şükela:  tümü | bugün
  • bandırma iktisadi ve idari bilimler fakültesi kamu bölümü hocalarından biridir. genel olarak "kamu maliyesi" ve "kamu ekonomisi" derslerine gelir. okula yeni gelmiş, daha hiçbir hocayı tanımayan öğrenciler kendisini "babacan, öğrenci dostu, düşene yardım eden, esprili" bir hoca sanarak kendilerini şanslı sayabilirler. en azından ilk senemde ben öyle sanmıştım. girdiği "kamu maliyesi" dersinde ilk lafı "çocuklar ne zaman başınız sıkışsa, birşeye ihtiyacınız olsa bana gelin" olmuş ve bu laf diken üstünde, herşeyden kıllanan biz öğrencileri fazlasıyla rahatlatmaya yetmişti. ancak dönem içinde kaldıktan sonra yaz okulunda da 58 ile kalınca (geçme notu: 60) durumun pek de öyle olmadığını farkettim. sadece benim durumum böyle olsa gene sorun olmazdı ancak kamu maliyesi kitabını yutan, sonra bütün çıkartarak sınava giren arkadaşlarım da sırf kol kasları zayıf, sayfalarca yazı yazamıyorlar, elleri ağrıyor diye o dersten kalınca tespitimde yanılmadığımı gördüm.

niyazi hoca, derste son derece katıdır. öğrencilerin kendi aralarında konuşmasına, laubalilik yapmasına asla fırsat vermez. her ders mutlaka yoklama alır, hatta ders arasında gelip "2. ders yoklama kağıdını imzalar en azından ilk dersten yırtarım" mantığındaki öğrencileri de tespit ederek onların imzalarının yanına işaret bile koyar. espri yapılacaksa kendisi yapar, gülünecekse önce kendisi güler. ismini bildiği öğrencileri, ders boyunca hiçbir şekilde rahat bırakmaz. ateşli ateşli ders anlatırken birden "öyle değil mi ali?" veya "evet burayı da ali okusun" şeklinde sataşmaları olağan davranışlarındandır. özel hayatında ise basket oynamayı (kendi deyişi ile atletik vücudunu basket oynamasına borçluymuş), müzik ile uğraşmayı (özelikle gitar çalmak), vcd ve dvd kiralamayı çok sever. kendisine sık sık vcd'cide filmlere bakarken raslayabilirsiniz.

sınavları genellikle aynı çizgide, sorular hemen hemen belli ve sürprize yer vermeyen türdendir. sınavların kolay olup olmaması önemli değildir. önemli olan sınava giren öğrencilerin kol kası ve ne kadar uzun yazabildikleridir. bu nedenle kamu maliyesi sınavlarına kitabın yanında bir adet 3kg'lık dumbbell ile hazırlanılması şiddetle tavsiye olunur.
  • bandirma idari ve iktisadi bilimler fakultesinde maliye bolumu ogretim uyesidir.
    kendini ovmeyi seven, ilgi budalasi, bilgisini paylasmayi cok da beceremeyen, insanlarin ilgisini cekmek icin cabalayan, hafizasi guclu insancik.
    son cikardigi mali iktisatta konular ve guncel yaklasimlar kitabinda da konu butunlugunu aglatmistir. kitap yazim yanlislariyla ve devrik cumlelerle dolu, uc cumlede anlatacagi seyi bes paragrafta anlatip kitabi kabartmistir.
  • yaptığı akademik araştırmalar ve yurtdışındaki konuşmalarıyla hepimizin örnek alması gereken ve bizleri şanslı hissettiren, sadece bizlere vermiş olduğu bilgi ve birikimleriyle değil aynı zamanda her birimizin babası olmayı başarmış, her zaman öğrencilerine kapısının açık olduğunu ve sadece ders için degil ne sorununuz olursa olsun yeter ki gelin derdinizi anlatın elimden geleni yaparım diyen adamdır. bunun içindir ki odasında olduğu zamanlarda odasının kapısı her zaman açıktır. açıkça söylemek gerekirsek yalan nedir bilmez, çok dobra adamdır. kendisine sadece dürüst olmak gerekir. sağolun var olun hocam.