şükela:  tümü | bugün
 • feci şekilde süleyman demirel'e benzettiğim otomobil. yolda gördüğüm zaman binaenaleyh diye korna çalacak diye ödüm kopuyor.
 • arabam yok, kayınpederin cliosunu alıyorum arada, juke ise boktan bir araba.
 • bir tasarım mühendisi olarak götüme kaş göz diyorum sen anla...
 • doblo'lu enişte sahibiyim. araç resimlerde görüldüğü gibidir.
 • 11 aydır 1.6 benzili platinum cvt, yani deri koltuk hariç full aksesuarlı modelini kullanan biri olarak uzak durun, yanından bile geçmeyin, göz göre göre kazıklanmayın diyebilirim. 56900 tl ye satılan son model full paket araçta torpido gözünde, arka koltukların üzerinde, sürücü kapısındaki cam açma/kapama butonlarında ışıklandırma yok (sadece sürücü camının butonunda var hemen yanındaki diğer butonlarda yok, 1 euro tasarruf etmiş nissan bravo). otomatik katlanır özellikli yan aynalarda ısıtma yok, kışın kapalı mekana girdiğiniz anda aynalar buğu oluyor ve camı açıp silmek zorunda kalıyorsunuz (10 euro da buradan tasarruf etti). arka çamurlukların içinde plastik davlumbaz yok, lastiklerden sıçrayan taşlar direkt çamurluk sacına vuruyor, arka taraftan yol sesi alıyor. bagaj bölümü ile iç mekanı ayıran panzot bezden üretilmiş ve bagaj kapalıyken kenarlarında boşluk kaldığı için ses yalıtımı sağlamıyor, bagajınızdaki torbanın hışırtısını viraja yada tümseğe girince duyabilirsiniz yani o derece kötü arka tarafın ses yalıtımı. iç mekandaki plastik kalitesi yerlerde sürünüyor. parmağınızı bastığınız siyah plastik her yerde nemli bezle silmediğiniz sürece geçmeyen izler oluşuyor. bütün bu saydığım eksiklikler daha önceki arabam olan 2005 model opel astra'nın orta donanım paketinde mevcuttur. zaten bu eksikliklerin paketle alakası yoktur, her araçta her donanım seviyesinde mevcut olması gereken özelliklerdir. çok dertliyim sözlük, kredisi bitene kadar 2 sene daha bineceğiz buna mecbur. test sürüşü yapmadın mı satın almadan önce diye sorabilirsiniz. evet, yaptım ama bunlar test sürüşünde anlaşılmıyor, başka şeylere odaklanmış oluyorsunuz.

  edit: sattım kurtuldum
 • sanırım sis farı açıp kapama fonksyonu olmayan alet. bugüne dek hiç görmedim sisler kapalı gezeni. hem de hiç.

  bak sevgili juke sahibi güzel kardeşim, bacım, ablam, abim, biraderim. şu an bunu okuyorsan yüksek ihtimalle laftan sözden medeniyetten anlayan birisindir diye düşünüyorum. sözlük köşelerinde arabanı inceliyorsun sonuçta. millet ne yazmış dikkat ediyorsun..

  bak önyargısız konuşuyorum. araban güzeldir, çirkindir orası seni ilgilendirir. eyvallah.

  fakat güzel dostum. o arabada ben eminim bi sis farı açma kapama düğmesi koymuşlardır. heh işte onu kardeşim açık havada gezerken kapat olur mu? sahibi olduğun araba önden bakıldığı zaman sıradışı çünkü. üç tane üst üste kafam kadar lamban var. yani sen karşıdan gelince biz kör olup küfretmek zorunda kalmayalım. senin de anan var bacın var hanımın var. onları aklımıza getirmeyelim anlıyor musun? kapat o sis farını güzel kardeşim. medeniyete giriş 1...
 • bmw sahibiyim aracın tasarımı da kendi de boktan.
 • 12 yaşındayım, 27 kiloyum.
  nissan juke çük gibi araba.
 • elestirebilmek icin usenmedim gittim bi audi aldim. ıcinden yaziyorum: juke'un tasarimi bok gibi!
 • bu aracı ne zaman görsem sağ ve sol ön kapılarının üzerinden baş ve işaret parmaklarımla kavrayıp yerde sürmek istiyorum vrrrrnn, vrrrrrnn diye.