şükela:  tümü | bugün
 • bütün kış doğalgaz sürekli açıkken 200-250 tl gelen faturalar, bu ay evde olmadığım ve doğalgazım kapalı olduğu halde 342 tl gelmiştir. ortalama fatura sistemiyle önceki yılların aynı ay ortamalarının alınacağı söylenirken, benim nisan aylarında ödediğim faturaların 20-30 tl bandında (ocak ve sıcak su kullanımından ötürü) olduğunun altını çizmek istiyorum. şimdi bu faturanın nedenini bilmek istiyorum, tam olarak suçumuz nedir?
  virüs dolayısıyla sayaç okumak riskli dendi eyvallah, peki sokağa çıkma yasağı varken bile, marketlerden eve sipariş getiren yada damacana su satışı yapan şirketlerin çalışanlarının muaf tutulduğu bu dönemde o insanların canının kıymeti yok mu? ona izin veriyorsan sayaç okumak için gelen görevliye neden izin verilmiyor? çoğu insanın zorla ücretsiz izne ayrıldığı, işsizlik maaşı bile alırken belirli prosedürleri yerine getirmesi gerektiği bu dönemde bu faturalar hangi para ile ödenecek?

  edit: allahım aklıma mukayyet ol, küfretmeyeceğim. be kardeşim sayaç değerini karşılaştır yazan var mesaj atan var. şurada iki satır yazmışım okusana. evde değilim. evde değilim diyorum. doğalgazı kapattım ayrıldım evden bir ay önce. hala burda bu hırsızlığa kılıf bulmaya çalışan, normalleştirme çabası içinde olanlar var. ne kadar kazanıyorsunuz kardeşim bu yardakçılıktan.

  edit2: arkadaşlarım yazılan entryleri ve gelen mesajları okuyorum. bunun igdaş özelinde olmadığını genel olarak absürt faturalar geldiği yazılıyor. ben başlığı igdaş olarak açtım ama elbette bilindiği gibi birim fiyatı belirleyen ana şirket botaş. yani bunun direkt igdaş ile alakası yok. 20 yıldır ne kadar fakirleştiğimizden haberi olmayanlar buradan bile imamoğluna giydirmeye çalışıyor, gerçekten inanılmaz.
 • 525 gelmiş vicdanınızı sikeyim.
  daha soğuk aylarda bile bu kadar gelmemişti.

  edit: küfüre sansür uygulamıştım sonra buna açık açık sövmeyecem de neye sövecem dedim kendi kendime.
 • devletin "ortalama usulü silkme" girişimi sonucundadır. fatura ilk okuma son okuma tarihleri de kontrol edilmeli. çok geldi dediğiniz fatura 20 günlük de olabilir.

  bir yanda kongo ve nijerye'da faturaların devlet tarafından ödenmesi öte yanda türkiye'de fatura silkmecesi.

  (bkz: kongo'da faturaları 2 ay boyunca devletin ödemesi)
 • sayaçlar neden okuyamıyormuş? sayaca bakana virüs mü atlatıyormuş? kargocular da teslimat yapmasın o zaman. onlar da evlere, işyerlerine giriyor.
  sayaç okuyanların otobüs şoförü kadar riski yok.
  akp enerji şirketleri aracılığıyla milleti yolmanın yeni bir yolunu bulmuş. sanki gizli bir zam var, toplam vergi artmış oluyor.
  bu konu gündemde tutulmalı, kamuoyu bilinçlendirilmeli.
 • bu faturalara nereden ve nasıl itiraz ediyoruz?

  neden normalde gelen faturanın en az 2 katını ödemek zorunda bırakılıyoruz?

  normalde gelen faturalar da zaten normalin dışında değil miydi?

  neden sürekli beterin beterini yaşıyoruz?

  bu faturaları ödemek zorunda bırakılmamıza ne denir?

  zorbalık nedir?

  insan gibi yaşamak ne demektir?
 • düpedüz soygundur,pandemi günlerinde bize yaşatılanları unutmayacağız.
 • hesaplanırken videodaki yöntemin kullanıldığını tahmin etmekteyim.
 • 200-259 civarı gelen fatura bu ay bazı günler hiç kullanmadığım halde 312 tl gelmiştir. sebebi neydi ki.
 • adamlar "biz bize yeteriz" derken esasen "siz bize yetersiniz" diyor. anlamayan var mı ?
 • survivor'a 3000 entry girilen ortamda kimsenin sikinde olmayacak durumdur.

  beyaz yaka muhalif kesim halen kendini zengin saniyor;)