şükela:  tümü | bugün
  • günün her saatinde ankara'nın çeşitli yörelerinden kamyon kamyon kadın'ın yığıldığı mekandır.*

dışarıdan bakıldığında üstü kapalı pazar sistemine aşina olmadığımız için anlam verilemeyen bir mekandır ayrıca.

içine girip incelemek, irdelemek gereklidir.

alışverişmerkezi manyaklığının yaşandığı melihli beyliği'nde, farklı ve samimi bir alternatiftir.

bonus track olarak: (bkz: artis ne arar la bazarda)
  • semt arası pazarların kapalı versiyonu. ankaralıların "-bugün nişantaşı varmı? varsa yolumuzu değiştirelim." mantığı ile oluşan trafikten kaçma sebebidir.
  • türkiye'de bulunan bir pazar için en fantastik isimlerden birine sahiptir kendisi : tam adı nedense "everybody's nişantaşı pazarı"! bir de gizliden gizliye diğer pazarlara gönderme mi yapılıyor diye düşündürüyor insanı, somebody's pazarı" değiliz biz sizin gibi diye. ırmak bubbles kids academy bile daha normal bir isimdir ayrıca yanında.
  • (bkz: ucube)
  • haftanın üç-dört günü yıldız kavşağı'nı derman bulmaz bir halde tıkayan, bilek düşmanı merdiven rıhtlarına sahip işportacı organizasyonu. limon bazaar da bunlarındır.
  • yıldız kavşağındaki yenilenmiş olan pazar.
    eskiden pazara benziyordu ve nispeten ucuz ürünler alabiliyordunuz, şimdi daha çok avm'yi andırıyor ve her şey baya pahalı. tezgahlar da genelde boştu gördüğüm kadarıyla.
    ilk hali daha güzeldi kısacası.
  • turan güneş' te olanının önünden geçerken her seferinde beni gülümseten işporta pazarıdır.
    yani isme bakıyorum sanki bana friends & trends. yarabbim kim buldu bu ismi öncelikle.
    sonra yeniden yaptılar baştan aşağı. dışardan bakıyorsun sanki zorlu center anasını satayım ama içeride vileda sopası, faraş, don, elektrik süpürgesi torbası falan var. ahaha.
    kız naciye, meryem, songül kamon evribadi kak gidiyoz.