şükela:  tümü | bugün
 • kiptas ile ozyazici insaatin ortaklasa yapacagi 2012 ortasinda teslimi ongorulen maltepenin en tepe noktasindaki 2200 dairelik toplu konut projesi. madem bogazda yer kalmadi, simdi adalar manzarasina calisalim demisler. projelendirmesini cok basarili buldugum nadir toplukonut projelerinden birisi bu proje. sanirim mimarlar cok calismis tum konutlarin deniz manzarasi olmasi icin ve kimsenin kimsenin manzarasini kapatmamasi icin. tabi bir de ornek daire mobilyalarinin fuga mobilyadan, gorsel 3d calismalarinin ve reklamlarinin fikirevim reklamciliktan olmasinin da payi buyuk.

  --- 3 sene sonradan gelen edit ----

  ozyazici insaattan maket'e bakilarak kesinlikle daire alinmaz dedirten toplu konut projesi.
  iyi taraflari:
  - binada ve daire icinde kullanilan malzeme kalitesi cok iyi.
  - daire planlari ve yerlesimi cok kullanisli
  - mekanin havasi suyu cok iyi. kisin ulasim ve isinma nasil olacak uygulamali bir sekilde ogrenecegiz ama bunu bu daireleri alirken hepimiz biliyorduk zaten.
  - tanistigim tum komsular cok iyi, sanki cvlerine bakilarak projeye dahil edilmisler gibi.

  kotu tarafi:
  - ozyazici insaat'in musteri memmuniyeti anlayisi bence sifir . insaat sektorunde mevcut musteriyi memmun etmeden "alan almis satan satmis, hadi dukkanin onunu kapatmayalim beyler yeni musterilere yolu acalim" mantigi ile ilerlenemeyecegini bilmek gerekir.
  - ozyazici insaat'in mevcut musterilerinin sikayetlerini cozmek yerine, aba altindan sopa gosterek sindirmeye calismasi, oyalamasi
  - ozyazici insaat'in sozlesmede taahut ettilen bazi seyleri , ozellikle de ortak kullanim alanlari ile ilgili olanlari , sozlesmede gecen kelimeleri esneterek yapmamak icin epey bir efor sarfetmesi. ornek: olmayan otopark kapilari, peyzaj'a dikilen ciliz agacciklar, parkyeri yetersizligi, site icinde kotlar arasi ulasimi engelleyecek sekilde projede yapilan degisiklikler.
  - daire alırken satis ofisindeki satis temsilcilerin soyledigi herseyi yok sayarak sanki soyleyen kendi calisanlari degilmis gibi arkasinda durmamasi (bkz: sözleşmede yok mu) o zaman (bkz: dükkanın önünü kapatma kardeşim mal gelecek)

  e hal boyleyken,basta soyledigim gibi... bahsi gecen ustlenici firmaya guvenip maketten ev almamak lazimmis diye dusunuyorum. neyseki kanunlar var biz varız. az kaldı hallediyoruz...
 • 14.01.2010 tarihinde kuruçeşmede savarona yatında yapılacak basın açıklamasıyla birlikte lansmanına başlanacak olan konut projesi..
 • lansmanında zemzem suyu dağıtıldı
  kadir topbaş gelecekti, uzunca bekleyişten sonra gelmedi
  20:10 da kuruçeşme den hareket edildi
  yat maltepe açıklarında durdu
  inşaat alanından yapılan lazer gösterileri izletildi
  23:30 da tekrar kuruçeşme ye yanaşıldı
  hem zemzem hem savarona çelişkisini sordum tabii ki
  lazman* in cevabı ise; basını bu kadar saat başka bir yerde tutamazdık, yemeği yer kaçar giderlerdi, şimdi inemezler oldu
  (bkz: yorum yok)
 • d 100 karayolundan yaklaşık 3-4 km yukarda olan bu sitenin muhteşem bir manzarası vardır. fakat böyle bir manzaraya sahip olabilmesi için epey dikçe bir tepede konumlandırılmış vaziyette. şu andaki mevcut bağlantı yolları çok dik ve kışın karda kıyamette araçla inanılmaz akrobasi yapılabilir diye düşünüyorum.

  manzarası gayet güzel. proje olarak da iyi durmakta. fiyatları bu tarz bir proje için makul seviyelerde görünmekte. aynı yerde ağaoğlu'nun bir projesi olsa muhtemelen bu fiyatlardan yüzde 50 daha pahali olacaktı.
 • istanbul'daki milyon adet konut projelerinden sadece biri. adaları görücekmişiz.. "huuu bebeğim istanbul kanatlarımın altında" edasının tavan yapacağını söylüyorlar. keşke istanbul'da daha fazla dağlık tepelik yerler olsaymışta oralara da çıksaydık... yakında adalarla bostancı arasına yapay adalar yapılır hemde köprü bile koyarlar.. ordan da büyük adaya köprü ooo mis kokulu sıçmık...

  yeter lan ne evsizmiş bu istanbul halkı taşına taşına bitiremedik la
 • havuzlarında haremlik selamlık uygulamasının olmadığı ve olmayacağı satış temsilcileri tarafından kesin bir dille belirtilmiş site. "5 tane açık havuz var bir ikisi ayrılacakmış öyle deniyor" dendiğinde bunların sadece internette gezen iddialar olduğunu, havuzda bu tarz uygulamaları tercih edecek ailelerin sitenin hemen yanında bulunan maltepe kiptaş konutlarından ev almalarının daha uygun olacağını uygun bir dille ifade ettiklerini söyledi.

  zaten sitenin alıcıları gördüğüm kadarıyla kiptaş'tan daire alan mutaassıp aile profili değil. kiptaş sitenin işletmesinde söz sahibi değil, sadece hasılattan pay alıyor. heralde bunun etkisi büyük.

  bir de hakkaten öküz gibi adalar gören bir tepe üzerinde site, ancak adalar gören daireler ya çoktan kapışılmış ya da muadili adalar görmeyen dairelerin en az 50-100bin tl üzerinde fiyatlardan gidiyor.
 • kiptaş maltepe'nin yanına inşa edilen proje. daha doğrusu kiptaş maltepenin biraz yapısı ve adı değiştirilerek, bir de adalar manzarası eklenerek (manzara da 0 sis ve 0 göz bozukluğu ile görülebilmekte) oluşturulan site. kesinlikle ve sadece oturmak için tercih edilmesi gerekiyor.

  2.5 sene önce satışa çıktı ancak fiyatlar halen aynı seviyelerde. umarım bitince yatırımcıları biraz karlı çıkar. keza 2.5 senedir ödenen faiz ve yatırılan peşinatların alternatif maliyetleri düşünüldüğünde durum pek iç açıcı değil.
 • 2.5 senede toplam %55-60 seviyesinde prim yapan toplu konut projesi, henuz bitmemis olmasi da dusunulurse daha ne olsun diye dusunuyor insan.