şükela:  tümü | bugün
  • bazi yabanci modifiye dergilerinde 1001 beygire kadar cikartilabilen, motoru modifiyeye en yatkin otomobillerden biri
    (bkz: max power)
  • dunya uzerinde soldan direksiyonlu modeli olmayan araba.
    (avrupa'da bazi yerlerde soldan direksiyonlu hale getirildigini duydum ama gormedim boole bisi)

280hp (bkz: beygir gucu) civari olan fabrika cikisi motor gucu japonya'daki kanunlar dolayisiyla bu sekildedir. modifiye'ye cok yatkin olan bu aracin kiymetini bilecek kisi sayisida cok azdir. 2fast 2furious filminde ilk sahnelerde brian'in (bkz: paul walker) kullandigi deliler delisi canavar.

(bkz: ben de bundan istiyorum) !
  • en deli modifik olanlardan blitz modifiyeli r34 skyline gtr için
    http://www.fantasycars.com/derek/cars/r348.html
  • uzakta giden bir arabanın arkasında görülse siktirlan göt gibi okunabilme potansiyeli yüksektir.. ya da sözlük beni bu hale getirdi..
  • top gear programında 1000 beygirlik versiyonu tanıtılmış mükemmel araba. modifikasyona yatkınlığı ve agresif duruşu ününü arttıran nedenlerdir.
  • türkiyeye kıbrıstan hatta direkt olarak adana gümrüğünden bir tane sokulduğunu çok emin bir kaynaktan öğrendiğim araba. izmitten biri almış.
  • yapilan testlerde neredeyse ferrari enzo'dan hizli olan otomobil. tahmini fiyati enzonun 15 de biri civarindadir.
  • anadolu yakasinda 2008 ya da 2009 model versiyonu gorulmus, tr fiyati merak edilmeyen cihaz
  • 6 subat 2009 tarihinde ankara'da mavi renk ve sagdan direksiyonlu olan bir adet gorulmustur. gorenleri saskina cevirmistir. modifiye icin yaratilmis bir aractir, candir.

edit: zaten hepten sagdan direksiyonmus bu aletler. meger ben cahilmisim.
  • son modelinde orta konsolda bir ekran vardır. o ekran sizin o an arabayı kullanırken viraja girdiğinizde yediğiniz g kuvveti vb bir sürü ıvır zıvır bilgiyi gösterir. ancak bu ekranın bağlı olduğu bilgisayarın asıl amacı tabiki bu bilgileri size laf olsun diye göstermek değil, bu bilgilerden yararlanarak her 1 saniye içinde 100 kere; çeşitli sensörler yardımıyla tekerleklerden ve bilimum yerlerden topladığı bilgiler eşliğinde aracın süspansiyonlarını ve 4 tekerlekten çekiş sistemini sizin sürüş tarzınıza göre ayarlayarak hem daha çok zevk almanızı sağlamak, hem de ortaya güvenli ve dinamik bir sürüş çıkarmaktır. yani bir nevi esp diyebiliriz, tabi çok daha gelişmişi.

ayrıca tasarımı mühendislik bakımından o kadar mükemmeldir ki, dikiz aynalarının kıvrımları oraya çarpan havayı arkadaki spoilera yöneltecek biçinde tasarlanmıştır.