• ferdi tayfur'un peq sevilen bir parçası... ayrıca (bkz: ahmak islatan).
  • ayrica eskilerden bir turk muzigi parcasidir, kimi turk filmlerinde de kullanilmisligi vardir, sozleri:

hani ne oldu askimiz simdi bilmem ki nerdesin
    bos gecmezdi bir animiz simdi esen yellerdesin
    sevgi denen sey yalanmis daldan dala konan icin
    her cicegin bali varmis ask sarhosu olmak icin

nisan yagmuru kadar kisa suren hayatimiz
    durmaz bir saadet arar bir sevgiye can katar
    sevgi denen sey yalanmis daldan dala konan icin
    her cicegin bali varmis ask sarhosu olmak icin
  • ferdi tayfurun klasik olmu$ damar $arkılarından birisinin adı.
  • 6:49'luk versiyonda aranağmenin, bir albüme bedel olduğu efsane parça. 3:00'de başlayan elektro bağlama, ney, synthsizer (moog da olabilir) ve yaylılar sıralamasındaki bu aranağmede, özellikle 3:45'te başlayan synth kısmında iç organlarımın tüyleri bile diken diken oluyor. sadece elektro bağlamanın, kendinden sonraki sololarda alttan verdiği biraz monoton kalan akorlar çıkıntı gibi duruyor ama olsun, yok yere efkarlandırmakta gayet başarılı
  • ferdi tayfur'un dinlediğim 2-3 parçasından ,en sevdiğim. muhtevasındaki hüznü , iliklerinize dek hissettirecek parça.aşıkken dinlemedim ama herhalde sözleri mızrak olur , kalbi kanatır.

leyla ile mecnun dizisinden tanıdım, meğer 30 yıldır varmış. mağaraya haber gelmeyince mecbur haberimiz olmadı.

"istersen sessiz gel haber vermeden
    göreceksin beni ben ne haldeyim"
  • üstad cinucen tanrıkorur'un hicaz makamındaki sözlü eseridir. kendisi bu eseri "hicaz fantezi" olarak nitelemektedir. güftesi güngör fahri tüzün'e aittir ve şöyledir:

camlarda nakışlar belirirken yine yer yer,
    hep aynı nisan yağmurunun damlalarından,
    durmuş gibidir sanki zaman pencerenizde.
    bir çağrışımın böyle yoğunlaştığı her ân,
    hep aynı hayâl belli belirsiz görünür de,
    efsanelerin çizdiği çehrendeki müjde,
    yağmurla yıkanmış camın ardında gülümser.
  • saf bir arabesk şarkı. ben eskiden bu şarkıyı çok sevmezdim, ta ki biraz dikkatli dinleyene dek. girişindeki akustik gitarla birlikte gelen yağmur efekti, ferdi abinin ağlamaklı sesiyle "yine nisan yağmurunda..." diye yavaştan ısınma turlarına başlaması ve peşinden darbuka, keman, gitar allah ne verdiyse "benim böyle feryadımı..." diye girişi ve sonra "şimdi çok uzaklarda..." diye girerkenki ziller, baştan sona kadar hiç öne çıkmadan arkada devam eden org, tam şarkı düşüşe geçti derken ikinci nakaratta yine cümbür cemaat "benim böyle..." diye yükselmesi... her saniyesi müzik şöleni. eminim bu şarkının kaydında yer alan herkes çok büyük eğlenmiştir.
  • kamuran akkor yorumu;

http://www.youtube.com/watch?v=t4ykg6k1qvm

ferdi babamızın yorumu ;
    http://www.youtube.com/watch?v=e-mm-mn9y4e

benim böyle feryadımı duymuyormusun aq.
  • linet yorum farkı albümünde bunu güzelim şarkının da hakkını vermiştir.

o r'lerin üzerine öyle basılır mı, o n'lerin o m'lerin.. vay arkadaş. nasıl güzel be!

"benim böyle feryadımı duymuyorrrr musun"
hesabın var mı? giriş yap