şükela:  tümü | bugün
 • böyle bir şey yok zannediyorsunuz ama o da var. arkadaş ne örfümüz, adetimiz varmış anlamadım. nişan tepsisi, 2 adet türk kahvesi fincanını alacak büyüklükte olur, içine özel olarak 100 numara ipten örülmüş dantel konur, üstünde ilk defa kullanılacak bir makas ve kırmızı kurdeleyle birbirine bağlanmış iki adet yüzük bulunur.

  müslümanlık inancına göre erkeklerin altın takması günah olduğu için (nalakaysa) gümüş yüzük konulduğu da görülebilir.

  edit : ve elbette nazar boncuğu.
 • soyle biseydir
  http://img252.imageshack.us/img252/4682/nisan.jpg (evet bizimki bu)
 • promosyon yapmazsa ölecek hastalığına yakalanmış bir sarraf bulunabilirse, nişan yüzüklerinin yanında hediye olarak da temin edilebilir.
 • nişan gerçekleşmeden 1 hafta 10 gün önce gelin evinden damat evine ve damat evinden gelin evine giden, içinde gelinin/damadın kullanacağı türlü eşya bulunan sepetlere de nişan tepsisi denir. genelde anadolu'da bu iş için büyük tepsiler veya siniler kullanıldığından adı nişan tepsisi kalmıştır. şimdilerde sepetlere veya kutulara konuyor. bazı yörelerde bu iş bohçayla yapılır ki o zaman da adı nişan bohçası olur. neyse ki özünde aynıdır.
  efenim bu nişan tepsilerinde erkeğin tepsisinin içinde bulunan birşey vardır ki beni benden alır. ne midir? robdöşanbr. allahım neden damat adayı bunu giysin ki evde? yoksa her damat bir nuri alço'dur mesajı mı veriliyor bizlere? ayrıca gelinin donunun sutyeninin bu kadar deşifre olduğu bi durum daha var mıdır bilmiyorum. mutlaka gelin tepsisinin içinde de kabak gibi dantelli don sutyen olur. sonra kozmetik ürünleri ve terlik türü şeyler de bu tepsilerin vazgeçilmezidir. tepsilerin baştan savma yapılması çok büyük bir ayıp ve dedikodu malzemesidir. saygısızlık olarak nitelendirilir. eskiden kumaş falan da konurmuş ama artık konmuyor. ayrıca geleneğe göre tepsiler gelmeden nişan olmaz. bu da böyle bir geleneğimizdir.
 • yakın bir arkadaşımın iki gün sonraki nişanında, benim tarafımdan tutulması uygun görülen hede. çok heyecanlıyım sözlük. bahşiş de alır mıyım ki acaba?

  nişandan sonra gelen edit: bahşiş kapamadım; ama arkadaşım yüzüğünün kurdelesini olduğu gibi bana verip: "bunun hepsini bir seferde yut. anca koca bulursun sen." dedi. bahşiş alamamak bir tarafa, bir de üstüne laf yedik iyi mi!!
 • tanım: nişan günü gelin ve damat adaylarının alyanslarının konduğu, bir adet süslü makas ve yüzük yükseltici barındıran süslü tepsi.

  böyle bir tepsi var evet.
  eskiden gümüş ve dantel örtülü olanları makbulken günümüzde tasarımdan tasarıma koşulmuş ve aynalısından kadifelisine kadar her tür zevke hitap eden türleri geliştirilmiştir.

  genel olarak bakıldığında bu tepsinin, nişan törenindeki saltanatı beş dakikadan ibarettir. bu sebeple ilerleyen günlerde de kullanılabilecek bir türünün alınması mantık dahilinde olacaktır.

  dediğim gibi bu husus dipsiz bir deniz olup, şöyle sadeleri bulunduğu gibi, allah beni bağışlasın şöyle korkunç ihtişamlıları da mevcuttur.
 • bu tepsilerle selfie çektirip like masturbasyonu yapan kezban ve kamiller oldukça şanı yürüyecek tepsidir.
 • içinde evlenecek hanım kızın tığ ile kendi ördüğü el emeği göz nuru danteli yok ise boş tepsi.... rumeli göçmeni 70'lik bir ninemin hakkında fikrini iletmemi istediği tepsi...
 • şu an başım dönüyor. biraz önce, bu obje ile ilgili bir bilgiye ulaştım. şöyle sade modelleri varmış. sade? sade... sade... yalın... sade. sade... sade....... sade. sade..... :/

  yav bunun neresi sade??!! bu bildiğin barok mimari! aynayı kaldırsak altından kral 3. francoski totti çıkacak! nesi sade bunun ya!! hofff. akşam akşam dertlendim hiç yere. böyle tepsiler tasarlanıyor. hadi tasarlandı. hadi crative boy tunç tasarladı. ulan bir de satın alınıyor bunlar he mi? böyle ayıla bayıla. internete fotosu koyuluyor bak bende böyle şeker nişan tepsisi var diye öyle mi?? yemin ediyorum hepiniz kafayı yemişsiniz. hepinizden nefret ediyorum.