şükela:  tümü | bugün
  • bir internet sitesinde akademide performans kriterleri ve ticarileşme: bir kongrenin düşündürdükleri
    başlıklı bir yazısını okudum. ironik bi isim koymuş yazısına gerçi neyse. ama öyle güzel yazmış ki ağzına sağlık. keşke o doçentin adını da yazsaymış. işte internet ortamının bilgi paylaşımı konusundaki önemi böyle durumlarda ortaya çıkıyor. bir yerlerde iyilik doğruluk casusları var ve her ters giden susitimal edilen durumdan bizi haberdar ediyorlar. bilgi çağı diye ben buna derim.
  • "nadide çiçekler’in düşündürdükleri: 'aldatan erkek' ve 'aldatılan kadın' kavramları üzerine" başlıklı enfes yazının müellifidir.

    http://www.viraverita.org/…kadin-kavramlari-uzerine
  • ankarada 2000' li yılların başında önce feminist hareket ile başlayan politik yaşamını (ankaralı feministler, feministbiz gibi) aynı zamanda kendisini anarşist olarak tanımayan nisan kuyucu, 2 defa üst üste anarşist sevgililerinin kendisini aldatmaları artı iktidar alanı yaratmak istediği feministbiz grubunda pek de olumlanmayacak düzeyde sert eleştrilere maruz kalması sonucunda feminizm ile arası açılmış, anarşist yoldaşları ile yollarını sert biçimde ayırmış, feministlerle de anarşistlerle de arasına mesafe koymuş ve kendisini akademik yaşama vermiş kadındır.
  • 686 sayılı khk ile ankara üniversitesi'ndeki görevinden ihraç edilen , barış için akademisyenler’in “bu suça ortak olmayacağız” bildirisini imzalayanlar arasında bulunan , akademisyen.

    (bkz: 686 sayılı khk)