şükela:  tümü | bugün
462 entry daha
 • ekonominin tabutuna son çiviyi nasıl çaktım

  tanım: bir film önerisi
 • bugün birinden duydum ;
  -yapsınlar ne olacak ki gelecek hükümet düşünsün dedi !!!

  vay be memleketin beyin ....
 • amk memura, işçiye boyuna zam olcak iyide enflasyon napsın öylece oturup izlesin mi? bakalım daha karşılıksız para verilsin dursun. 14 mayıs sonrası kim geçerse geçsin görürüm.
 • evet zam vargörsel
 • yapmasınlar da memursen bir daha üye toplar mı görelim.
 • eyt cikar sorun yok, asgari ücret iki katina cikar sorun yok, emekli maaşı zıplar sorun yok aklı az da olsa çalışan genel bir çalışma grubu varsa o da memurlar onlara gelince zam yok. ne yemek ne yol ne ikramiye ne fazla mesai hiçbir seyi yok memurun. farkında mısınız cahilliğin nasıl da yüceltildiginin. neyse iyi tarafi memurlar ve aileleri her şeyin farkında memur oyları kendine değer vermeyenlere gitmeyecek.
 • ihtimal değildir ihtimal olmamalıdır zorunluluk halini almıştır. asgari ücret ve özel sektör zam oranlarının çok altında kaldı memur zamları son iki yıldır. (sendikalar her ne kadar ayakta alkışlasa da zamları yetmiyor) memur diyince aklınıza hemen soliter oynayan dalkavuklar gelmesin. ne adamlar var ne sorumluluklar alıp işini yapmaya çalışıyorlar. ve bu insanlar geçinemiyor.

  şuan istanbuldan ciddi bir tayin talebi var memurlarda çünkü artık bıçak kemiğe dayanmayı geçti artık kemiği kesmeye başladı. çevremde evinden çıkarılan, yeni ev bulamadığı için arkadaşında kalan ve tayin bekleyen memurlar var ve sayıları artıyor. hak mıdır bu? hangi yetişkin insan bu duruma düşürülür? beğenseniz de beğenmeseniz de iyi kötü lisans mezunu insanlar bunlar ve bunlar olmasa bürokrasi iş bilmez eski tip fosillere kalacak. istanbulda maaşının 4/5ini kiraya veren adam da ardahanda maaşının 1/5ini kiraya veren adam da aynı maaşı alamaz. büyükşehir tazminatı vermeniz gerekiyor en başında. hele ki istanbulun iş yükü, stresi başlı başına ayrı bir tazminat konusu. madem vermiyorsun bari bırak insanlar tayin olsun bi nebze nefes alsın.

  bu arada memurları o kadar boşladılar ki o kadar görmezden geliniyor ki; gidin bakın istanbulda çoğu kamu binası içler acısı halde. depreme dayanıksız eski püskü binalarda çalışmaya çalışılıyor. farelerin bitin pirenin cirit attığı sürekli su basan arşivlere sahip binalarda çalışıyorlar. çoğunun lavabosu benzinlik lavabolarından daha pis. yetersiz personel sebebi ile kendi işi olmayan işleri yapmak zorunda kalıyorlar. eski dayanıksız binalarda çalışan birçok memur deprem sonrası binalarının durumunu öğrenmek için dilekçe verdi ancak ses soluk yok hala. yani olay sadece zam değil maddi kaygılar değil bariz bir şekilde değersizlik hissi hakim çalışanlarda.

  işe ilk başladığımda maaşım 1000 dolardı. aradan altı yıl geçti. altı yıllık zam :) üstüne bir de uzman oldum onun da farkı var ve şu an maaşım 910 dolar.

  he gerçi maaşımızı dolarla mı alıyoz sanki. :)

  çıldırmamak elde değil.
 • 7500 üzerinden değil örneğin 5000 olan baz aylık üzerinden yapılacağı için ters tepecek adım.

  şu anki sistemde 5000 hakkı olana 2500 de avanta veriliyor 7500e tamamlanıyor
 • sanırım sadece bayram ikramiyesi verip memurun ağzına bir kaşık bal çalacaklar
 • niye yapmasınlar ki? nisan'da verirler zammı, secilirlerse temmuz'da yapacakları zammı en düşük oranda, göstermelik yaparlar. secilmezlerse de yeni hükümet düşünsün derler. her türlü kazanctalar. ki zam yaparlarsa nisan ayında oylarının artacaklarini biliyorlar.
10 entry daha
hesabın var mı? giriş yap