şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sayın recep tayyip erdoğan'ın açıklaması.
  • eksik kalmış recep tayyip erdoğan cümlesi. sorun şu ki niteliksiz olana daha çok iş var. yeter ki tanıdık olsun.
  • nitelikten kasıt belli bir partinin yandaşı olmasıysa neden olmasın dediğim açıklamadır.
  • recep tayyip erdoğan'a ait bir söz gibi gelmedi. kaynak yok. eğer o söylediyse bile neyini eleştiriyorsunuz anlamadım. nitelikli olan özel sektörde aranıp bulunamayan bir şey. meslek fark etmeksizin nitelikliyseniz özel sektörde iş var.

ama devlet memuru olmak istiyorum oraya benden niteliksizi alıyorlar diyorsanız niteliğinizi tartışırım. nitelikli bir insanın devlet memuru olmak isteyeceğini sanmıyorum. akademisyenleri bu konu dışında tutalım. nitelikli akademisyende devlette hatta ülkede durmaz ama neyse.
  • nitelikli insan için her zaman iş vardır. bu işi yaratan nitelikli kişinin kendisidir. burada önemli olan niteliksiz kişilerin devlet tarafından nitelikli kişilerden daha değerli kılınmasıdır.

nitelikli kişi kendi ülkesinde üş bulamıyorsa ülke değiştirir ve kendisine iş imkanı yaratır fakat ülkenin üzerindeki yük kendi nitelikli insanına sahip çıkmamasıdır.

bir ülkenin sermayesi, hazinedeki para miktarında öte nitelikli kişilerin varlığıdır. bir ülkeyi zengin eden nitelikli insandır.

cumhurbaşkanımızın nitelik kavramına değinmesi, nicelik kavramını ağzından düşürmemesinden iyidir. umarım türk insanı için nitelik kavramı bir kıvılcım olur.
  • cumhurbaskanımız recep tayyıp erdogan ın beyanı.

okuyun gencler. okuyun. cok fark yaratacak.
  • teknik olarak doğrudur.fakat burada belirlenmiş "nitelik" kıstaslarının neler olduğu şaibeli.birinin işine yarayacak nitelik mi yoksa yapılan işin işine yarayacak nitelik mi?her iki tür nitelik arayan firmalar,şirketler,kurumlar mevcut.