• feci şekilde süleyman demirel'e benzettiğim otomobil. yolda gördüğüm zaman binaenaleyh diye korna çalacak diye ödüm kopuyor.
  • arabam yok, kayınpederin cliosunu alıyorum arada, juke ise boktan bir araba.
  • bir tasarım mühendisi olarak götüme kaş göz diyorum sen anla...
  • sahiplerinin sis farını açınca güzelleştiğini sandığı araç.

be amınakoduğum o sis farı güzellik amaçlı değil ve çevreyi rahatsız ediyor. pısık süspansiyonlu şahinci misin nesin
  • doblo'lu enişte sahibiyim. araç resimlerde görüldüğü gibidir.
  • 11 aydır 1.6 benzili platinum cvt, yani deri koltuk hariç full aksesuarlı modelini kullanan biri olarak uzak durun, yanından bile geçmeyin, göz göre göre kazıklanmayın diyebilirim. 56900 tl ye satılan son model full paket araçta torpido gözünde, arka koltukların üzerinde, sürücü kapısındaki cam açma/kapama butonlarında ışıklandırma yok (sadece sürücü camının butonunda var hemen yanındaki diğer butonlarda yok, 1 euro tasarruf etmiş nissan bravo). otomatik katlanır özellikli yan aynalarda ısıtma yok, kışın kapalı mekana girdiğiniz anda aynalar buğu oluyor ve camı açıp silmek zorunda kalıyorsunuz (10 euro da buradan tasarruf etti). arka çamurlukların içinde plastik davlumbaz yok, lastiklerden sıçrayan taşlar direkt çamurluk sacına vuruyor, arka taraftan yol sesi alıyor. bagaj bölümü ile iç mekanı ayıran panzot bezden üretilmiş ve bagaj kapalıyken kenarlarında boşluk kaldığı için ses yalıtımı sağlamıyor, bagajınızdaki torbanın hışırtısını viraja yada tümseğe girince duyabilirsiniz yani o derece kötü arka tarafın ses yalıtımı. iç mekandaki plastik kalitesi yerlerde sürünüyor. parmağınızı bastığınız siyah plastik her yerde nemli bezle silmediğiniz sürece geçmeyen izler oluşuyor. bütün bu saydığım eksiklikler daha önceki arabam olan 2005 model opel astra'nın orta donanım paketinde mevcuttur. zaten bu eksikliklerin paketle alakası yoktur, her araçta her donanım seviyesinde mevcut olması gereken özelliklerdir. çok dertliyim sözlük, kredisi bitene kadar 2 sene daha bineceğiz buna mecbur. test sürüşü yapmadın mı satın almadan önce diye sorabilirsiniz. evet, yaptım ama bunlar test sürüşünde anlaşılmıyor, başka şeylere odaklanmış oluyorsunuz.

edit: sattım kurtuldum
  • yeni bir şey falan öğrenmediniz, yol tutuşu iyi olan araçlar genelde sarsıntılı olur. çok basit bir şey bu. süspansiyonlar sertleştikçe salınım azalıyor araçlarda ve virajlara daha sağlam giriyorlar. bunların teknik detaylarını bilmeye gerek bile yok. he juke ne kadar iyidir bilemem. herkes çok biliyor bu sözlükte.
  • 12 yaşındayım, 27 kiloyum.
    nissan juke çük gibi araba.
  • bmw sahibiyim aracın tasarımı da kendi de boktan.
  • dünya otomobil tarihinin en berbat dizayna sahip arabası.
hesabın var mı? giriş yap