şükela:  tümü | bugün
  • sirketimiz tarafindan reddedilmistir.

olay;
    her calisanin gunluk 1 saat siesta hakki bulunuyor, isteyen yemek yer, isteyen yatar uyur, isteyen tv seyreder.. ramazan dolayisiyla yemek molasini gun icersinde kullanmak istemeyen zeki mumin kardeslerimiz bu sabah toplanti talep etti ve 1 saatlik mola surelerini mesai sonunda kullanarak iftar acmak icin eve erken gitme talebinde bulundu.

yani 6'da mesaisi biten oruclu personel 5'de isten cikacak, 8'de mesai biten oruclu personel ise 7'de isten cikacak. sirket siyolari dusundu tasindi ve;

"1 ay boyunca boyle bir aksiyon alamayiz, genel isleyise aykiri olur, herkes mesai saatlerine uymak durumundadir. anlayisiniz icin tesekkur ederiz" tarzinda bi aciklamayla salona buz kestirdi.
  • mesaiyiyi 1 saat erkene alip 1 saat erken bitirsen iflas etmezin. bir zamanlar çalıştığım ingiliz firmasının zamanında yaptığı şeydir. kimseye de bir bok olmadı. kim bu firma söylenmeli ki nereye gitmeyeceğimizi bilmeli ona göre linç edelim. başlık sahibi yazmıyorsa firmadan başka biri dm'den bana yazarsa burada paylaşırım.

maalesef işçilerimiz gücünün farkinda değiller, farkında olsalar görürdüm o ciyolari
  • edit: gerçekten de trol başlığıymış. bulaşmayın. kendi kendilerine eğlensinler.
  • bence bir saat geç çıkmaları daha doğru olur. zira ucu ucuna yetişmesi daha elverişli. hem sevabı çok olur, hem de çalışırken zamanın nasıl geçtiğini anlamazlar.
  • başlığı açan bir troldür dikkate almayın. trolü beslemeyin.

başlığı açan bir troldür dikkate almayın. trolü beslemeyin

başlığı açan bir troldür dikkate almayın. trolü beslemeyin.

tanım: bir trol zırvalaması olan ifade.
  • adamlar bir saatlik mola hakkını mesainin son saatinde kullanalım demiş. bir saat az çalışalım dememişler. ama bizim oruç düşmanı bir gavur hemen zıplamış öyle şey olur mu diye.
  • benim şirketimin de 1 saate ek 1 saatte şirketten kampanyası yaparak yılın sadece 1 ayında olan bir durumun genele etkimeyeceğini düşündüğü ve insanların gönlünü almanın değerini bildiğini göstererek muamele ettiği talep.
  • 1 saat az çalışsalardı ne olacaktı? ya da bütün şirket 1 saat az çalışsa ne olacak? bu olan olay (olup olmadığından emin değilim, olmuş kabul ediyorum) tam türk partonu mantalitesini yansıtan bir olay. patronlar çalışanlarını daha az ve daha verimli çalıştırabildiğinde daha çok kar edeceklerini anladıkları zaman iş hayatı daha güzel hale gelecek.

edit: düzeltme için modoniyon'a teşekkürler
  • bizde tam tersi olan durumdur.

" patronun niyetlilere talebi" olarak değiştirebiliriz.
    bu durumda patron "sabah mesai 8 de değil 9 da başlasın 1saat daha uyuyun, aksam aynı saatte çıkın, fekat o 1 saatleri maaşınızdan keserim dedi" yek yea deyip kabul etmedik.

nasıl avantaja dönüştürme derdinde saçına boya tutmayasıca! kapitalizm seni de vurur, dönee dönee vuru.
  • adamlar 1 saat molayı akşam kullanalım demiş, şirket de olmaz demiş, yalnız bizim ekşici sığır bunu nasıl az çalışma ve yatma şeklinde anlamış bende onu anlamadım.

ayrıca şirketlerin kendi kararıdır ama bu tarz güzellikler personelin gönlünü alma açısından hoş hareketler olur.