şükela:  tümü | bugün
 • bizim milletteki evliliği bir halt sanan kısmın sormaya bayıldığı sorudur.

  evlensek sanki gerdeğe kendi girecek gibi

  sanki girilen borcu gereken parayı kendi bulacak gibi davranırlar.

  sana ne?! ben sana hayatının dışarıdan ne kadar da boktan olduğuna dair bir şey söylüyor ya da sana niye böyle oldun sen ya eski x ten eser kalmamış yüzünü bile göremiyoruz kafan borçtan kalkmıyor diyor muyum?
 • (bkz: yok ki)
 • çünkü başkasının anasına babasına anne,baba diyemem işim olmaz,evlilik sorumluluğundan değil o vıcık vıcık aile ilişkilerini bünyem kaldırmaz kısacası olmaz olmaz olmaz bu şapkadan tavşan çıkmaz.
 • çünkü evlenmemi gerektirecek hiçbir sebep yok.

  kendi paramı kazanıyorum. istediğim gibi, istediğim yerde, istediğim kişiyle, istediğim şekilde harcar, hayatımı istediğim gibi yaşarım. tek bir kadına bağlı kalmak zorunda da değilim. beni mutlu ettiği müddetçe mutlu olduğum insanla devam ederim. beni mutlu etmiyorsa ilişkimi bitirir, beni mutlu eden kişiyle olurum.

  bunun için de devletten bir onay alma gereği duymam.

  karşımdaki insan benimle birlikte olmak için, benimle birlikte yaşamak için, benimle birlikte çocuk sahibi olmak için evlilik kurumunu bir gereklilik olarak görüyorsa -ki toplum baskısıyla, aile baskısıyla bu son derece mümkün- benimle birlikte olmasın. ben böyle iyiyim.
 • tek derdi düğün yapmak olan isteklerinin arzularının sonu olmayan ama bunlara ulaşmak içinde makyaj yapmak dışında hiç bir emeği olmayan bana yatakta sex ihtiyacımı karşılamak dışında verebileceği hiç bir şeyi olmayan,kitap okumayan,siyasi fikri olmayan,dünyaya geleceğe dair kafa yormayan facebook twitter muptelası etten iğrenen bulaşık yıkmayı zaten hiç sevmeyen ailesine ve aileye saygı duymayan bunca kızı nasıl yetiştirdiniz bir sorgulayın kendinizi bende niye evlenmediğimi açıklayayım...
 • because;

  - kadın dırdırı çekmek istemiyorum
  - kendi ailem yetiyor, bir karının anasını, babasını, bacısını, dıdısını çekmek istemiyorum.
  - boşanınca ömür boyu nefret ettiğim bir karıya nafaka ödemek istemiyorum
  - çocuğumu boşanınca annesine verip haftanın bir iki günü görmek zorunda kalmak istemiyorum
  - karımın benim götümden ter gelerek kazandığım paraları arkadaşlarıyla sidik yarışında harcamasını istemiyorum
  - heyecansız iğrenç bir seks hayatı istemiyorum.
  - güzel kadınlara yazmak, mümkünse sikmeye devam etmek istiyorum.
  - tatillerimin geri kalanını salak saçma avrupa turları yerine, ukrayna, belarus, taylandda ceylan gibi karılarla grup seks ile değerlendirmek istiyorum.
  vs....
 • böyle densiz lafları maalesef genelde hemcinslerim kadınlar ederler. "hayatım bu haliyle çok güzel, sana da aynını tavsiye ederim" deyin. şanslıysanız bu konuşma kocasının yanında gerçekleşmiştir. bunu deyip eşine de "öyle değil mi ama?" diye sorun ve göz kırpın. o adamın o andaki bocalama hali evde %100 kavga etmelerini sağlar. siz de bir daha böyle şeyler duymazsınız.
 • eskiden daha dünya görüşü üzerine bıdı bıdılar ailevi durum açıklamaları vs falan pek bir uğraşırdım.. şimdi ''ay kız adam gibi koca mı var ki''diyorum.. sen de haklısın valla diyorlar kısırlarımızı yiyip devam ediyoruz.. (bkz: vil esma ya idi murra)