• tüp taktırdım ben buna, ama çok özür diledim kendisinden. venezuella'ya gidip evlenmeyi düşünüyoruz. tüpü de mutfakta kullanıcaz.
  • binilecek arabadır. aynı paraya clio albea alınabilecekken, sen babalar gibi c sınıfı bir araç alabiliyorsun. ve tekna paketteki özellikler o dönem çok tutulan çoğu araçta yoktur.
  • 2006 modelini ailecek 70 bin km boyunca tepe tepe kullandığımız ve bu süreç zarfında kendisinden gayet memnun kaldığımız araçtır kendileri.yaygın kanının aksine satarkende zorluk çıkarmamış,1 haftada yeni sahibine kavuşmuştur.japon arabaları sağlamdır derler,bu araçta hakkaten sağlamdır.kimin nasıl kullandığı belli olmadan 70 bin km yi sadece filtre ve yağ değişimleriyle tamamlamıştır.performans konusunda ise vasat bir arabadır,üstelik fazlaca da yakardı kerata.1.5 litrelik motor yerine aynı dönem primeralarda kullanılan 1.6 motor olsaymış iyi olurmuş demeden edemiyor insan.ama yol tutuş ve frenaj konusunda aklınızda soru işareti bırakmayacak bir arabadır.görüntüsüde iyiydi hoştu,hatta sürekli çarparlardı kendisine.dayanamayıp elektrik direğinin bile kendisini aracın üzerine bırakmışlığı vardır.sonuçta iyi arabadır,alındığı günden beri en ufak bir pişmanlık yaşatmamıştır bize.az paraya çok özellik arıyorsanız gönül rahatlığıyla alabileceğiniz sağlam bir tomofildir.
  • uzun bir süredir 2005 tekna modelini kullandığım kara şimşek.

bu araç için dikkat edilmesi gereken en önemli husus; tüm nissan modellerinde olduğu gibi yedek parçası ne ucuz ne de pahalıdır. ancak yetkili servisler, neredeyse parça fiyatına yakın işçilik maliyetleri çıkartıp faturalara eklemektedir. bu nedenle yedek parça, bakım, onarım vs. gibi durumlarda orijinal yedek parça kullandırıp, güvendiğiniz bir özel nissan servisinin müşterisi olmak sizi çok karlı çıkartacaktır.

bu arada; servis, yedek parça falan filan deyince, problemli bir araba zannetmeyin, her 10.000 km'de periyodik bakımlarını (hava filtresi değişimi, yağ filtresi ve yağ değişimi, motor suyu vs.) yaptırdığınızda tık demeden hiç problemsiz kullanırsınız. almera'da triger kayışı yerine triger zinciri kullanıldığından 300.000 km'ye kadar ciddi bir motor problemi de yaşamazsınız.

genel olarak, muadillerine (civic, astra, golf vs.) göre %40 daha ucuza alınabilmesinin yanında, ortalama yakıt tüketimi (şehiriçi 100 km'de 7.5-8 lt civarı), yüksek konforu ve güvenlik donanımlarıyla da keyfinize keyif katan bir arabadır.
  • esaslı otomobil. fiyatının fırlamasını sadece araç sahiplerine bağlamak ne kadar doğru bilemeyeceğim. bir çok araç bu kadar zam yemişken zaten ucuza satılan bir modelin ucuz kalmasını beklemek çok mantıklı değil. ben 2004'de 28 bin tlye almıştım 2005 modelini. o vakit alacağım bir çok alternatif model opel astra honda civic gibi şu an piyasada o dönemki fiyatlarının üzerinde satılıyor. yani zaten benim bu arabayı en azından 28 bin ve üzerine satmam gerekir diğer modellerle kıyasladığımda. yeni turbo motor arabalara yanaşmak istemediğimden biraz konforunda azalma da olsa binmeye devam ediyorum. uzun yolda şoför açısından acaip kolay sürüşü olan bir araba. tavsiye ederim alacaklara.
  • 2006 dan beri tekna modelini 135.000 km boyunca tepe tepe kullandığım ve 15000 km de bir olan periyodik bakımları dışında servis yüzü görmeyen mükemmellik abidesi. ancak sürücü ve yolcu için iyi bir konfor sunsa da arkada oturan yolcular arka süspansiyonun sertliğinden dolayı *tangırdayarak gitmekte, 1500 cc 98 hp 135 nm torku ve uzun vites oranları sayesinde yokuşlarda 3. vitese düşmedikçe hızlanamamaktadır. gene bu vites oranları sayesinde şehiriçinde 7,5 lt şehirdışında 6,5 lt yakıt ortalamalarını tutturabilmektedir. sorun çıkartmaması 2. elde uygun fiyatlara bulunabilmesi, lpg ile tam uyumlu olması, dijital klima, esp, abs. 6 havayastığı olması ise diğer artılarıdır. kendi paramla satın aldığım ilk araba olması sebebiyle kalbimdeki her zaman özel bir yeri olacaktır.
  • yaklaşık 6 ay evvel 2005 model 50000 km'de olan bir tanesini aldım. fiyat/performans olayı neymiş çok iyi anlamamı sağladı bu araba bana. bir kere çok az yakmakta. frenler desen güven veriyor. ve en önemlisi o fiyata aldığım arabada 2 hava yastığı, cd çalar*, dijital klima vs. var. daha ne isteyeyim.
  • 2006 modeline 3.5 senedir sahip oldugum araba. son zamanlardaki akü bitmesi park sensörü arizasi ve park farinin patmalasi dışında özellikle arka koltukları çoğu arabanin ön koltuklarında rahat olan japon harikası. ama gitmiyor arkadaş yokuşta :(
  • bu arabanın her şeyi iyi hoş ama amk farı çok pahalı. yoksa evladiyelik araba.
  • ilk arabam olması sebebiyle bende yeri ayrı olan arabası. 1.5 tekna hb modeli için söylüyorum. yol tutuşu iyi,tasarımı dönemine göre şıktır. sis farları açık olduğunda önden görüntüsü ayrı bir güzeldir. alışınca daha lüksü bile olsa diğer arabalardan rahat gelir. parçaları azıcık pahalıdır ama yinede binilmeye değer bir araçtır
hesabın var mı? giriş yap