şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık bir ay önce 5 arkadaş burada toplandık. mezenin, etin ve rakının bol olduğu bir akşamdı. eski köşebaşı restoran’ın ortaklıktan ayrılarak başköşe ismiyle yollarına devam etmesi sebebiyle bu ismi almış.
    dekoru yenilenmiş ve mekan oldukça düzgün. ancak arapların istanbul’da sıkça görüldüğünden midir nedir onlara göre bi düzenleme yapılmış sanırım. biz gittiğimizde hava güzeldi ve dışarıda oturduk, ve yan tarafımız da bizler gibi yemeğini yiyen alkolünü alan güzel bir akşam geçirmek için gelenlerle doluydu. ancak iç tarafa geçtiğinizde arapların hegemonyasında olduğunu görebilirsiniz. günahkarlar dışarıda oturun gibi bir durum olmuş.

    mezeler genel olarak idare eder fakat beyaz peynirin daha iyi seçilmesi gerekir bu tip mekanlarda. maş fasulyesi piyazı imzası gibi olmuş buranın, tatlısı irmik te fena değildi. fındık lahmacunu ve peynirli pidesi ara sıcaklar için başarılı ama ana yemeklerde adanası, küşlemesi ve döneri oldukça lezizdi. siz söylemesiniz de ara sıcakları getiriyorlar e bu da hesaba yansıyor doğal olarak. zaten düzgün bir yere gelmişiz görüyorsunuz ki güzelce konuşuyor yiyip içiyoruz kuver, istemeden önüne konan ara sıcak ve 1.5 litre suyu ikram yerine hesaba ekleyen bu zihniyeti anlayamıyorum. istanbul ortalamasının üstünde bir hesap ödememize ve onların aleyhine olan yanlışlığı düzeltmemize karşın dandirik bir meyve tabağı getirilmesi hiç şık olmadı. ulan 1 büyük yazmamışınız hesaba be, mutfak kapandı deyip 2 kişilik baştan sağma bir meyve tabağını getirmek nedir. sonra blog sayfası olanların önüne her şeyi yığıp bedavaya yiyip içirince imajınız mı düzeliyor. kısacası misafiriniz varsa götürebilirsiniz lezzetli et yemek için ama hesabı da geçirme huyları olduğunu da unutmayın.