• eski ogrencilerinin ke dinden bu kadar nefret ettigini gorunce oldukca sasirdim. 99 mezunu olarak hep ozlemle andogim bir kurum. tiki elbette vardi ama cok zenginlerdi gercekten. tiki olmayan da vardi. alternatifler grungelar. museviler. hep birlikte kardes gibi buyuduk. film gibi hocalarimi vardi. kafasi calisanlar iyi okullara da girdi. diger ozel okullara gore oldukca disiplinliydi. ogle yemeklerini nisantasinda yiyorduk. efsane bir yatili ogrenci kadrosu vardi. guzel kizlar vardi. her sey vardi. burada kusulan nefretin sebebini anlayamiyorum.

camiye laf atma mevzusuna gelince. hepimiz 15 yasinda olduk. 15 yasinda bebeleri suclayamazsin. mal mal yorum yapmaya gerek yok.
  • dedemin mezun olduğu lise. bu okulun adını her duyduğumda; dedemin tarihi eser sayılan*, okuldan eve yolladığı 1928-1934 tarihli mektupları ve halam aklıma geliyor. adam* okulundan nasıl etkilenmişse artık yıllar sonra kızına okulun asıl adı feyziye mektepleri'nden yola çıkarak feyziye adını vermiş.

edit: imla
  • hayatımın en iğrenç dört yılının (hazırlık+ortaokul) üçünü yatılı öğrenci olarak harcadığım, fen lisesi sınavını kazanır kazanmaz da arkama bakmadan kaçtığım ve bir daha hiç uğramadığım ve uğramayacağım, ayrıca üç tanıdığımı çocuklarını göndermekten caydırmakla hayatımın en büyük sevabını işledidiğim zindan/bok çukuru/okulumsu. "bir müesseseden tüm benliğinle nefret edilebilir mi" sorusunun cevabı.
  • 21.yy'da bir maraş bir sivas yapacağını hele de bunu istanbul'un göbeğinde bir okulu basarak yapacağını sananları bize göstermiş okul.

ulan diyelim ki okulu bastınız ve o efsunla bir iki öğrenciyi linç edip başına bir iş getirdiniz, bunu yanınıza bırakırlar mıydı sanıyorsunu amk!

ülke canlı yayında, gazete katliam izlenilen günleri geride bıraktı artık; yapılacak olan her müdahale ve girişim emin olun karşılık bulacaktır.
  • ana okulunda çocukların cinsiyetlerini belirgin bir şekilde ayırt eden mavi yada pembe isim kartonlarının bulunurdu eskiden... (bkz: pipi) (bkz: kuku)
    içinde filatelist bile vardı okulun (bkz: pulculuk) ... damgalı boktan 3. dünya ülkelerinden pullar satarak iyi para kazanırdı... geçenlerde simpsons dizisinde 3 gözlü mutant balığı görünce yemekhanesi aklıma gelen okul... (bkz: fishisbadfood)
    kapitalist öğretim yuvası...
  • sevket emir in essek evladim nidalari esliginde hayatimin en guzel 12 senesini hic acimadan elimden alan hapishane bozmasi egitim kurumu.
  • tanştığım her akıllara zarar şahsiyetin nişantaşı ışık'tan olması sonucu "bu okuldan adam çıkmaz" dedirten okul... eğitim kadrosunu böylesine naçizane bireyler yetiştirdikleri için ayrıca tebrik ediyorum...
  • terasinda spor tesisi olan mekan.
  • yatili bolumunun kapanmasi ile ruhunun buyuk bir bolumunu yitirdigini dusundugum, gittikce siradanlastigini uzulerek gordugum okulum. ogrenciyken bir omur torpusu gibi gelen ama mezun olduktan sonra insana sabah etutlerinin sessizligini bozan o florasan sesini bile ozleten okul.
  • okulla ilgili pek hoş anılara sahip olmayan biri olarak gece 3 sularında (artık nasıl bir ruh halindeysek) yaptığım bir ziyarette kapkaranlık sınıflarında kapkaranlık sıralarda oturup tahtaya bakarken normal bir okul gününü gözümde canlandırabildiğim mekan.sıraları yenilemişler kolay kolay isim de kazınamıyor.anıların iz bırakması böyle birşey olması gerek.yaşlanıyor muyuz ne?
hesabın var mı? giriş yap