• kendileri tarafından #126553321 numaralı entry'ye ilişkin gönderilen cevap metni aşağıdadır:

bilkent niyokki restoran olarak menüde değişiklik yapma hakkına sahibiz. bu değişiklikler menüdeki yemeklerin ana şeklini hiçbir zaman değiştirmez. sadece sunumda değişiklikler olabilir. bahse konu olan 'sementasyon' isimli yazarın yemeğine spagetti fazladan konmuş fakat gluten alerjisi olduğunu sonradan söylediği için tabağından spagettisi çıkartılarak tekrar tabağı hazırlanmış ve kendisine sunulmuştur. bu yaşananlar cehaletimizden değil misafirlerimize gösterdiğimiz özenden kaynaklanmıştır. ancak sementasyon isimli yazar kendisine vermiş olduğumuz değeri ve iyi niyeti anlayamamış, ekşi sözlük yazarı olmayı iftira atma, hakaret etme ve egosunu tatmin etme aracı olarak kullanmıştır. bizler buna rağmen misafirlerimize aynı ilgiyi göstermeye devam edeceğiz. tüm ekşi sözlük okurlarına saygıylarımızı sunarız.
    bilkent niyokki restoran
  • ismini söylemek ne kadar keyifli ise de yemesi hiç de keyifli olmayan hamur parçalarıdır.
  • haftada bir yemek yediğimiz yer. kalamar ve tüm soslu makarnaları harika
  • güncel en az kişi başı (bkz entry tarihi) 70 küsür liraya makarna yiyip çıkacağınız tükkan. bu arada fakirlik edebiyatı yapacak değilim, maddi durumum gayetlen yerinde ama aldığı parayı zerre haketmiyor diye düşünüyorum. azcık paramız var diye eşşek de değiliz.

çocuğa gelen iki dilim sosis, boktan süperfresh soğan halkası ve iki de tavuk şeysine 42 lira mı ne yazmışlar, bebe edişın! bakmadan siperiş ettiydik... behzat ç katili gibi mekanda fiyat bakmadan siperiş verek dekdik (gerçi mümkün değil altına yazıyor) ama makarnayla 300'lük olup çıktık.

çocuğum ve eşimle yemek yiyip max iki bira içtiğim mekanlara yönelik limitim 500 lira falan. en kötü denemeyi bu mekan aldı diyebilirim.

(yeme içme meraklısı olup sürekli deneyen biri olarak puanım 10 üzerinden 2)
  • bilkent station'a da açılmış ve asıl büyük mekanı burası olan makarnacı.
    gayet başarılıdır.
  • ankara kentpark avm de bugün ilk defa yedim. çok lezzetli buldum, tekrar uğrayacağım.
  • beklentimi karşılamayan makarnacı.
    fiyatı ve kalabalık müşterisi sebebiyle bir hayli yüksek beklentilerle peynirli bir makarna sipariş ettim.
    instagramın çeşitli yemek sayfalarında hep gördüğüm peynir içinde yüzen fetiş makarnalardan yemeyi umuyordum, yiye yiye aşırı baharatlı, yoğun tereyağ tadı olan, fajitas tabağında sunulmuş kötü bir makarna yedim.
    ben ki aç adamın tekiyim, yedim mi hayvan gibi yerim, gel gör ki sayın sözlük ahalisi, tabağımı bile bitirmedim.
    dışarda makarna yeme defterini de en azından ankara için kapattım.
  • sırf yakın olması sebebiyle, bilkent station'daki şubesine, yoğun mesaili bir günün öğle molasında gittiğim ve beceriksizlikleri yüzünden günlük zaman planımın içine eden italyan* restaurantı.
    gluten allerjim yüzünden menüden sipariş edebildiğim tek şey sote patatesli, sebzeli ızgara somon. önceki* deneyimlerimden biliyordum ve masaya oturur oturmaz menüye hızla göz atıp siparişimi verdim. yaklaşık 20 dk sonra yanında bol spagetti ile somon geldi.
    wtf! bir de bana üst tondan diyorlar ki "emin misiniz? bi menüye bakalım acaba yanlış mı gördünüz? ustaya verdiğimiz menüde spagetti yazıyor, bunda bi mutabık kalalım da". sen kendi içinde bir mutabakata var ondan sonra gel bana afili cümleler kur. daha kendi menülerinde yazan şeyden bihaber cahiller.
  • bugün bilkentte ki şubesinde yemekleri deneme fırsatım oldu, 3 farklı ürün denedik. hepsi birbirinden lezzetliydi mutlaka tavsiye ederim.
    ayrıca menü o kadar geniş yelpazede ki ne yiyeceğinize dair bir süre kararsız kalabilirsiniz.
  • merak edip yapmayı denediğim mantı makarna arası bir italyan yemeği.ben mi yapamadım yoksa kendisi mi böyle bilmiyorum ama beğenmedim.
hesabın var mı? giriş yap