplumbağa ve başlarındaki usta olduğunu iddia eden mekruhun iyilik için cenk etmesi değildir. bu gayet pragmatik bir lider olan splinter usta ile ezeli düşmanı shredder'ın hesaplaşmasıdır. o yüzden bunların tüm maskelerini ortaya döküyorum. şayet iyilik, toplum için savaşmış olsalardı inan itimat edin gıkım çıkmazdı. fakat tüm gerçekler çarpıtılarak sanki bunlar toplum için savaşıyorlarmış gibi gösteriliyor.

  -ulan bunlar manhattan şehrinde olmasalar, shredder ve beyin ne diye dünya ile uğraşsın. shredder bunların ustasına zamanında nasıl koymuşsa halen ciğeri soğumamış olacak ki sanki dünya sürekli tehlike altındaymış gibi davranarak kendi şahsi husumetinin bedelini şehre ve zavallı insanlara ödetiyor. yani bunların iyilik falan umurlarında değil.

  -yine bu çetenin başka bir pisliğini söylemek istiyorum. bunlar çalışmayan, para kazanamayan tipler. fakat ne hikmetse en lüks teknolojik araçlar, malzemeler kendilerinde. her daim büyük boy pizza yiyorlar. bu lojistik desteğin kaynağı nedir? kim bunları koruyor, kim bunların aslında iyilik için mücadele ediyormuş gibi görünmesini istiyor?

  işledikleri suçlar?

  -nitelikli suç işleme amacıyla silahlı örgüt kurma
  -kamuya kapalı alanı gasp etme
  -devletin emir komuta zincirini sekteye uğratma
  -toplumsal düzeni hiçe sayma
  -toplumda infial yaratacak şekilde kaos çıkarma

  sayayım mı daha? halen açıp izleyin.. ne diyeyim sizlere bilmiyorum.
 • şirinler köyünde, şirin babanın diktatör olması ile aynı önermedir.
 • splinter ustanın kemikleri sızlıyor
 • april isimli gazeteci müsveddesi de bunların medya ayağıdır. yazın bunları
 • elin kafir memleketinde islamın sancaktarlığını yapan, kanalizyonyonlarda yaşacak kadar davaları için fedakarlık yapan teenage mümin ninja turtles kardeşlerimizi karalamak için açılmış bir başlıktır.

  göğüs göğüse çarpışarak bu mümin kardeşlerimizi yenemeyeceğini anlayan abd içimize soktuğu bir takım ajanların algı oyunuyla bizi kendi din kardeşlerimize düşman etmeye çalışıyor.

  başaramayacaksınız, vazgeçmeyeceğiz, sonuna kadar davamız için olan savaşımız devam edecektir.
 • şirinler : tek adam sisteminin tam karşılığı. feodal yapı. şirin baba köyün ağası. tek adam. o ne derse o olur. kimse onun izni olmadan bir şey yapamaz. feodal dikta.

  bugs bunny : sadist ruhlu bir yaratık. onu avlamak isteyen avcıyı uçurumdan atarak intikam alan peşindeki ördeği tnt ile patlatan daha sonra basına demeç veren, piyano çalan sadist ruhlu şizofren megaloman.

  pokemon : bir hayvan avcısının öyküsü. pokemonlar aslen hayvan tabanlı yaratıklar. bu ash denilen ruh hastası ise gidip bunları yakalıyor ve bir topun içerisine hapsediyor.

  road runner : anlamsız hızlı koşan devekuşunun çakal ile mücadelesi. ayrıca 3-5 kilo et için milyon dolar harcayan çakal gidip efendi gibi steak satın almıyor.

  bu mantıkla izlemeye devam kardeşim bravo
 • nalet kaplumbağalar.
 • faşik mi yoksa bunlar