*

şükela:  tümü | bugün
 • her yerde karşımıza çıkan kızlardır bunlar. özellikle barlarda "seni sepetledim kime ne hayat benim sana ne *" gibi sözler içeren aşk marketin en rezil şarkılarında ellerini, avuçlarını açarak ileri geri sallarlar. omuz dirsek arası sabit koldan ele kadar olan kısım ileri geri sallanacak şekildedir. avuçlar dediğim gibi açıktır. arada "ben" geçen kısımlarda kişi kendini göstermeli, "defol git hayatımdan... aşksız hayat pek güzel" gibi kısımlarda ise elin dışı karşıya bakacak şekilde "illallah" haraketi yapılmalıdır göğüs hizasında. bir agresyon içerir. "haaaeartıığğk sevmeğyeceeeğğiiim" de kollar yukarı doğru iyice açılır arkadaşa gözler bereltilerek bakılır.. klip gibidir... ben gıcık olurum yapana tekme atarım tersim pistir.

  bir de şöyle bir alt grubu var bunların...
  (bkz: okul servisinin arkasinda sarki soyleyen kiz grubu)
 • ooo senden çok var şarkısını söylerken kendinden geçen kızlardır bunlar.
 • kuvvetle muhtemel, yedikleri kazıklar nedeniyle hazımsızlık çeken kızlardır. eskiden hande yener takılırken son zamanlarda demet akalın'a sarmışlardır. hani zannedersiniz ki, adam bi dönse özür dilese, kız da "yok anam artık olmaz, kalbini mi kırdım, affedersin" dese, bitecek böyle el kol sallama hareketleri, kalmayacak bi derdi nispeti... yanılırsınız. bar köşelerinde, masa üstlerinde dekoltelerinden taşan göğüsleri, makyajdan ayırt edilmeyen ten renkleri ve tüm hırslarıyla "dönen sen gibi alçak olsun" şarkısını söyleyen, söylerken de maça gitmiş tezahurat yapar edası takınan bu kızlar, siz rahat yatağınızda uyurkene, suratlarına rimellerini bulaştıraraktan "birkaç gün içinde dön ne olur" temalı şarkıları böğürmektedirler. hayır, olayı dramatize etmek değil amacım, ama elinizi vidanınıza koyup bir düşününüz: hangi insan evladı kapına köleyim dese inanmayacağı eski sevgilisi uğruna orangutanvari hareketler sergileyip kendini rezil rüsva eder? bir kere, kız iddia ettiği gibi unutmuş, atlatmış, çok mutlu olsa, öyle kol bacak sallayarak kısmetini kapatacağına, etrafındaki yağız delikanlılara göz süzer, gerdan kırar, yeni aşklara yelken açar. böyledir bu...

  ha bunun haricinde dışarıdan iğrenç görünse de içine girince süper eğlenceli bir aktivitedir nispetli şarkılarda el sallamak. ben kendi adıma, hazımsızlığım var sanılmasın, e tabi bir de kısmetim kapanmasın diye odamda kendi kendime yapıyorum bazen: patlatıyorum youtube'tan bir demet akalın, çıkıyorum sandalyenin üzerine, "kalbimi kapatmışım sen gibilere sen de git kendin gibi bir şerefsize aç" diye bağırıyorum avazım çıktığı kadar, bir yandan da kol, bacak, allah ne verdiyse sallıyorum (arada dengemi kaybedip düşeyazıyorum ama henüz kayda değer bir hasar almadım). bir ferahlıyorum, bir neşeleniyorum, ne bursumu yatırmayı geciktirenler umrumda, ne de yetişmesi gereken makale... sonra dönüyorum yazdığım makalenin başına. normal seyrinde devam ediyor hayat.
 • çocukluktan kalma bir alışkanlığı sürdüren kızlardır.
  küçükken dahil oldukları ilkokul müsamere korosu veya trt çocuk korosu gibi oluşumlarda söyletilen şarkılarda, sözlerin içeriğine uygun jest ve mimikler yapmışlardır, misal mini mini bir kuş donmuştu şarkısının bitimindeki 'pır pır ederken canlandı; ellerim bak boş kaldı' kısmında kollarını iki yana açarak elleri kanat çırpar gibi sallamak ve sonrasında avuçları havaya doğru açmak gibi.
 • bir de kollarını birbirlerinin omuzlarına atarlar. hani "ikimiz de bu erkeklerden çok çektik aga..." dercesine bir ahiretlik durumu vardır aralarında.
 • eller havaya tarzi muzik dinlerler. "seni unuttum, umrumda degilsin" $eklinde yaptiklari bu hareketin aslinda pek manasi yoktur; bir sonraki erkek arkada$lari tarafindan yine uzuleceklerdir. guclu olmamalari ortak ozellikleridir.
 • gecenin devamında içkinin de etkisiyle kendilerini terk eden herifin arkasından birlikte şarkı söyledikleri kankalarıyla beraber böğüre böğüre ağlamaları muhtemel kızlardır.
 • karlar düşer şarkısında "inşallah ol sen de böyle"den sonra "böyle böyle", "ben oldum da ne oldu sanki"den sonra "sanki sanki" diyen cimcimelerdir.
  "unut sevme beni" diyince "beni beni", "bu aşkın sonu"da da "sonu sonu" derler aynı zamanda.
 • tikilerden oluşan bir alt kümesi de vardır ki herhalde burada asıl gönderme yapılan oluşum da budur. bu söz konusu şahısların aşk hayatı o kadar sığ, o kadar tekdüzedir ki hande yener her sezon kendileri için en az bir single çıkarmaktadır. bunlar da koştura koştura, "hande yener'in yeni şarkısı çıkmış muhteşem! bak böyle böyle diyo, tam da benle ve borucan'ı anlatmıyo muuaa?" diyerek satın alırlar. *
  sonra da ellerini sallayarak keyifle şarkıya eşlik ederler.