şükela:  tümü | bugün
  • nintendo'nun yeni duyurduğu oyun konsolu. nintendo 3ds ve nintendo ds oyunlarını 2 boyutlu ekrandan oynatacakmış. 3ds'in ucuz ve lite versiyonu gibi bir şey ve iğrenç bir tasarımı var. çıkış tarihi 12 ekim 2013.

http://www.youtube.com/watch?v=p986eurw8ic
  • sony'nin psp e1000 modeli gibi 3ds'in sağından solundan kırpılmış versiyonu sanki.

garip bir şekilde bütün ds ailesinde olduğu gibi 1983'e dayanan* çift ekranlı istiridye tasarımından vazgeçilmiş, tuşlar ana ekrana daha yakın olduğu için biraz daha rahat kullanım sağlayabilir belki.
  • "ben ara modelim" diye bağıran yeni nesil nintendo oyun konsolu.

katlanamaması en kötü özelliği sanırsam. en çok yine ekran filmi ve koruyucu kılıf sektörüne yarayacak. daha ileri modellerde geliştirme yaparlarsa tükürdüğümüzü yalarız herhalde ama niye 3d özelliğini 2d'ye çevirme ihtiyacı duymuşlar anlam veremedim. ekonomik olsun diye bu kadar kasmak mı lazımdır?

yine yeni modellere bakacağız.
  • kapağı kapatılmayan, 3 boyutlu ekran özelliği kapalı bir 3ds işte. daha ucuz olması ve saatlerce oyun oynayan çocukların gözlerine fazladan zarar veren 3d özelliğinin olmayışı ebeveynleri cezbeder. hedeflenen de budur herhalde.
    ekranların açıkta olmasıyla artacak çizilmelere karşı da fotoğraflarda gördüğümüz o kılıfı nintendo kutuya dahil etmiştir.

edit: kılıf dahil değilmiş. olmadı nintendo.
  • (bkz: şaka gibi ama gerçek)

kainatın en kötü ve aptalca elektronik cihaz tasarımlarından birine sahip. şu aletin tasarımdan üretime geçerkenki süreçte bi allahın kulu da çıkıp napıyoz lan biz dememişya garip gerçekten. katlanma özelliğini hangi akla hizmet kaldırıp böyle bi takoz ortaya çıkarmışlar gerçekten merak ediyorum.
  • 3d özelliği yoksa arkasında neden 2 kamera olduğunu çözemedim. kamera kullanan oyunlar falan tamam da 3d göstermeyeceğin şey için niye iki kamera kullanıyorsun. çok basit bi sebebi kaçırıyorum büyük ihtimalle.
  • nintendo'nun uzun bir aradan sonra en iyi hareketidir. 3d saçmalığı nintendo'nun adına, ruhuna, tandına ve tüm konsollarına ters bir şeydi zaten. en azından "ne bok yedik de biz bu 3d olayına bulaştık, zararın neresinden dönersek kardır," diyerekten doğru bir adım atmışlar.
  • tasarımına ve özelliklerine bakarak söyleyebilirim ki nintendo'nun uzun bir aradan sonra yaptığı en boktan harekettir. 3ds'lerdeki 3d bir saçmalık değil alternatiftir. isteyenler aletin ekranın sağ kısmındaki 3d butonu ile bu özelliği kapatabilirler.

fiyat olarak nasıl olacak 2ds, o yönden incelemek lazım. ebay'deki satış rakamlarına göre yaklaşık 300 tl falan olur. ki zaten türkiye şu an dünyada 3ds'in en ucuza satıldığı yer. en azından batan gemiden (bkz: nortec) sahile vuran 3ds'lerin fiyatı üç dört ay önce 250 tl'ye kadar inmişti.

yani bu alete para vermek şu an, en azından türkiye'de yaşayanlar için, her açıdan anlamsız bir hareket.
  • butce dostu yeni nintendo. avustralya fiyati su anda 148 dolar. nintendo 3ds 200 dolarken aradaki 52 dolarlik farkla gidip oyun alabilirsiniz. simdi yazinca anladim aralarinda o kadar fark yok hani. neyse. dizayn olarak kucuk cocuklara yonelik mentesiz yapmislar. kucuk cocuklarin cok da umrundaydi tabi bu. daha ziyade kucuk cocuklari dayaktan korumak icin yapmislar bunu. ebeveynlerin cebini dusunmusler yani. sozlukte bu cihazi kotuleyen arkadaslar saniyorum cihaz cikar cikmaz turkiye'nin her kosesinde satildigi icin gidip almislar ve simdi yorumlari dokturuyorlar.