şükela:  tümü | bugün
  • çinli bir firma. pil şarj cihazı, şarj olabilen pil ve fener vs. üretiyorlar. güzel ürünleri var. aliexpress veya amazondan alabilirsiniz.
  • nitecore tm26 1,5 milyara sarjlı el fenerleri var.
  • ömürlük, pilin anasını ağlatmayan, bol göstergeli çok güzel pil şarj aletleri üreten firma.

zırt pırt bozulan, pili ancak 2 günde şarj eden, şarj ederken de pilin ömründen ömür çalan şarj aletleri yerine parayı basıp çatır çatır kullanılır.

parayı basıp derken öyle pahalı aletler de değil. gayet iyi seviye olan d4 modeli aliexpress gibi bir siteden 60-80 lira arası alınabilir.
  • en baba fenerleri üreten firmalardan. şahsen fenix tercih ederim ama nitecore a dil uzatan terbiyesiz evladıdır.

şarj aletlerinde ise en iyilerden birisidir. d4 gibi baş yapıt yanında kendim de kullandığım i4 gibi f/p oranı yüksek ürünleri var.

pilleri de kalitelidir ancak kendileri üretmeyip panasonic gibi firmalardan aldığını tahmin ediyorum. dolayısı ile tercihi lg - sony veya panasonic in kendi ürünlerine de yönlendirebiliriz.
  • çift pilli cuboid modum için kampa giderken tedbir olsun diye bir çift daha şarjlı pil almam nedeniyle new i2 modeliyle tanıştığım şarj aleti üreten firma.

new i2 modeli tam bir fiyat performans ürünü olup tek pil için 1 amper, iki pil için 0.5 amper çıkış gücü ile şarj etmektedir.