şükela:  tümü | bugün soru sor
 • r34 gt-r modeli ocak 1999'da tanıtıldı. geniş r33'e oranla, gövde olarak 75 mm ve aks mesafesi olarak da 55 mm daha kısaydı. gövde sertliği üst düzeye getirilmişti ve aerodinamik sistemiyle hem soğutma hem de bastırma kuvveti elde ediyordu.

  motor r32'den rb26dett modeldi fakat bazı iyile?tirmelerle tork ve gücü artırılmış, ağırlık düşürülmüştü. azaltılmış sürtünme oranıyla seramik turbolar sayesinde azami tork 392,0 nm değerine ulaşmıştı.

  şasi performansı mükemmel derecede artırılmı?tı ve otomobilin tamamıyla kontrol altında tutulmasını sağlıyordu. sürüş dağılımı attesa e-ts pro sistemiyle yapılmaktaydı ve bu da otomobilin istenilen yöne rahatça gitmesini sağlıyordu. direksiyon kullanımı artık 4x4'e benzemiyordu hatta efsanevi r32 ile karşılaştırıldığında, sürüş hissi sanki nesiller sonrasının bir otomobilini kullanıyormuş gibi hissettiriyordu.

  yüksek performanslı v-spec versiyonu da, bastırma kuvveti sağlamak için karbon arka difüzör ve aktif lsd kullanan ilk seri üretim araçtı. daha sonra bu v-spec araç ekim 2000'de naca tipi hava girişli karbon kaporta ile v-spec ıı'ye yükseltildi. mayıs 2000'de le mans otomobillerinin süspansiyon ayarlarını kullanan yüksek konforlu m-spec sunuldu.

  ocak 2002'de sınırlı sayıda "nür" versiyonu üretildi ve almanya'daki nürburgring pistinden adını almıştı. n1 tipi rb26dett motor ile donatılmı? özel bir modeldi.
  spor otomobil dünyasını değiştiren 2. nesil gt-r'ların tarihi, yeni egzoz düzenlemelerinden dolayı son bulmuştu.

  hızlı ve öfkeli serisi ile birlikte meşhur olmuştur.
  meşhur rengi için; (bkz: bayside blue)
 • şu araba için sadece bir tane entry girilmiş, başta bir hata olduğunu sandım ama doğruymuş. yahu arkadaş şu araç bana göre dünyanın en iyi ilk 5 arabasından biridir herhalde. bu kadar yakışıklı ve güçlü araba her zaman dünyaya gelmez size söyleyeyim. bir gün sahibi olmak istediğim tek arabadır kendisi.
 • nissan skyline gtrve nissan skyline başlıklarındaki birçok entari kendisi hakkında giydirilmiş şaheser.
 • an itibariyle (gerçekten an itibariyle) kilometresi sadece 10km'de olan bir tane v-spec ıı nur modeli açık artırmada tam 288 bin dolara satılmıştır.. bu, aracın kendi tarihinde bir rekordur..
  haber
  açık artırmanın olduğu site sanırım (emin değilim)

  bana nasip olamadan fiyatları uçacak diye çok korkuyorum lan..*
 • akıllara (bkz: undergound) oyununu getiren efsane araba.
 • efsane makinadır. nerede bir rb ... det görsem heyecanlanmama sebep olur.

  gtr'için söylenecek pek söz yok gerçekten.

  old school makinalar içerisinde kıymeti ayrıdır.

  e30 m3 ne ise bu gtr r34 de odur.

  biz s14'e de razıyız :)
 • 288 bin dolar az bile bu arabaya
 • geçtiğimiz günlerde sadece 4068km'de, tertemiz olan jw0 millennium jade renginde, v-spec ıı nür` modeli açık artırmada tam 203 bin dolara satılmıştır..
  link
  açık artırmanın yapıldığı site ve aracın kataloğu