şükela:  tümü | bugün
  • bandırma iktisadi ve idari bilimler fakültesi kamu bölümü hocalarından biridir. genel olarak "kamu maliyesi" ve "kamu ekonomisi" derslerine gelir. okula yeni gelmiş, daha hiçbir hocayı tanımayan öğrenciler kendisini "babacan, öğrenci dostu, düşene yardım eden, esprili" bir hoca sanarak kendilerini şanslı sayabilirler. en azından ilk senemde ben öyle sanmıştım. girdiği "kamu maliyesi" dersinde ilk lafı "çocuklar ne zaman başınız sıkışsa, birşeye ihtiyacınız olsa bana gelin" olmuş ve bu laf diken üstünde, herşeyden kıllanan biz öğrencileri fazlasıyla rahatlatmaya yetmişti. ancak dönem içinde kaldıktan sonra yaz okulunda da 58 ile kalınca (geçme notu: 60) durumun pek de öyle olmadığını farkettim. sadece benim durumum böyle olsa gene sorun olmazdı ancak kamu maliyesi kitabını yutan, sonra bütün çıkartarak sınava giren arkadaşlarım da sırf kol kasları zayıf, sayfalarca yazı yazamıyorlar, elleri ağrıyor diye o dersten kalınca tespitimde yanılmadığımı gördüm.

niyazi hoca, derste son derece katıdır. öğrencilerin kendi aralarında konuşmasına, laubalilik yapmasına asla fırsat vermez. her ders mutlaka yoklama alır, hatta ders arasında gelip "2. ders yoklama kağıdını imzalar en azından ilk dersten yırtarım" mantığındaki öğrencileri de tespit ederek onların imzalarının yanına işaret bile koyar. espri yapılacaksa kendisi yapar, gülünecekse önce kendisi güler. ismini bildiği öğrencileri, ders boyunca hiçbir şekilde rahat bırakmaz. ateşli ateşli ders anlatırken birden "öyle değil mi ali?" veya "evet burayı da ali okusun" şeklinde sataşmaları olağan davranışlarındandır. özel hayatında ise basket oynamayı (kendi deyişi ile atletik vücudunu basket oynamasına borçluymuş), müzik ile uğraşmayı (özelikle gitar çalmak), vcd ve dvd kiralamayı çok sever. kendisine sık sık vcd'cide filmlere bakarken raslayabilirsiniz.

sınavları genellikle aynı çizgide, sorular hemen hemen belli ve sürprize yer vermeyen türdendir. sınavların kolay olup olmaması önemli değildir. önemli olan sınava giren öğrencilerin kol kası ve ne kadar uzun yazabildikleridir. bu nedenle kamu maliyesi sınavlarına kitabın yanında bir adet 3kg'lık dumbbell ile hazırlanılması şiddetle tavsiye olunur.
  • balıkesir üniversitesi bandırma iibf maliye bölümü kurucusu ve hocalarındandır. akademik çalışmaları, kitapları ve makaleleriyle maliye bilimine önemli katkılarda bulunmuştur. fakat fakültede öne çıktığı tek nokta bu değildir. içeriği çok ağır olan dersleri kendine has anlatım tarzıyla nispeten kolay hale getirir. ayrıca öğrenciye nefes aldırmak amacıyla bazen konudan uzaklaşıp günlük hayattan bilgiler verir. kafalardaki rahatlamayı sezdiği an konuya devam eder. özellikle sınav tarzı farklıdır. en fazla 4 soru sorar ve bunları ayrıntılardan değil çok genel başlıklardan sorar. cevaplarda bilgiyle birlikte yorum görmek ister. doğru cevap kadar yorum kuvvetine de önem verir. sınavlar ve notlar konusunda gayet hakkaniyetli davranır. odasının kapısı daima açıktır. herkese açıktır. kendisi derste olmadığı sürece hiç kapanmaz. güvenilir bir insan ve güvenilir bir hocadır. kısacası adam gibi adam, meyve veren ağaçtır..
  • 17 eylül üniversitesinin kesintisiniz en babacan hocasıdır. yurtdışında yaptıgı konuşmalar katıldıgı sayısız toplantılar ve okudugu sayısız kitaplarla bilgiligini hemen anlarsınız. okulda ki fetöcü hocalar tarafından fişlenip yerel gazeteci tarafından haberi yapılıp igrenç iftiralarla dekan olmasının önüne geçilmiştir. ve ozaman fetönün bandırma imamı dekan yapılmıştır. okuldaki 200 e yakın kız ögrencinin dilekçe yazıp babamız gibi o bizim dedigi hocadır. ve allah büyük ilahi takdir 15 temmuzdan sonra okuldaki 15 e yakın hoca fetöden tutuklanmış, igrenç iftiralarla karalayan gazeteci yine fetöden hapsi boylamıştır. seni dekan degil rektör görmek istiyoruz hocam !