şükela:  tümü | bugün
 • televizyon reklamını izlerken aha grove street* civarı diye kalakaldığım araç. oyundaki köprüyü gördüm allah'ıma.
 • reklamını, saygıyla korkuyu birbirine karıştıran kendini bilmezlerin yazdığı 4x4.
 • güzel çekici bir araç. karizması var.
 • 4 tekerlekten çekişli, arazi kabiliyeti yüksek, 6lı cd çalarlı, sunroof, yol bilgisayarı, deri döşeme, yan hava yastıkları gibi birçok aksesura sahip ve o büyüklükte bir jip almaya kalksanız 120.000ytl gibi bir fiyatı gözden çıkarmanız gerekir. fakat navara'nın en üst modeli 75.000ytl civarında. sonuçta bir kamyonet ve şehiriçi kullanıma nekadar uygun tartışılır ama o kıstaslara bakarsanız zaten jip de biraz gereksiz kalıyor. o yüzden günümüz şehir eşkiyaları için ucuz ve mantıklı bir alternatif.
 • şehir merkezinde kullanılamadığını duyduğumda yıkıldığım acaip şahane görünen bir araç..
 • hayvani bir araç. tıpkı ismi gibi. böyle "-ne var la?" der gibi.
 • euro ncapin dikkatini pick-uplara cevirmesiyle beraber ilk test edilen araclardan** olmustur bu sinifta. ancak nissani utanc icinde birakarak surucu guvenliginde 1 yildiz dahi alamamis*ve ozellikle mitsubishi l200'un cok gerisinde kalmistir.
 • euro ncap'dan alınan- daha doğrusu alınamayan- 1 yıldız için nissan'dan şu açıklama gelmiştir:

  navara’nın havayastığının açılmasında yaşanan gecikme nedeni ile euro ncap çarpışma testinde ortaya çıkan sonuç nissan’da hayal kırıklığı yaratmıştır.

  hava yastığı kontrol ünitesinin yeniden programlanmasına ve euro ncap tarafından yeniden test edilmesine rağmen, yeni test sonuçlarının ncap tarafından yayınlanmaması, nissan’daki hayal kırıklığını daha da artırmıştır.

  nissan, havayastığında yaşanan bu gecikmenin sadece mayıs ve aralık ayları arasında 2008 model yılı olarak üretilmiş sınırlı sayıda navara’da yaşanan bir problem olduğunu önemle vurgulamaktadır. 2005- 2007 yılları arasında üretilen navara’larda böyle bir problem yaşanmamaktadır.

  ilk euro ncap testinin sonuçlarının alınmasını takiben yapılan müzakerede, aralık ayında, tüm navara araçlarının havayastığı kontrol ünitesinde yeniden bir programlama yapılmaya başlanmıştır. yeniden programlanan havayastığı teknik olarak aracın dizaynıyla uyum içerisindedir. buna paralel olarak, aralık 2007’de bir servis kampanyası başlatılmış ve 08 model yılı nissan navara’lar, havayastıkları kontrol ünitelerini yeniden programlanmak üzere, nissan bayileri’ne davet edilmiştir.

  şubat ayı başında nissan, yeniden programladığı hava yastığı kontrol ünitesinin etkisinin ölçülebilmesi adına euro ncap’e yeniden test yapılabilmesi için başvurmuştur. nissan gelecek haftalarda bu sonuçların da açıklanmasını beklemektedir. nissan, havayastığı kontrol ünitesinde yapılan yeniden programlama ile havayastığında meydana gelen geç açılmanın tamamıyla çözüldüğü konusunda emindir. bu doğrultuda euro ncap’ten iyi bir sonuç elde edileceğine dair hiç bir şüphe yoktur.

  tüm bu önleyici faaliyet ve geliştirmelere ek olarak, nissan euro ncap ile yapılan müzakereler ile navara müşterilerinin güveni açısından servis kampanyasının boyutunu genişletmiş ve 2005 yılından beri üretilen tüm nissan navara’lar bu kampanyaya dahil edilmiştir. bu nedenle, navara sahipleri nissan bayilerini ziyaret etmeye davet edilerek, havayastıkları kontrol ünitesinde gerekli programlama çalışmaları başlatılmıştır.

  nissan avrupa satış ve pazarlama’dan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı brian carolin yaptığı açıklamada "nissan olarak araçlarımızın kalite ve güvenilirliğini çok ciddiye alıyoruz. 2008 model yılı navara’da hava yastığının açılması esnasında oluşan bu kısa gecikme tespit edilir edilmez önlemlerimizi aldık. bir servis kampanyası düzenleyip tüm mevcut araç sahiplerini, aracın havayastıklarındaki kontrol ünitelerini programlamak üzere bayilerimize davet ettik . araç sahipleri araçlarını güvenle ve keyifle kullanmaya devam edebilirler. euro ncap’in yeni test sonuçlarını en kısa zamanda açıklamasını ümit ediyoruz.” demiştir
 • (bkz: ford ranger)
 • pick up diyip geçmemek lazım artık böyle araçları, 4x4'ü 65.000 tl'den başlıyormuş. o yeahh...