şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadas sorusu klasigi.

soyle kisa ve net bir cevabi vardir;
    "insan ancak kendini sigdirabildigi kadar hayatina sevdiklerini sigdirabilir"

ben senin 7 yillik arkadasinim beni aramiyosun, ama bilmemkimle bilmem nereye kahve icmeye gitmissin?

soyle kisa ve net bir cevabi vardir;
    "oyle denk geldi".

soyle uzun cevabi vardir;
    hayat artik fazla zaman aliyor.. insan sevdiklerini araya sikistirmak istemez.. dolu zaman ayirmak ister.. ister denk gelmez, denk gelir yalniz kalmak ister..
  • insanı sinirlendiren, karşısındakine yapışık sakız gözüyle bakmasına yol açan, hafif manevi yönden baskı yapma ihtimali olan bir sorudur.
    karşı tarafın bunu sorması size kendinizi daha kötü hissettirmekten başka işe yaramaz. eğer sinirli bir anınızda sorulmuşsa ve üstüne bir de karşı taraf kıymet bilmez haksızlık eden biriyse "görüşecek miyiz illa be görüşmüyorum ulan görüşmüyorum!" diye dellenmenize sebebiyet verebilir, ipler tamamen kopabilir. böylece hem soru hem de onu yaratan sorun ortadan kalkar, herkes rahat eder. mutlu son.
  • gorusmek isteyen insan, zaten gorusuyordur. gorusememek diye birsey yoktur aslinda. fiziken yanyana olunamasa bile, bir telefon, bir email... iletisimin her turlusu gunumuzde bu kadar gelismisken,...

'gorusememek'in anlami, 'gorusmek istememek'ten baska birsey degildir.
    sessizce aradaki deger ve sevgi baglari test edilmis ve onaylanmis olur bu surecte. daha da zorlamanin anlami yoktur.

birakinca giden, hic sizin olmamistir zaten. degil mi?
  • hala 'you love the song but not the singer' hadisesinden ibaret oldugunu anlamamis oldugunuz insana soyleyebileceginiz bir cumle.

kovalamacadir. kovalayan ve kovalanan ortadadir.
    ve tabi kaybedenin, kovalayan olacagi da pekala asikardir.
  • birbirini iyi tanıyan insanlar neden görüşemediklerini bilirler, şu halde 'niye görüşemiyoruz' birbirini neredeyse hiç tanımayan insanların sorabilecekleri gereksiz bir sorudur.
  • sorulmamasi gereken soru. gercek cevabi, "tesaduf mu saniyorsun?"dur.