şükela:  tümü | bugün
 • japon otomobil üreticisi nissanın kompakt sınıf otomobili... değişik tavan tasarımı ve kullanışlı iç mekanıyla göz doldurmuştur... göz alıcı tasarımı, diğer japon markalara göre nispeten kaliteli olan kokpiti ve kullanışlı ayrıntılarıyla*** her yaşta insanın beğenisine hitap etmektedir... ülkemize 2001 yılı itibariyle ithal edilmeye başlanan almeralarda 1,5 lt 16v 90 hp ve 1,8 lt 16v 114 hp* 2 motor kullanılmıştır... daha sonra 1,6 lt 16v 114 hp*'lik sedan versiyonu da ithal edilmeye başlanan aracın satış grafikleri umulandan iyi çıkmıştır...
 • makyajlanmasının ardından, 1,5 motoru ile yeniden satışa sunulmuş otomobil... donanımı, özellikleri açısından, full versiyonunun bile 30 milyardan ucuza satın alınabilmesi, en olumlu özelliği... ancak 1,5 lt (98 hp) de ısrar edilmesi yerine primera*larda kullanılan 1,6 109 hp'lik motorun kullanılması daha bi iyi olurdu kanımca...
 • detayli bilgi icin kullanicilarina kulak verebileceginiz bir site de mevcuttur :

  http://www.almeraownersclub.com/
 • giderayak 3 kapılı versiyonunun da ithalatına başlanan nissan'ın kompakt sınıf modeli. nissan'ın mantığını anlamak güç tabi.
 • 2006 da kasa değiştireceği için sınıfındaki rakiplerine kıyasla çok uygun fiyatla satılan ve kullandıkça daha da sevdiğim japon arabası. zaten bu arabanın türkiye de tutulmaması da arabanın kalitesinden ziyade nissanın türkiye distribütörünün beceriksizliğinden kaynaklanmaktadır. yurtdışında toyota ile birlikte en iyi ve en çok tutulan iki japon firmasından biridir.
 • sınıfında rakipleri focus, golf, astra, megane, stilo vb olan almera, taş gibi bir japon arabası olması hasebiyle son derece sağlam bir arabadır. aynı zamanda inanılmaz donanımlı olarak rakiplerinden en az 10 milyar aşağı fiyata satılması en büyük avantajıdır. üstelik de sınıfındaki pek çok arabaya göre daha az yakmaktadır. àrabanın tek handikapı ikinci elinin zayıf olması diyeceğim ama tabii bu devirde hangi arabanın ikinci eli sağlam ki diye düşünerek, demiyorum. ha unutmadan ekleyeyim, altı da bir arazi aracı kadar yüksek olduğundan, acımazsanız her yola girebilir.
 • yapılan makyajla kendini bir miktar aşması ve fiyat avantajı nedeni ile tercih edilen otomobiller arasına girmeyi başarsa da, full aksesuar yapacağım diye arka koltuklara konan üç adet başlığı yüzünden, arka cam görüntüsünün neredeyse yok olması sağlanarak kamyonet kullanıyormuş hissi veren otomobil.
 • dışardan her baktığımda 'acaba hata mı yaptım' diye düşündüğüm, içine her oturduğumda 'yok kardeşim bu fiyata daha iyisi olamazdı' dediğim otomobil. özellikle sürekli ucuzladığı söylenen kompakt sınıf otomobillerde yapılan çakallıkları gördükçe doğru tercih olduğuna bir kez daha inandığım otomobil.
 • görünüş açısından yıllardır aynı kalan hatları ile canınızı sıkan fakat kendi sınıfındaki diğer araçlara bakıldığında daha kaliteli bir iç mekana sahip olduğundan, kullanımı keyif veren japon otomobili. bagaj hacminin de oldukça fazla olması cümbür cemaat çıkılan tatillerde işe yarar. etrafta bolca bulunan 306-307 modellerinin yanında, gençler için değişik bir alternatif olduğunu düşünmekteyim bu nedenle. uyuz olduğum özellikleri seçilebilecek renk sayısının kısıtlı olması ve cd çalarında mp3 çalma özelliğinin olmamasıdır. genele bakıldığında fiyat-konfor-performans üçgeninde oldukça üst sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz aslında.
 • 1500 cc, 90 beygirlik modeliyle kabasını asfalttan ayırmakta zorlanan bir araba olmasına rağmen şehirlerarası 60-65 litre benzin ile 950-1050 km menzile (klima açık-kapalı) sahip enteresan bir araba.

  dipnot: 2001 "full aksesuar" luxury modelinde cd çalar olmaması da enteresan bir durum.