• uzun yıllar sadece gönül bağıyla devam etmiş, reklam denemesinden kısa bir sürede vazgeçmiş, hatta bağışlarla ayakta kalmış, fakat şu sıralar yıllardır giydirdiği gizalayı kendisine sponsor yapmış sitedir. ne diyelim allah kimseye tükürdğünü yalatmasın.

biz şurdan devam edelim

edit: yeni gelen entry lere bakıyorum da, sanki ben 'ne kadar sikindirik bir site", "neden gizala bana sponsor olmadi, çok kıskanıyorum", "bak hele şunlara sponsorluk gelirlerini cebine indirdiler" tarzı söylemler söylemişim. yazıyı bir tarafınızla okumayın. gittigidiyorda belli başlı satıcılar var ki, yurtdışından getirip milleti kazıklıyorlar, gizala da bunlardan biri. benim değindiğim nokta bunu bile bile gizalanin sponsorluğunu kabul etmeleri. kimseye de cebe indirdiler şeklinde çamur atmıyorum.

"anlamadığım şey reklam alsa ne olacak bunu küfür mü sayacak nolacak" şeklinde yazılan entry ye de sonuna kadar katılıyorum. ayakta kalmak için sponsor almayip, yıllar sonra sebepsiz yere gizala gibi bir platformun reklamını, her ne kadar çekiliş üyelere gidecek olsa da, kabul etmelerine anlam veremiyorum. zaten reklam alsa da kimse bişey demez, ama bireysel gelir olmasa da bu sponsorun gizala olması...

son olarak 'şurdan' diyerek link verdiğim gruba da laf gelmiş, hedef haline gelmiş. kendileriyle bireysel olarak bir bağım yok, o sebeple linki de kaldırıyorum.
  • 2008'de açtığım, türkiye çapında 6 sayı dergisini çıkaracak (köşe başındaki bakkallarda bile satılacak) kadar büyümüş ve 2020 yılında kişisel sebeplerden dolayı kapattığım nintendo hayran sitesi.
  • nintendocu'dan şutingen olmuşların kurduğu gundrik bir grubun reklamını yapmak için ağızlarına aldıkları güzide bir oluşum. nintendo için ülkemizde hala iyi işler yapmaya çalışan en önemli platform.
  • varlığını daha çok facebook grubu olarak sürdüren köklü internet sitesi. nintendo türkiye'nin spiritual successor'u.
  • yılbaşında nintendo switch veren site.

(bkz: bana çık)
  • yeniden açılan site.

çok iyi oldu. çok da güzel iyi oldu. şaka bir yana gerçekten güzel oldu.
  • gönülden ayırdıkları vakitlerde, zevklerinden çaldıkları zamanla ayakta tutmaya çalıştıkları, ülkedeki nintendo aşıklarının başvuracağı neredeyse sığınabilecekleri tek güvenli site.

lan adamlar zamanlarından, zevklerinden feragat etmiş, yetmemiş sponsordan alacakları para yerine takipçilerine konsol hediye etmiş, kendini bilmezin birisi adamlara çamur atıyor.
  • (#73212123) yazılan entrye grup yöneticisi kadir çakır cevap vermiştir.

--- spoiler ---

ekşi sözlük'te aramızdan biri görseldeki yorumu yapmış. kısa bir gözlemle kim olduğunu bulduk. burada ifşa etmeyeceğiz ve tabii ki herkes her yerde dilediğini yazmakta özgür fakat; anlamadığımız birkaç nokta var. önce ekteki yorumu okuyun ve aşağıdaki sorulara birlikte cevap arayalım.
    1- tükürdüğünü yalamakla itham ettiğin ve "burası bozdu biz başka yerden devam edelim" dediğin bir oluşumda neden hala bulunuyorsun? bizi sevmiyorsanız basitçe takibi bırakabilirsiniz.
    2- gizala'nın switch verdiği sponsorluk anlaşmasını bu şekilde eleştiriyorsan bu yarışmaya neden katıldın? asıl tükürdüğünü yalamak bu olmuyor mu?
    3- bu yorum switch çekilişinden bir gün sonra yazılmış, switch kendisine çıksaydı yine bu yorumu yapacak mıydı?
    4- sponsorluk anlaşmasıyla cebimize girebilecek paranın tamamını üyelerimizle paylaşmayı seçtiğimizi, bu anlaşmadan tek kuruş gelir elde etmediğimizi defalarca söyledik. işimizde gücümüzde olan insanlarız ve hayatımızın en değerli zamanlarını burası için harcıyoruz. biraz empati lütfen. bu açıklama "bizi sevmeyen gitsin" demek değil. burada durum farklı. arkadaşın yazdığı ile yaptıkları birbirini tutmuyor, bu tutarsızlığı gerçekten anlamıyorum. yukarda bunu anlatmaya çalıştım.

keyfinizi kaçırdıysam özür dilerim, herkese iyi günler.
    --- spoiler ---
  • 10. yılını kutlarken, 30 günde 30 hediye veriyor, çılgın bunlar.
  • nam-ı diğer hasta'nın, anime hastası'nın eseri. hem dergi hem de internet sitesi büyük oranda onun eseridir. türkiye'nin en iyi nintendo sitesidir. bu sitenin yaratıcısını çok iyi tanırım, kendisi ayrıca çok iyi bir müzisyendir. (bkz: kadir çakır/@ludvigboltzmann)

başarılarının devamını diliyorum ve eğer tanırsa buradan selam ediyorum.*

edit: çalışmalarını paylaştığı bir internet sitesi de var. http://www.kadircakir.com/
hesabın var mı? giriş yap